Fundacja "Nieściszalni" ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17,
60-838 Poznań, e-mail: kontakt@republikarytmu.pl
tel. (+48) 790 780 530, nr konta: 49 2130 0004 2001 0583 4460 0001

ENGLISH / POLSKI

fbk ytb insta soundcloud email

djembe dj gitara bas perkusja piano produkcja sax skrzypce trąbka flet spiew rysunek żagle teatr

sprawdź wolne terminy

Kurs gry na perkusji

Na kurs gry na perkusji zapraszamy wszystkich „zapaleńców”, którzy od zawsze marzyli o grze na tym instrumencie (w dzieciństwie podkradając mamie garnki z kuchni i budując z nich zestaw perkusyjny). Mile widziane są również perkusiści, którzy grają już od kilku lat i chcieliby zająć się poprawą konkretnych umiejętności w swoim warsztacie perkusyjnym.

Lekcje gry na perkusji w Republice Rytmu obejmują: zarówno naukę podstawowej techniki werblowej, jak i ćwiczenia na całym zestawie perkusyjnym. Na zajęciach uczymy grać z metronomem, zarówno metodą z nut, jak i ze słuchu. Zapewniamy wszelkie materiały dydaktyczne oraz pomagamy w wyborze i kupnie instrumentu.

Początkujący uczniowie poznają budowę zestawu perkusyjnego, uczą się poprawnego trzymania pałek perkusyjnych oraz utrzymania prawidłowej postawy przy perkusji. Uczniowie bardziej zaawansowani doskonalą dotychczasowy warsztat i technikę werblową (rudimenty), poznają tajniki improwizacji, pracują nad szybkością i dynamiką.

Jeśli nie masz swojego instrumentu lub chciałbyś ćwiczyć w Republice Rytmu, zapraszamy do działu sale dla muzyków.

Post udostępniony przez Republika Rytmu (@republikarytmu)

 

Perkusja + rytmika dla dzieci

Dla dzieci w wieku 3-7 lat opracowaliśmy program zajęć grupowych perkusja + rytmika (metoda: http://www.rytmika-metoda.pl). Zajęcia tego typu rozwijają wyobraźnię muzyczną dziecka, kształtują jego poczucie rytmu oraz muzykalność. Dzieci łączone są w grupy 2-5 osobowe ze względu wiek i poziom zaawansowania.

Indywidualność i atrakcyjność lekcji wynika z połączenia programu grupowej rytmiki dla dzieci oraz indywidualnych zajęć gry na perkusji. Podczas lekcji dzieci grają na zestawie perkusyjnym oraz na instrumentach takich jak: marakasy, tamburyn, guiro, janczary, cowbell, trójkąt, bongosy, etc. Jeżeli chodzi o elementy zajęć rytmiki, obowiązuje naczelna zasada: "słyszę, czuję, wykonuję, nazywam, utrwalam, pamiętam" przekładając to na zabawę i ruch.

Dzieci uczą się piosenek i wierszyków muzycznych, ale także poruszają się do muzyki, biorą udział w grach i zabawach rytmicznych. Poznają zapis nutowy, grają z metronomem i podkładami muzycznymi do swoich ulubionych utworów i piosenek, gdzie ważnym elementem poza poznanymi schematami jest improwizacja. Po kilku miesiącach udziału w zajęciach perkusja+rytmika dzieci są gotowe do indywidualnych zajęć gry na perkusji oraz występów w cyklu "Mała scena perkusistów RR" na scenie m.in. Centrum Amarant.

Szkoła Muzyczna Poznań

Cennik

Zapisy na zajęcia trwają przez cały rok. Na początku zapraszamy na jednorazową lekcję próbną (60 zł/60 min dorośli lub 60 zł/45 min dzieci), która nie zobowiązuje do podpisania umowy, ale umożliwia zapoznanie się z nauczycielem i programem zajęć.

W przypadku kursu grupowego perkusja + rytmika dla dzieci nauczyciel zarekomenduje odpowiednią grupę wiekową (grupy liczą od 2 do 5 dzieci). Zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu i trwają 45 minut.

Wszelkie materiały do nauki gry na instrumencie w postaci nut i podręczników zapewnia Republika Rytmu, uczeń nie ponosi żadnych innych kosztów niż opłata za kurs. Po pierwszej lekcji nauczyciel doradzi w doborze odpowiednich pałek perkusyjnych.

KURS RODZAJ WIEK CZAS CENA
perkusja indywidualny od 6 lat 4 x 60 min* 240 zł/miesiąc
perkusja+rytmika grupowy 3-7 lat 4 x 45 min 160 zł/miesiąc

* W przypadku dzieci do 10 roku życia jedne zajęcia trwają 45 minut.

W przypadku wykupienia więcej niż 1 kursu, na każdy kolejny przysługuje zniżka 20 zł/miesiąc.

Kadra

Adam Fordon (lekcje perkusji) - były uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej im. I. J. Paderewskiego oraz Szkoły Muzycznej Yamaha w Koninie. Od zawsze wolał nietypowe projekty muzyczne, co przekłada się na umiejętność odnajdowania się w każdym gatunku muzycznym. Grając w zespole SuperXiu wystąpił na największych festiwalach w Polsce, takich jak Heineken Open’er czy Jarocin a także zagrał ponad 200 koncertów klubowych. Aktualnie udziela się w zespołach Hello Mark i Out Of Flow jednocześnie poszukując dalszych muzycznych dróg.

Perkusja

Piotr Jaraszkiewicz (lekcje perkusji) - absolwent Klasy Perkusji w Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Poznaniu. Jako muzyk udziela się w kilku zespołach, z których reggae'owy Erijef Massiv stawia na pierwszym miejscu. Inne formacje to m.in.: K.J. CLAN riddimband (reggae), Kapela z Orliczka (folk), Krzysztof Powalisz Swing Combo (jazz), Drum Work (ethno), Marta Lisiewicz & Co. (piosenka kabaretowa), Daga Band (soul), współpracuje także z Poznańską Sceną Młodych oraz DJ'ami obracającymi się w stylistyce funky/R'n'B/rap. Brał udział w rapowym projekcie Fuzzja oraz coverowym U.A.M. Dream Team (perkusjonalia). Ma na koncie kilka sesji nagraniowych oraz występy na scenach w całej Polsce, m.in.: z Erijef Massiv: Heineken Open'er Music Festival (Gdynia 2007), One Love Sound Fest (Wrocław 2008), Ostróda Reggae Festival (2008), Reggaeland (Płock 2010), Reggae na Piaskach (Ostrów Wielkopolski 2011); z K.J. CLAN & Ras Zacharri (Jamajka): Reggae na Piaskach (Ostrów Wielkopolski 2011); z Kapelą z Orliczka: Mikołajki Folkowe (Lublin 2010), z Martą Lisiewicz & Co.: 46 Studencki Festiwal Piosenki (Kraków 2010). Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy edukacyjnej, prowadząc indywidualne lekcje gry na perkusji z uczniami w różnym wieku.

Perkusja

Agata Klonecka (lekcje perkusji) – perkusistka z kilkuletnim doświadczeniem pedagogicznym. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w klasie perkusji oraz studia magisterskie na kierunku Muzykologia UAM w Poznaniu. Oprócz udzielania lekcji gry na perkusji w Republice Rytmu, prowadziła zajęcia w innych szkołach muzycznych. Czynnie działa na ogólnopolskiej scenie muzycznej, koncertuje i nagrywa płyty. Na perkusji przygrywała zespołom: Aeroplan, Dixies i Orchid (EP: "takk_soundsampler" oraz LP "Driving with a hand brake on"). Gościnnie wystąpiła na płycie Wojtka Grabka „8”. Obecnie udziela się w jeżyckim zespole indie-folkowym Deer Daniel.

Perkusja

Bartek Krawczak (lekcje perkusji) - perkusista, muzyk sesyjny, ukończył studia wyższe w poznańskiej akademii muzycznej na wydziale jazzu i muzyki estradowej. Odnajduje się dobrze we wszystkich stylach muzycznych grał koncerty u boku takich artystów jak : Honorata Skarbek, Kuba Badach, Kayah, Dorota Miśkiewicz, Urszula Dudziak, Krystyna Prońko, Ewa Bem, Sonic Lake, JRM to tylko kilka nazwisk bo lista jest długa. Obecnie na stałe współpracuje z: Kate Ryan, Emersound, Punto Latino, Dizzy Boyzz Brass Band, The Company, Przemysław Śledziuha śledź.

Perkusja

Jakub Martuzalski (lekcje perkusji) - absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Jarocinie w klasie perkusji i fortepianu. Jako perkusista brał udział w wielu projektach scenicznych, jak i studyjnych. Razem z grupą Acapulco grał na wielu znaczących imprezach na terenie kraju- Jarocin Festiwal 2005, 2006, 2010; Rock na Bagnie 2011, Jarmark Świętojański w Poznaniu, Juwenalia w Kaliszu i Warszawie. Z tym zespołem zarejestrował płytę live pt. "Na żywo w skansenie". Jako perkusjonista współpracował z big bandem Marka Kurzawy, z którym wystąpił na Gali Polskiego Żużla w Warszawie oraz dwóch edycjach festiwalu "Śpiewomania".Obecnie udziela się w poznańskim zespole Rust, promując ich najnowszy krążek "White fog", który przez portal cgm.pl został wybrany jedną z najlepszych rockowych płyt 2014 roku w Polsce. Z tym projektem koncertuje w kraju i za granicą.

Perkusja

Pavel Rys (lekcje perkusji) - absolwent klasy perkusji Akademii Poznanskiej im. I.J Paderewskiego. Posiada wieloletnie doświadczenie sceniczne i pedagogiczne zarówno w muzyce klasycznej, jak i rozrywkowej. Obecnie jest czlonkiem dwóch zespołów: Smoothe (rock) and mood ensemble oraz Amanasleep (post punk), z którym nagrał i wydal EP. Współpracuje z takimi instytucjami jak: Teatr Wielki w Poznaniu, Teatr Muzyczny, Orkiestra Deta MPK

Perkusja

Anna Wardowska (perkusja + rytmika dla dzieci) – rodowita rzeszowianka, przyjechała do Poznania aby kontynuować edukację muzyczną. Po Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia na fortepianie oraz Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia na kierunku Rytmika, podjęła studia na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Rytmiki przez 5 lat rozwijała swoją miłość do muzyki na specjalności Rytmika. Jej pasją jest łączenie muzyki i ruchu oraz wszelka improwizacja, dlatego też to jej ulubiony dział nauczania. Posiada kilkuletnie doświadczenie pedagogiczne w nauczaniu indywidualnym i grupowym w zakresie perkusji i rytmiki dla dzieci.

Rytmika

wydarzenia

Fundacja "Nieściszalni" ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17,
60-838 Poznań, e-mail: kontakt@republikarytmu.pl
tel. (+48) 790 780 530, nr konta: 49 2130 0004 2001 0583 4460 0001