Fundacja "Nieściszalni" ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17,
60-838 Poznań, e-mail: kontakt@republikarytmu.pl
tel. (+48) 790 780 530, nr konta: 49 2130 0004 2001 0583 4460 0001

ENGLISH / POLSKI

fbk ytb insta soundcloud email

djembe dj gitara bas perkusja piano produkcja sax skrzypce trąbka flet spiew rysunek żagle teatr

sprawdź wolne terminy

Wydarzenia

28.01.2018 (19:00 Sala Wielka CK Zamek w Poznaniu)
Republika Rytmu oraz CK Zamek zapraszają na 14. koncert z cyklu "Scena RR". Tym razem tematem przewodnim będą funkowe i soulowe utwory w nowych aranżacjach stworzonych przez Tomasza Citaka. Zaprezentują się najzdolniejsi uczniowie nauczyciele ze szkoły muzycznej Republika Rytmu. W sumie ponad 60 osób wystąpi w 14 składach muzycznych, którym towarzyszyć będzie kwartet smyczkowy.
Honorarium artystów zostanie przekazane na leczenie Jeremiego Boczko (jeremiboczko.pl).
Program "Scena RR" został stworzony, ponieważ największych postępów w nauce śpiewu i gry na instrumentach można dokonać przy kooperacji z innymi podczas wspólnych prób muzycznych. Dopiero wtedy młodzi muzycy mogą nauczyć się współpracy z sekcją rytmiczną, jednoczesnego grania i słuchania pozostałych instrumentów, obycia ze sceną, współpracy z akustykiem oraz improwizacji. Inicjatywa jest nagrodą dla najwytrwalszych i najzdolniejszych uczniów za włożoną energię i postępy w zajęciach indywidualnych oraz unikalną okazją kontaktu ze sceną i sprzętem estradowym "od kuchni". Z jednej strony uczniowie podczas koncertu mają szansę zaprezentowania swoich umiejętności przed rodziną i znajomymi, a z drugiej strony poznają tajniki nagłaśniania sprzętu, dobierania brzmienia oraz współpracy z akustykami na scenie.
Bilety-cegiełki: 25/30 zł do nabycia w kasie CK Zamek, CIM, bilety24.pl

Teatr

16.12.2017
Zapraszamy na otwarte i bezpłatne warsztaty teatralne z aktorką poznańskiego Teatru Nowego Martyną Zarembą-Maćkowską. Podczas warsztatów będziecie mogli zapoznać się z podstawowymi narzędziami pracy aktora oraz spróbować własnych sił pod okiem profesjonalistki.
W trakcie warsztatów będziemy pracować m.in. z tekstem Wernera Schwaba "Zagłada ludu lub moja wątroba jest bez sensu" z udziałem Vanessy Smoczyk i Julii Głagowskiej.
Wstęp wolny po uprzednim zapisaniu się w biurze szkoły Republika Rytmu.
Miejsce: Sala teatralna Republiki Rytmu, Dąbrowskiego 17 Poznań

Teatr

10.12.2017
Zapraszamy na kolejny koncert naszych pianistów, który odbędzie się już w niedzielę 10.12.2017 o 17:00 w Dylemat Cafe przy ul. Mieckiewicza 27 w Poznaniu. W programie jak zwykle będziemy podróżować między klasyką oraz współczesnymi standardami muzyki rozrywkowej. Wstęp wolny!

Pianiści

9.09.2017
Zapraszamy na 3. dzień jeżycko – łazarskich spotkań kulturalnych dnia 9 września 2017. Dzień będzie poświęcony osobie Stanisława Strugarka. Pedagog, redaktor, działacz kulturalno-oświatowy pochodził z Łazarza i mieszkał w kamienicy przy ul. Lodowej 3. Jako „Wuja Ceśku” był milośnikiem i propagatorem gwary poznańskiej, nagrywał muzyke ludową, prowadził audycje o różnorodnym charakterze. Napisał kilka powieści młodzieżowych, sztuki przeznaczone dla teatrów lalkowych, opracowania o tematyce historycznej, słuchowiska i felietony. Chcąc uczcić pamięć tego wybitnego Łazarzanina zapraszamy na spotkanie z gwarą poznańską. Info: lazyce.pl

Łażyce

28.07.2017
Zapraszamy na finał 3. edycji projektu Dziadek do gramofonu, który w formie dancingu międzypokoleniowego będzie miał miejsce w piątek 28 lipca 2017 o godzinie 19:30 w Sali Amarantowej Domu Tramwajarza (Centrum Amarant​) przy ul. Słowackiego 19 w Poznaniu. Wstęp wolny.
„Dziadek do gramofonu” to projekt aktywizujący osoby 50+ i mający na celu stworzenie warunków do rozwijania osobistych zainteresowań w obszarze płyty winylowej oraz naukę miksowania muzyki czyli dopasowywania dwóch utworów muzycznych pod względem ich tempa i charakteru tak, aby przejścia między nimi były jak najbardziej płynne i przyjemne dla słuchacza. DJ używa mixera i dwóch gramofonów, dodatkowymi atrybutami są: komputer, kontroler midi. Projekt jest współfinansowany przez Urząd Miasta Poznania oraz Fundację „Nieściszalni”. #poznanwspiera

Dziadek do gramofonu

15.07.2017
Zapraszamy na 2. dzień jeżycko-łazarskich spotkań kulturalnych dnia 15 lipca 2017. Dzień będzie poświęcony byłej Wytwórni Płyt Gramofonowych „Mewa”, która była pierwszą prywatną wytwórnią płytową w powojennej Polsce. Założona pod koniec 1945 przez poznańskiego inżyniera chemika, Mieczysława Wejmana działała do roku 1949 przy ulicy Kościelnej 17. Wydawano płyty opatrzone dwoma rodzajami etykiet-naklejek: obok tych z muzyką popularną i znakiem graficznym „Mewy” ukazywały się także płyty pod znakiem „Melodje”, z nagraniami jazzu i muzyki poważnej. Chcąc przypomnieć wszystkim poznaniakom o tych ważnych dla społeczności osobach i miejscach zapraszamy na spotkania nawiązujące muzycznie i nie tylko do tradycji Poznania. Info: lazyce.pl

Łażyce

29.06.2017
Już od 29 czerwca ruszają warsztaty na poznańskich plażach miejskich "Wilda" i "Malta" z udziałem naszych nauczycieli, którzy nie pozwolą sie Wam nudzić!
Zapraszamy dzieci i młodzież do aktywnego wypoczynku, bo jak sami widzicie w programie nie tylko muzycznie!!!

Plaże

11.06.2017
Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu "Mała Scena Pianistów" (g 17:30, Centrum Amarant). Uczniowie uczący się pod okiem nauczycieli Republiki Rytmu prezentują utwory z repertuaru muzyki klasycznej i rozrywkowej.

Koncert

3.06.2017
Zapraszamy na 1. dzień jeżycko-łazarskich spotkań kulturalnych dnia 3 czerwca 2017. Dzień jest poświęcony osobie Kazimierza Nowaka. Podróżnik, fotograf i pionier reportażu pochodził z Poznania, przez większość życia mieszkał na Łazarzu. Nowak zasłynął w latach 1931-1936, kiedy to podróżował samotnie przez kontynent afrykański z północy na południe, a następnie z powrotem, pokonując około 40 tys. km głównie na rowerze. Chcąc uczcić pamięć tego wybitnego łazarzanina zapraszamy na spotkania nawiązujące muzycznie i rowerowo do słynnej podróży przez Afrykę. Info: lazyce.pl

Łażyce

21.05.2017
Zapraszamy na 13ty koncert z cyklu "Scena RR" pt. "Piosenki do Poznania". Tym razem tematem przewodnim będą utwory zespołów i artystów tworzących w Poznaniu, które w nowych aranżacjach instrumentalno-wokalnych zaprezentują najzdolniejsi uczniowie i ich nauczyciele.
W sumie ponad 40 osób wystąpi w 14 składach muzycznych. Honorarium artystów zostanie przekazane na leczenie Piotra Kapuścińskiego: https://www.siepomaga.pl/piotr-kapuscinski Start godz. 19.00 Klub Muzyczny B17, ul. Bułgarska 17.
cena biletów-cegiełek: 25 zł - przeddprzedaż - do nabycia w biurze Republiki Rytmu, ul. Dąbrowskiego 17, od pon do pt 14:00 - 20:00, 30 zł - w dnu koncertu

Koncert

19-21.05.2017
Zapraszamy na warsztaty Just Cover It, które odbędą się w naszej szkole. Zajęcia wokalne poprowadzi Monika Urlik i Mietek Szcześniak - niekwestionowane autorytety muzyczne. Każdy uczestnik przygotuje aranż z muzykiem sesyjnym. Za aranże i nagrania odpowiedzialny będzie Mateusz Hrynkiewicz i Hubert Charków. Każdy uczestnik otrzyma profesjonalne nagranie audio, film ze studia a dodatkowo podkład na własny użytek. Wszystkie szczegóły znajdziecie na www.justcoverit.pl, wybierając warsztaty w POZNAŃIU!

warsztaty wokalne

8.04.2017
Republika Rytmu serdecznie zaprasza na kolejny koncert z cyklu "Mała Scena Perkusistów" (g 16:00, Centrum Amarant). Na Scenie Amarantowej wystąpią najmłodsi perkusiści szkoły Republiki Rytmu (3-12 lat). Zagrają dla Was solo i w zespołach, na zestawie perkusyjnym i na werblu, zarówno utwory muzyki rozrywkowej, jak i dziecięce przeboje.

Koncert

18.03.2017
Scena Teatralna RR: Teatralne wahadła i wahadełka dla chóru aktorów od lat dziewięciu do dwudziestu dziewięciu (godz. 19.00, Centrum Amarant).
Podczas tego wieczoru uczniowie szkoły Republika Rytmu zaprezentują cykl etiud i miniatur teatralnych, które są efektem ich pracy warsztatowej podczas warsztatów teatralnych. Co Was czeka? "Publiczność będzie się śmiała, wzruszała lub bała się tego, czego my się boimy. Zaprezentowane etiudy przybiorą formę krótkich monodramów, duetów aktorskich, oraz krótkich spektakli rozpisanych na cztery osoby. Momentami będzie poważnie, choć nie zabraknie odrobiny absurdu! Mamy w sobie dużo teatralnego entuzjazmu i nie zawahamy się go użyć! "
W Słowniku Języka Polskiego czytamy, że wahadło to:
1. «część urządzenia służącego np. do pomiaru czasu lub ważenia, wykonująca ruch wahadłowy»
2. «ćwiczenie gimnastyczne polegające na wykonywaniu ciałem ruchów wahadłowych».
A czym dla nas jest wahadło, o którym pieszczotliwie mówimy – wahadełko? Jest próbą, przekroczeniem. Staramy się przekroczyć granice pierwszej tremy, stresu związanego z wyjściem na scenę. Wahaliśmy się niejednokrotnie i wciąż wahamy się, czy to, co chcemy pokażemy to rzeczywiście to, o czym chcielibyśmy opowiedzieć publiczności. Zapraszamy!

Spektakl

22.01.2017
Republika Rytmu serdecznie zaprasza na kolejny koncert z cyklu "Mała Scena Pianistów". Uczniowie uczący się pod okiem nauczycieli Republiki Rytmu zaprezentują utowry z repertuaru muzyki klasycznej i rozrywkowej. godz. 17.30 Klubokawiarnia Meskalina

Koncert

16.12.2016
Zapraszamy na kolejny koncert naszych uczniów i nauczycieli, który będzie miał miejsce 16 grudnia 2016 o 20:00 w Sali Wielkiej CK Zamek. Tym razem tematem przewodnim będą szlagiery ostatniej dekady zagrane w zupełnie nowych aranżacjach. Bilety można już nabyć w CK Zamek lub poprzez serwis Bilety24. Całe honorarium z koncertu zostanie przekazane na leczenie Jeremiego Boczko. Republika Rytmu finansuje całkowity koszt imprezy związany z ustawieniem i rejestracją audio-video.

Koncert

8.11.2016
Zapraszmy na zajęcia teoretyczne w listopadzie:
8.11 20:00-21:300 "Kształcenie słuchu: długość i wysokość dźwięku - ćwiczenia melodyczno-rytmiczne oraz przygotowanie do zapisu melodii i rytmu ze słuchu"
23.11 20:00-21:300 "Harmonia: ćwiczenia polegające na wykorzystaniu interwałów do budowania akordów"
Zapisy w naszym biurze na Dąbrowskiego. Koszt: 20zł za każde spotkanie trwające 90 minut.

Wykład

4.10.2016
Rozpoczynamy cykl zajęć teoretycznych z kształcenia słuchu oraz harmonii. Oba tamaty będą omawiane co miesiąc po dwa razy każdy. Zapraszamy na zapisy w naszym biurze na Dąbrowskiego 17. Cena za 90-minutowe spotkanie wynosi 20zł - nie trzeba być naszym uczniem.

Wykład

1.10.2016
Zapraszamy na imprezę Rytmy Marcina, któej celem jest rewitalizacja ul. Św. Marcin w Poznaniu.
- o 17.00 prowadzimy Warsztaty DJskie pod Alfami
- o 18.00 w tym samym miejscu nasi seniorzy DJ'e z projektu "Dziadek do gramofonu" zapraszają na potańcówkę
- o 20:00 wspomagamy zespół Deer Daniel w koncercie w bramie przy ul. Św. Marcin 61
Do zobaczenia!

Koncert

19.06.2016
Scena Republiki Rytmu "O!polskie przeboje" to kolejny koncert charytatywny naszych uczniów i nauczycieli.
Start w niedzielę o godz. 19.00 w klubie Blue Note Poznań.
Podcas koncertu zabrzmią największe przeboje z KFPP Opole! Wykonają je najzdolniejsi uczniowie naszej szkoły, niekiedy w towarzstwie nauczycieli. Zabrzmią numery w klasycznych opracowaniach jak i własych aranżacjach naszych zespołów. Koncert ma charakter charytatywny, dochód z niego zostanie przekazany Olkowi Adamskiemu, który cierpi na niedowład prawej ręki i nogi oraz zanik mowy spowodowane nieoperacyjnym guzem śródmózgowia.
Więcej informacji: http://www.kawalek-nieba.pl/?p=5683
Bilety w cenie: 30zł

Koncert

18.06.2016
Zapraszamy w sobotę o 18:00 kolejny wykład teoretyczny. Tym razem teatem będzie "Zastosowanie elementów dzieła muzycznego w grze zespołowej i improwizacji". Udział w cenie 25zł, zapisy do środy w naszym biurze.

wykład

12.06.2016
Zapraszamy na drugi dancing międzypokoleniowy w niedzielę 12 czerwca o godzinie 17.00 do Centrum Amarant w ramach DNI JEŻYC 2016.
Naszą imprezie pikanterii doda szkolenie z… tatuowania bananów!

Koncert

05.06.2016
Serdecznie zapraszamy do podróży w czasy starych dyskotek, przez którą poprowadzą nas debiutujący na scenie DJe w ramach dwóch dancingów międzypokoleniowych realizowanych w ramach projektu "Dziadek do gramofonu II".
Wystąpią: DJ Juras, DJ Hada, DJ Bodziu & DJ Elunia, DJ Lech i DJ Genio. Seniorów w świat gramofonów i mikserów wprowadzali nasi nauczyciele kursów DJ, czyli Dj Polar i MaćkoPL.
PIERWSZY DANCING MIĘDZYPOKOLENIOWY
5 czerwca 2016 roku, godzina 17.00, Brzeg Wschodni ul. Wioślarska 74
After party poprowadzi: DJ MaćkoPL

Koncert

04.06.2016
W sobotę zapraszamy na cz. II wykładu "W świecie brzmienia i współbrzmienia - czyli wszystko o harmonii". Opłata za udział w wykładzie wynosi 25 zł. Prosimy o deklaracje i wpłatę w biurze RR do czwartku, 02.06.

Teoria musyki

04.06.2016
Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu "Mała Scena Pianistów". Uczniowie uczący się pod okiem nauczycieli Republiki Rytmu zaprezentują utowry z repertuaru muzyki klasycznej i rozrywkowej.
4 czerwca 2016 r., godz. 16.00, The Piano House, ul. Św. Wojciech 7/8

Plakat
Przejdź do: archiwum wydarzeń
wydarzenia

Fundacja "Nieściszalni" ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17,
60-838 Poznań, e-mail: kontakt@republikarytmu.pl
tel. (+48) 790 780 530, nr konta: 49 2130 0004 2001 0583 4460 0001