Fundacja "Nieściszalni", ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17, 60-838 Poznań, e-mail: kontakt@republikarytmu.pl, tel. (+48) 790 780 530, nr konta: 49 2130 0004 2001 0583 4460 0001
 
  POLSKI/ENGLISH
Republika Rytmu - strona główna
RR na facebook'u RR na twitterze RR na instagramie RR na youtubie
  nauka gry na djembe produkcja muzyki nauka gry na trąbce nauka gry na pianinie nauka gry na saksofonie emisja głosu nauka gry na basie kurs gry na skrzypcach nauka turntablism/kurs dj nauka gry na perkusji nauka gry na gitarze
  kurs rysunku zajęcia plastyczne warsztaty teatralne kurs żeglarski katamaran czarter i kurs
   
 
Pomysł na prezent
Sale prób dla muzyków
Zapisz się na kurs!


Kurs gitara basowa PoznańWstęp

Przebieg lekcji:
- budowa gitary basowej,
- nauka gry solowej oraz z akompaniamentem,
- czytanie nut i/lub tabulatur,
- gra z pamięci,
- dobór brzmienia,
- nauka kompozycji oraz improwizacji (dla bardziej zaawansowanych).

Gitara basowa

Grę na gitarze ćwiczymy z metronomem, podkładami muzycznymi, gramy zarówno z nut, jak i ze słuchu, uczymy się improwizacji. Istnieje również możliwość nauki gry z podkładem ulubionych utworów oraz nauki doboru brzmienia. Nauka różnych technik artykulacji basowej:
- gra palcami,
- gra kostką,
- klang.

Zajęcia dostosowane są poziomem do indywidualnych zdolności i potrzeb uczniów, Zapraszamy zarówno osoby początkujące, jak i te, które miały już wcześniej kontakt z gitarą basową.

Po kilku miesiącach nauki dla zainteresowanych grą z innymi instrumentami, proponujemy współudział w zespole muzycznym. Jest to możliwość spróbowania swoich sił w „zgraniu się” z innymi instrumentami: gitarą elektryczną, perkusją, pianinem, saksofonem i innymi.

Jako jedyna szkoła w Poznaniu oferujemy możliwość gry w zespole rozrywkowym. Dwa razy do roku najlepszych uczniów zapraszamy do grania w zespole i wystąpienia przed publicznością na profesjonalnej scenie muzycznej w klubie Blue Note Poznań. Jest to unikalna okazja kontaktu ze sceną i sprzętem estradowym "od kuchni". Tylko u nas poznasz tajniki nagłaśniania sprzętu, dobierania brzmienia oraz współpracy z akustykami i pozostałymi muzykami podczas koncertu. Więcej informacji o programie "Scena Republiki Rytmu" znajduje się w dziale "Graj w zespole!".Lekcje gry na gitarze basowej (10 – 60 lat)

Na uniwersalne lekcje gry na gitarze basowej w RR w Poznaniu zapraszamy: młodzież, studentów i osoby dorosłe. Każda lekcja trwa 60 minut i odbywa się w trybie indywidualnym. Istnieje możliwość wyboru najlepszego dla siebie kursu:
- kurs standardowy: 1 lekcja w tygodniu, 4 lekcje w ciągu miesiąca, każda po 60 min, indywidualnie,
- kurs intensywny: 2 lekcje w tygodniu (w bloku dwugodzinnym lub dwa razy na tydzień), 8 lekcji w ciągu miesiąca, każda po 60 min, indywidualnie.

KURS RODZAJ WIEK CZAS CENA
kurs gry na gitarze basowej indywidualny standardowy 10 - 60 lat 4 x 60 min 220 zł/miesiąc
kurs gry na gitarze basowej indywidualny intensywny 10 - 60 lat 8 x 60 min 400 zł/miesiąc


Indywidualne lekcje gry na basie dla osób starszych (60+)

Mówi się, że na naukę nigdy nie jest za późno. Tym bardziej jeśli jest to nauka gry na instrumencie muzycznym. Osoby po 60 roku życia zapraszamy na indywidualne lekcje gry na gitarze basowej.
Nie ma znaczenia czy mieliście Państwo wcześniej jakąkolwiek styczność z muzyką. Najważniejsze jest, że teraz możecie Państwo znaleźć czas, by poświęcić go na urzeczywistnienie swoich młodzieńczych, niezrealizowanych marzeń.

Mamy doświadczenie w nauczaniu osób z różnych grup wiekowych. Naszych nauczycieli cechuje muzyczna pasja pedagogiczna, wrażliwość i opanowanie. Indywidualnie podchodzimy do każdej osoby, kierujemy się jej gustem i preferencjami muzycznymi. Poziom zajęć dostosowujemy do zdolności i doświadczenia muzycznego uczniów.
Grę na gitarze basowej ćwiczymy z podkładami muzycznymi, gramy zarówno z nut, jak i ze słuchu. Uczymy się dobierać odpowiednie brzmienie gitary basowej, jak i poznajemy różne techniki artykulacji: grę palcami, kostką, klangiem.

Lekcje gry na basie dostosowujemy do indywidualnych potrzeb i preferencji uczniów. Na zajęciach istnieje możliwość korzystania z gitary basowej wraz z całym zapleczem sprzętowym (piec gitarowy, efekty).

KURS RODZAJ WIEK CZAS CENA
kurs gry na gitarze basowej indywidualny dla osób starszych 60+ 4 x 45 min 200 zł/miesiąc

Inspiracją do zorganizowania kursów dla osób starszych wieku jest działalność zespołu Young@Heart. Dopiero po osiągnięciu 60-tki muzyka nadała zupełnie nowy sens ich życiu. Więcej informacji o zespole Young@Hearts i kursach dla seniorów znajduje się w dziale: Kursy dla osób starszych.Zajęcia prowadzi:

Mateusz Nowicki – absolwent szkoły muzycznej II stopnia w Poznaniu w klasie kontrabasu oraz studiów II stopnia Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w Zakładzie Jazzu i Muzyki Estradowej na gitarze basowej w klasie prof. Zbigniewa Wrombla. Wieloletnie doświadczenie zdobywał grając w Big Bandzie prowadzonym przez Stanisława Gruszkę oraz jako akompaniator w Policealnym Studium Piosenkarskim im. Czesława Niemena w Poznaniu.

Gitara basowa Gitara basowa

Szerokie zainteresowania muzyczne od jazzu, przez rock, soul i funk realizuje w wielu projektach, między innymi: Poznańska Orkiestra Rozrywkowa, Big Band Akademii Muzycznej czy zespół Miłyband.
Poza stałymi zespołami angażuje się w liczne inicjatywy muzyczne: wszelkiego rodzaju warsztaty, projekty muzyczne takie jak: musical Jesus Christ Superstar, nagrania i koncerty - jako muzyk sesyjny.

Biegle porusza się w różnych stylistykach muzycznych, oraz korzysta z instrumentów cztero, pięcio, sześciostrunowych i fretlessów, co czyni go basistą uniwersalnym.

Nagrania, w których brał udział Mateusz są dostępne na stronie: http://www.myspace.com/nowickibass
Szkoła muzyczna Poznań ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17, 60-838 Poznań
tel. (+48) 790 780 530, (+48) 665 272 635
kontakt@republikarytmu.pl