Fundacja "Nieściszalni" ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17,
60-838 Poznań, e-mail: kontakt@republikarytmu.pl
tel. (+48) 790 780 530, nr konta: 49 2130 0004 2001 0583 4460 0001

ENGLISH / POLSKI

fbk ytb insta soundcloud email

djembe dj gitara bas perkusja piano produkcja sax skrzypce trąbka flet spiew rysunek żagle teatr

sprawdź wolne terminy

Kurs gry na skrzypcach

Podczas nauki gry na skrzypcach w Republice Rytmu uczeń rozwija swoje zdolności, zdobywając stopniowo coraz szersze kompetencje. Należą do nich zarówno umiejętności związane ściśle z grą na instrumencie, jak i z ogólnym uwrażliwieniem muzycznym oraz wspierające je zaplecze teoretyczne. Nauka przebiega zatem równocześnie w dwóch kierunkach: nabywania nowych umiejętności i zwiększania poziomu zaawansowania opanowanych już elementów gry.

Najważniejsze aspekty programu realizowanego na naszych lekcjach (w zależności od stopnia zaawansowania ucznia) obejmują naukę:
- opanowania aparatu gry i prawidłowej postawy podczas grania, zapewniającej łatwość wydobycia dźwięku oraz zapobiegającej powstawaniu kontuzji; świadomości pracy z własnym ciałem – jego możliwości i ograniczeń
- doskonalenia słuchu muzycznego, w tym - powtarzania melodii ze słuchu i ćwiczenia pamięci muzycznej
- współpracy z innymi muzykami poprzez grę w duecie, w tym - uwrażliwiania muzycznego, rozwijania poczucia rytmu, wyobraźni muzycznej i improwizacji oraz ekspresji emocjonalnej poprzez instrument
- posługiwania zapisem nutowym, z – i bez pomocy instrumentu
- podstawowej wiedzy z zakresu akustyki, instrumentoznawstwa, teorii muzyki i historii muzyki
- różnorodnych technik instrumentalnych charakterystycznych dla odmiennych stylów gry: od muzyki klasycznej, poprzez rozrywkową, aż po folk – etno.

Program zajęć jest zawsze indywidualnie dopasowywany do potrzeb i zainteresowań ucznia, jego poziomu zaawansowania, naturalnych predyspozycji, gustów muzycznych i możliwości czasowych związanych z samodzielną pracą w domu. Uczniom zainteresowanym nowoczesnymi formułami kształcenia oferujemy możliwość wykorzystania w toku nauki pomocy edukacyjnych w postaci programów i aplikacji muzycznych.

Na pierwszych lekcjach nie jest wymagane posiadanie własnego instrumentu. Pamiętajmy jednak, że wszystkie wymienione powyżej technikalia są jednak... sprawą wtórną. Główny cel zajęć to przecież: osiągnięcie radości obcowania z instrumentem, cieszenie się muzyką i umiejętność dzielenia się tym szczęściem z innymi!

Kurs gry na altówce

Altówka należy do grupy instrumentów smyczkowych wraz ze skrzypcami, wiolonczelą i kontrabasem. Altówka jest niewiele większa od skrzypiec. Technika gry na altówce jest zbliżona do techniki gry na skrzypcach. Jest to instrument o bardzo pięknym, ciepłym brzmieniu, który pełni bardzo ważną rolę w orkiestrach i w zespołach kameralnych, a także bardzo dobrze sprawdza się jako instrument solowy. Lekcje gry na altówce, to świetny wybór dla osób, którym dźwięk skrzypiec wydaje się zbyt ostry i wysoki.

W jakim wieku można zacząć grać na altówce?
Na altówce, podobnie jak na skrzypcach, mogą zacząć grać dzieci najmłodsze, nawet trzylatki. Jeśli chodzi o limit wiekowy, to takowego nie ma :)

Czego można oczekiwać od zajęć:
- zajęcia dostosowane indywidualnie do ucznia
- na zajęciach uczeń zdobywa wiedzą z zakresu szeregu stylów muzycznych; m.in muzyka rozrywkowa, klasyczna
- uczeń uczy się techniki gry na altówce
- rozwój umiejętności czytania muzyki
- praktyczne zastosowanie teorii muzyki

Cennik

Zapisy na zajęcia trwają przez cały rok. Na początku zapraszamy na jednorazową lekcję próbną (60 zł/60 min), która nie zobowiązuje do podpisania umowy, ale umożliwia zapoznanie się z nauczycielem i programem zajęć.

Wszelkie materiały do nauki gry na instrumencie w postaci nut i podręczników zapewnia Republika Rytmu, uczeń nie ponosi żadnych innych kosztów niż opłata za kurs.

KURS RODZAJ WIEK CZAS CENA
skrzypce/altówka indywidualny od 6 lat 4 x 60 min* 240 zł/miesiąc

*W przypadku dzieci do 10 roku życia jedne zajęcia trwają 45 minut.

W przypadku wykupienia więcej niż 1 kursu, na każdy kolejny przysługuje zniżka 20 zł/miesiąc.

Kadra

Kacper Grzanka - przygodę ze skrzypcami rozpoczął w wieku siedmiu lat od nauki w Szkole Muzycznej I stopnia im. Karola Szymanowskiego w Kole. Mniej więcej w tym samym czasie zaczął grac w kapeli ludowej przy zespole ludowym "Lubonianki" z Lubońka. W tym czasie zdobywał również liczne nagrody na konkursach muzyki ludowej w Wierzbinku, Kramsku oraz Słupcy. Współpracował z zespołami Seweryn Graniasty Quartet oraz DonGuralesko.

kurs gry na skrzypcach
wydarzenia

Fundacja "Nieściszalni" ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17,
60-838 Poznań, e-mail: kontakt@republikarytmu.pl
tel. (+48) 790 780 530, nr konta: 49 2130 0004 2001 0583 4460 0001