Fundacja "Nieściszalni"
ul. J. H. Dąbrowskiego 17, 60-838 Poznań
e-mail: kontakt@republikarytmu.pl, tel. (+48) 790 780 530

ENGLISH / POLSKI

fbk ytb insta soundcloud email

djembe dj gitara bas perkusja piano produkcja sax skrzypce trąbka flet spiew

sprawdź dostępne terminy

Wydarzenia

12-19.07.2021
"Świadome Śpiewanie" to cykl 5 spotkań skierowanych do wokalistów, które w praktyczny sposób budują wiedzę na temat głosu. Efektem warsztatów będzie nagranie utworu w 3-osobowych składach. Warsztaty podzielone będą na różne bloki tematyczne:
1. Emisja głosu w mowie i śpiewie.
2. Zajęcia wokalne z akompaniatorem.
3. Praca z emocjami, głosem i ciałem.
W trakcie warsztatów nauczysz się m.in.:
- swobodnego oddychania,
- śpiewania bez napięć,
- poprawnej artykulacji i intonacji,
- wyrównania barwy głosu,
- wydobywania pełni skali,
- pracy nad emocją w kontekście utworu,
- pracy z akompaniatorem.
- oraz ćwiczeń, które wpłyną na rozwój Twojego głosu.
Warsztaty są przeznaczone dla osób od 14. roku życia.
Terminy warsztatów: 12-19 lipca
Cena: 750 zł

koncert

07.2021
Zapraszamy na pókolonie "Podróż dookoła świata" dla dzieci 7-10 lat:
I termin : 5-9 lipca 2021
II termin: 19-23 lipca 2021

W programie:
- 5 spotkań edukacyjno-warsztatowych skupionych wokół kultury Meksyku, Indii, Hawajów, Krajów Arabskich i Afryki
- warsztaty muzyczne z grą śpiewem i improwizacją, poznawaniem etnicznych instrumentów i stylów muzycznych
- warsztaty plastyczne, tworzenie własnych instrumentów i strojów etnicznych
- zabawy z różnych zakątków świata na świeżym powietrzu

Ramowy plan dnia:
8:00 - 9:00 przyprowadzenie dzieci i zajęcia poranne (gry i zabawy)
9:00 - 10:30 zapoznawanie się z danym rejonem świata
10:30 - 11:00 II śniadanie
11:00 - 13:00 warsztaty
13:00 - 14:00 obiad
14:00 - 15:00 gry i zabawy
15:00 - 16:00 relaksacja i odbiór dzieci

Zapewniamy:
- bezpieczne warunki sanitarne
- ciekawe zajęcia i kreatywną zabawę
- warsztaty muzyczne
- warsztaty plastyczne
- opiekę doborowej kadry
- wyżywienie dostosowane do indywidualnych potrzeb, przekąski i napoje dostępne dla dzieci przez cały dzień
- zajęcia w grupie do 10 dzieci
- ubezpieczenie
- półkolonie zgłoszone do Ministerstwa Edukacji Narodowej

Cena: 690 zł (do 10 maja 600 zł)
kontakt: 690 803 870
szkudlapska@republikarytmu.pl
Zapisy: do 30 maja.

półkolonie

27.06.2021, 17:00
Szkoła Muzyczna Republika Rytmu zaprasza na dwa koncerty na Dziedzińcu Zamkowym, o godz. 17:00 i 19:30, z cyklu Sceny RR: Słuchaj mamy, taty i disco! W 20tym, jubileuszowym koncercie na scenie Sali Wielkie w Zamku wystąpią najzdolniejsi uczniowie, a towarzyszyć im będą ich nauczyciele. Utwory wykonane zostaną w klasycznych opracowaniach, jak i we własnych aranżacjach uczniów i nauczycieli. Koncert jest charytatywny, honorarium artystów zostanie przekazane podopiecznym Fundacji Siepomaga.
Bilety: 40 zł (45 zł w dniu koncertu) - Kup w Bilety24
Dzieci do 7 roku życia wchodzą bez biletów

koncert

26.06.2021, 15:00
Zapraszamy na koncert nasych pianistów i skrzypków w klubie Meskalina. Uczniowie pod opieką nauczycieli Republiki Rytmu przygotowali zarówno utwory z repertuaru muzyki klasycznej i rozrywkowej. Wstęp wolny.

koncert

04.2021
Podczas 19. edycji Sceny RR wzięliśmy na nasz muzyczny celownik bohaterów jednego przeboju. "One Hit Wonder" to kompilacja utworów, które zawładnęły listami przebojów na przestrzeni lat. Nasza setlista to między innymi Gotye, Rotary, Walk the Moon czy Gigi D'Agostino. Nowe aranże i zaskakujące wykonania dały tym utworom nowe życie.
Niestety z powodu pandemii nie mogliśmy stanąć na scenie i zagrać koncertu na żywo dla publiczności. Nasi uczniowie weszli tym razem do studia nagraniowego. Efektem ich pracy są profesjonalne nagrania, również w postaci wideo.

  1. Galeria zdjęć ze studia

Zobacz pozostałe nagrania

12.2020
2020 nie należał do najłatwiejszych. Był to 10. rok naszej działalności, ale to nie z tego powodu odczuliśmy go szczególnie. Diametralnie zmienił życie wszystkich osób profesjonalnie zajmujących się muzyką, koncertami, edukacją i wszelką działalnością z obszaru kultury.
Wchodziliśmy w niego pozytywnie nastawieni styczniowym, osiemnastym już koncertem charytatywnym z cyklu #ScenaRR, który odbył się w Sali Wielkiej w CK Zamek, gdzie ostatni raz widzieliśmy się w tak dużej grupie. Wydarzenie było wyjątkowe pod wieloma względami: wystąpiła największa dotąd liczba wykonawców, bilety-cegiełki wyprzedały się już kilka dni przed wydarzeniem, a zwiększenie ich puli umożliwiło zebranie rekordowej kwoty na leczenie Marty Sujki, uczniowie i nauczyciele z kolei zjawiskowo zagrali utwory w swoich autorskich aranżach.
W lutym jak zwykle rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnego koncertu, planowaliśmy też otwarcie kolejnych sal i nowe inwestycje. W marcu jednak musieliśmy zamknąć działalność na blisko 3 miesiące i zweryfikować wszystkie plany.
Po raz pierwszy od dekady szkoła się skurczyła i gdyby nie wspaniali ludzie, którzy z nami współpracują oraz Wy nasi uczniowie, mogłoby być różnie. Staraliśmy się nie zmarnować tego okresu i próbowaliśmy na różne sposoby dostosować się do nowych czasów:
- Przeprowadziliśmy diagnozę naszej organizacji metodą Design thinking i rozpoczęliśmy adaptację,
- Zainwestowaliśmy w sprzęt do prowadzenia lekcji online,
- Stworzyliśmy cykl nagrań dla grupowych zajęć dla najmłodszych udostępnianych m.in. metodą VOD,
- Rozpoczęliśmy szkolenia dla nauczycieli z obszaru pedagogiki, dydaktyki i metod komunikacji NVC,
- Dokończyliśmy 2 autorskie podręczniki dla perkusistów i jeden dla pianistów, z których już teraz korzystamy podczas zajęć,
- Rozpoczęliśmy prace nad książką dot. sposobu budowania relacji z dzieckiem w edukacji muzycznej,
- Zmieniliśmy tymczasowo formułę programu #ScenaRR - zamiast koncertem, cykl prób zostanie zwieńczony rejestracją nagrań audio i video podczas sesji w studio muzycznym w połowie stycznia 2021.
To wszystko było możliwe tylko i wyłącznie dzięki Wam: naszym niesamowitym nauczycielom i uczniom. Dziękujemy, że jesteście z nami i nadal obdarzacie nas zaufaniem. Mamy nadzieję, że w 2021 pandemia pójdzie precz i znowu spotkamy się w szerszym gronie podczas wspólnych lekcji, prób i koncertów.
Z okazji końca 2020 przypominamy jeszcze nagranie, które najchętniej udostępnialiście w tym roku: „Uciekaj moje serce” Seweryna Krajewskiego w autorskiej aranżacji i wykonaniu naszych uczniów podczas ww. 18. koncertu #ScenaRR.
Dbajcie o siebie i trzymajcie się zdrowo! Do zobaczenia!

7.03.2020, 19:00
Samotnie czy razem - pokaz monologów
Sala teatralna czy przytulny pokój w kamienicy? Co siedzi w głowach nastolatków, a czego żałują dorosłe osoby? Dlaczego relacje z innymi prowadzą do samotności, ale tak na prawdę nie można być samotnym? Czy przyjaciołom można ufać i czy związki mają jakikolwiek sens?
Zapraszamy na pokaz monologów uczniów warsztatów teatralnych Republiki Rytmu, które prowadziła Maja Olejnik.
Sala Teatralna, I piętro, 7.03, 19:00, wstęp wolny

teatr

19.01.2020, 20:00
Razem z CK ZAMEK zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Scena RR: Serialowe hity z satelity.
19 stycznia o g. 20:00 w Sali Wielkiej zabrzmią najpiękniejsze przeboje z czołówek seriali lat siedemdziesiątych, osiemdziesiątych, dziewięćdziesiątych i współczesnych.
Na scenie wystąpią najzdolniejsi uczniowie szkoły muzycznej Republika Rytmu, a towarzyszyć im będą ich nauczyciele. Utwory wykonane zostaną w klasycznych opracowaniach, jak i we własnych aranżacjach uczniów i nauczycieli. W sumie ponad 70 osób wystąpi w 14 składach muzycznych.
Bilety można kupić poprzez stronę: Bilety24.pl (link) 35/40 zł, dzieci do lat 7 wstęp wolny
Koncert jest charytatywny, honorarium artystów zostanie przekazane na rehabilitację Marty Sujki z rzadką chorobą metaboliczną (deficyt ADSL). Marta Sujka cierpi na ultra rzadką chorobę - deficyt liazy adenylobursztynianowej (deficyt ADSL): 7 przypadków w Polsce i mniej niż 100 osób na świecie. Wynikiem mutacji powodującej chorobę jest wysoki poziom toksycznych substancji, które doprowadzają do uszkodzenia mózgu. Marta jest dzieckiem leżącym, ma padaczkę, której ataki potrafią trwać po 4 godziny. Rodzice próbują je zmniejszyć lekami i dietą ketogenną. Jednocześnie Marta potrzebuje rehabilitacji, która jest bardzo kosztowna.

koncert

8.12.2019
Zapraszamy na koncert pianistów i skrzypków Republiki Rytmu. Koncert podzielony będzie na 2 części:
- o 16:00 koncert pianistów
- o 17:30 koncert skrzypków Wykonawcy uczący się pod okiem nauczycieli Republiki Rytmu zaprezentują zarówno utwory z repertuaru muzyki klasycznej i rozrywkowej, ale nie zabraknie również świątecznych przebojów. Wstęp wolny, zapraszamy wszystkich serdecznie!

koncert

19-21.08.2019 i 6-8.09.2019
BLIŻEJ JAZZU CZYLI BLIŻEJ SAMEGO SIEBIE
Podczas warsztatów dowiesz się:
- że jazz jest dla ludzi i każdy może się jego nauczyć
- jak powstaje dźwięk
- co to znaczy dobre oddychanie w śpiewaniu
- jak zbudować komfort śpiewania przez dobrą emisję
- co to jest scat czyli improwizacja jazzowa
- o podstawach harmonii jazzowej
- improwizacji w bluesie i innych gatunkach
CENA: 390 ZŁ (zaliczka 200 zł - w celu rezerwacji miejsca)
Warsztaty prowadzi: Zuzanna Babiak – studentka kierunku wokalistyka jazzowa na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. 12 letnią naukę w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. Im. M. Karłowicza ukończyła w klasie klarnetu. Już kilka lat działa jako nauczyciel wokalu, ciesząc się przekazywaniem wiedzy i współpracą z uczniami w różnym wieku. Jej przyjaźń z jazzem i soulem trwa już bardzo długo. Rozwija się dzięki współpracy z innymi muzykami i szlifowaniu swoich umiejętności na różnych warsztatach m. in. Hanza Jazz Festiwal, Cho-Jazz. Czynnie działa w środowisku muzycznym w Poznaniu. Te warsztaty mają dać każdemu nadzieję i wiarę w swoje możliwości. Jazz jest pięknym miejscem na wyrażenie siebie samego. Zuza znalazła dla siebie w muzyce bezpieczne miejsce i chce przekazać swoją wiedzę i spostrzeżenia innym ludziom

koncert

koncert

1-12.07.2019
WAKACYJNE WARSZTATY Z REPUBLIKĄ RYTMU
1-5 lipca (8:30 - 16:30) Podróż do krainy wyobraźni - warsztaty teatralne
8-12 lipca (8:30 - 16:30) Podróż przez kontynenty - warsztaty muzyczno-plastyczne
(pełny opis przebiegu warsztatów poniżej)

Rozkład dnia (8:30 – 16:30 czas trwania warsztatów):
8:30 – 9:30 pobyt dzieci w pokoju zabaw; oglądanie filmów, rozmowy, gry i zabawy
9:30 – 12:30 warsztaty
12:30 – 13:30 obiad w jednej z jeżyckich restauracji
13:30 – 15:30 warsztaty
15:30 – 16:30 pobyt dzieci w pokoju zabaw; oglądanie filmów, rozmowy, gry i zabawy

Zapewniamy:
• Opiekę profesjonalnej kadry artystów oraz pedagogów
• Autorski program zajęć, w którym znajdzie się czas zarówno na edukację, jak i na zabawę
• Pobyt w małej grupie dzieci (maksymalnie do 12 osób), co daje nam możliwość indywidualnego podejścia do każdego dziecka
• Strefę relaksu – specjalny pokój wyciszenia i odpoczynku
• Zabawę na świeżym powietrzu w Parku A. Mickiewicza i w Parku H. Wieniawskiego
• Menu przygotowane specjalnie dla dzieci w jednej z jeżyckich restauracji, a na miejscu cały czas dostępne owoce, woda i soki

Cena: 600 zł


1-5 lipca Podróż do krainy wyobraźni warsztaty teatralne dla dzieci w wieku 7-10 lat:

Podczas warsztatów teatralnych skupimy się na odkrywaniu siebie, swoich możliwości. Popracujemy nad emocjami i ich wyrażaniem. Będziemy przyglądali się swojej wytrwałości, będziemy przekraczali granice, będziemy wychodzili poza znany nam schemat działania w życiu codziennym, by w konsekwencji wydobyć na zewnątrz stworzone przez nas postacie. Zapoznamy się z kilkoma technikami aktorskimi, zbudujemy swój własny teatralny, baśniowy świat. Poprzez improwizacje zarówno te słowne, ruchowe jak i muzyczne oraz gry i zabawy zbudujemy to, co w pełni pozwoli nam na wydobycie swojego twórczego potencjału. Wykorzystamy także techniki pantomimy czy techniki teatru lalek, które jeszcze bardziej pobudzą naszą wyobraźnię do działania. O tym, czy uczestnicy opowiedzą o sobie poprzez krótkie formy czy całościowy spektakl – zdecydują oni sami.

Metody pracy:
• zabawy i gry dramowe
• zajęcia i ćwiczenia praktyczne: emisja głosu, dykcja, ćwiczenia oddechowe, rytmika, animacja przedmiotu i teatr lalek, pantomima, praca z tekstem
• animacja przedmiotu i teatr lalek
• pantomima
• zadania aktorskie
• relaksacja
• improwizacja muzyczna, ruchowa, słowna
• wykorzystanie muzyki w teatrze
• wykorzystanie różnych technik aktorskich (Stanisławski, Adler)
• wykorzystanie technik pracy z ciałem (Laban, Grotowski)
• zapoznanie się z profesjonalnymi sztukami teatralnymi (filmy oraz wycieczka do opery/teatru)
• przekształcanie tekstów literackich w scenariusz
• prezentacja pomysłów w postaci pokazu etiud, spektaklu bądź performance’u

Ramowy plan warsztatów teatralnych (1-5 lipca, 8:30 - 16:30):
dzień 1 / Początek podróży, czyli o tym jak będziemy się porozumiewać Pierwszy dzień poświęcimy na integrację. Zapoznamy się z różnymi formami teatralnymi, których będziemy używać przez kolejne dni. Wybierzemy się na wycieczkę za kulisy Teatru Wielkiego w Poznaniu. W ciągu dnia poćwiczymy dwa najważniejsze narzędzia dla aktora, jakim są głos oraz oddech.
dzień 2 / Co to za hałas? Co to za śpiew? W drugim dniu naszej podróży przyjrzymy się dźwiękom, stworzymy wspólny utwór muzyczno-ruchowy. Pobawimy się rytmem, śpiewem. Sprawdzimy jakie instrumenty możemy wykorzystać w naszych działaniach na scenie. Stworzymy baśniowe postacie oraz krótkie scenki. Na koniec dnia obejrzymy operę “Pchła Szachrajka”.
dzień 3 Już prawie na miejscu … Każdy podróżnik wie, że kilka dni w drodze to nie lada wyzwanie, szczególnie dla ciała, dlatego trzeciego dnia zastanowimy się nad wykorzystaniem ciała na scenie. Popracujemy nad tym, aby przekazać nasze baśniowe przygody tylko za pomocą ciała, bez słów. Do pracy nad naszymi postaciami wykorzystamy różnego rodzaju maski oraz rekwizyty. Obejrzymy spektakl z wykorzystaniem masek oraz lalek – “ Czerwony Kapturek”.
dzień 4 Baśniowa kraina I w końcu jest! Wyczekiwany przez nas wszystkich dzień - dotarliśmy do baśniowej krainy. Dzień pełen niespodzianek, niespodziewanych zwrotów akcji. Jaką postać stworzyliśmy przez ostatnie 3 dni? Gdzie dotarliśmy? Piszemy krótki scenariusz, zastanawiamy się nad historią, ćwiczymy scenki, uczymy się różnych technik aktorskich.
dzień 5 Teraz już tylko relaks… Nasza przygoda z baśniową krainą pomału dobiega końca, dlatego ostatni dzień poświęcimy na techniki relaksacyjne, powtórzymy to, co stworzyliśmy przez 4 dni, popracujemy nad oddechem, podsumujemy sobie wszystko, czego nauczyliśmy się przez całe warsztaty oraz przygotujemy mini pokaz przez publicznością.


Podróż przez kontynenty - warsztaty muzyczno-plastyczne dla dzieci w wieku 7–10 lat (8-12 lipca, 8:30 - 16:30)

Podczas warsztatów „Podróż przez kontynenty” poznamy kultury różnych regionów świata. Zajrzymy do afrykańskiej wioski, odtańczymy hawajski taniec hula, skosztujemy meksykańskiej kuchni oraz zagramy na tybetańskich misach. Stworzymy swoje własne instrumenty oraz stroje etniczne, na warsztatach muzycznych poznamy różne instrumenty oraz style muzyczne, a na świeżym powietrzu oddamy się zabawom, które towarzyszą dzieciom i młodzieży w różnych zakątkach naszego globu.

Ramowy plan warsztatów muzyczno-plastycznych:
dzień 1 Meksyk
• zapoznanie z uczestnikami
• ułożenie z puzzli mapy świata i wprowadzenie do tematyki najbliższych spotkań
• prezentacja multimedialna o kulturze Meksyku
• warsztaty językowe – poznanie podstawowych zwrotów po hiszpańsku
• zabawy zręcznościowe (budowanie wieży z nachosów, utrzymanie piłeczek na łyżce)
• robienie własnych instrumentów muzycznych – marakasy
• zabawy sportowo-ruchowe (rzuty sombrero, przeprawa przez Rio Grande i inne) – na zewnątrz
• warsztaty taneczne i improwizacje ruchowe
• warsztaty plastyczne – budowanie piniaty
• warsztaty muzyczne – opracowanie rytmiczne utworu z użyciem własnoręcznie zrobionych marakasów i innych szkolnych instrumentów perkusyjnych
• quiz z wiedzy o Meksyku
dzień 2 Hawaje:
• prezentacja multimedialna o kulturze Hawajów + magiczny worek – co kojarzy się nam z Hawajami?
• warsztaty plastyczne cz. I – robienie naszyjników hawajskich
• warsztaty taneczne – pokaz i nauka tańca Hula
• warsztaty muzyczne – zapoznanie z muzyką Hawajów i gra na instrumentach
• improwizacje muzyczne
• zabawy ruchowe – limbo, itp. – na zewnątrz
• warsztaty plastyczne cz. II – robienie eko-koszul i eko-sukienek hawajskich
• zabawy z balonami – bitwa na ananasy
• quiz podsumowujący wiedzę o Hawajach
• seans filmowy
dzień 3 Azja:
• prezentacja multimedialna o kulturze wybranych krajów Azji (Indie, Iran,Turcja, Japonia, Nepal)
• warsztaty muzyczne cz. I – pokaz tybetańskich mis i gra na instrumentach do muzyki różnych regionów Azji
• warsztaty plastyczne cz. I – Origami
• warsztaty wokalne – nauka tradycyjnego śpiewu w kulturze japońskiej
• warsztaty muzyczne cz. II – pokaz instrumentów Bliskiego Wschodu i nauka gry do muzyki bliskowschodniej
• warsztaty plastyczne cz.II – budowa chińskich latawców w kształcie smoka
• zabawy ruchowe z latawcami – na zewnątrz
• seans filmowy
dzień 4 Afryka
• prezentacja multimedialna o kulturze Afryki (Egipt, Nigeria, Mozambik, Tunezja, Maroko)
• warsztaty muzyczne – gra na afrykańskich bębnach djembe i instrumentach marokańskich – pokaz i nauka rytmów afrykańskich
• warsztaty plastyczne – robienie plemiennych masek i afrykańskich strojów
• zabawy ruchowe – poznanie różnorakich zabaw afrykańskich (Egipskie mumie, Karabke, Koussir, Cheia) – na zewnątrz
• warsztaty taneczne i wokalne – tańce i śpiewy plemienne krajów środkowej Afryki – pokaz i nauka (O alele kita konga, Siyahamba i inne)
• seans filmowy
dzień 5 Europa
• prezentacja multimedialna na temat kultury różnych krajów Europy
• warsztaty sportowe – “Grecka olimpiada” – cykl zajęć sportowych (rzuty do celu, biegi, skoki i inne) – na zewnątrz
• warsztaty taneczne – podróż przez tańce różnych zakątków Europy (Czechy, Hiszpania, Grecja, Serbia, Rosja, Polska)
• warsztaty muzyczne – poznanie utworów muzycznych z różnych krajów Europy (Czechy, Irlandia, Finlandia, Hiszpania, Serbia, Rosja) i próba improwizacji rytmicznej do nich, poznanie instrumentów muzycznych z różnych krajów Europy
• podsumowanie cyklu spotkań – podróży po kontynentach

półkolonie

23.06.2019, 18:00
Razem z Aulą Artis zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Scena Republiki Rytmu: "Tysiące twarzy, setki miraży" - RR w polskich przebojach lat 80-tych. 23 czerwca o godzinie 18:00 w Auli Artis zabrzmią najpiękniejsze utwory wykonawców i twórców, którzy dzieli się swoimi kompozycjami w latach 80-tych.
Na scenie wystąpią nasi najzdolniejsi uczniowie, a towarzyszyć im będą ich nauczyciele. Utwory wykonane zostaną w klasycznych opracowaniach, jak i we własnych aranżacjach uczniów i nauczycieli. W sumie ponad 70 osób wystąpi w 13 składach muzycznych.
Koncert jest charytatywny, honorarium artystów zostanie przekazane na rehabilitację Ignacego Szafrańskiego (informacja poniżej)
cena biletów: 35/40 zł , dzieci do lat 7 wstęp wolny
Bilety do nabycia w siedzibie szkoły muzycznej Republika Rytmu (ul. Dąbrowskiego 17, biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach: 11:00 - 20:00) oraz w dniu koncertu w Auli Artis od g. 17:00.
Ignacy Szafrański urodził się jako zupełnie zdrowy chłopiec, jednak po dwóch dniach jego stan znacznie się pogorszył. Okazało się, że cierpi na acydurię metylomalonową (MMA). Jest to bardzo rzadka choroba genetyczna, w Polsce zmaga się z nią zaledwie kilkoro dzieci. koncert

2.06.2019, 16:00
Zapraszamy na występ pianistów i skrzypków Republiki Rytmu w restauracji The TIme. Koncert podzielony będzie na 3 części, o 16:00 wystąpią dzieci, o 17:00 skrzypkowie, a o 18:00 młodzież i dorośli. Wykonawcy uczący się pod okiem nauczycieli Republiki Rytmu zaprezentują utwory z repertuaru muzyki klasycznej i rozrywkowej. Wstęp Wolny.
skrzypce

25.05.2019, 17:00
Miejsca wspólne // miejsca własne
Scena teatralna Republiki Rytmu
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19, Poznań
Miejsce własne to przestrzeń, w której czujemy się bezpiecznie, beztrosko. To przestrzeń, w której jesteśmy po swojemu. Miejsca wspólne to czasoprzestrzeń dialogu, spotkania, wymiany myśli, ale także konfrontacji i sporu. Miejsca – zarówno te wspólne, jak i własne – mogą kojarzyć się z określonymi przestrzeniami, kolorami, zapachami a nawet smakami. Miejsca własne to przestrzeń artystycznej swobody wypowiedzi, twórczej wolności, w której wyrażamy siebie. Jak wygląda moje // nasze miejsce? Gdzie się znajduje? Co czujemy, gdy znajdujemy się w przestrzeni własnej, oswojonej? A co dzieje się, gdy próbujemy (de)konstruować miejsca wspólne? To tylko niektóre z pytań, które stawiają młodzi artyści – uczestnicy warsztatów teatralnych Republiki Rytmu. Próbują na nie odpowiedzieć poprzez teatr. Stawiają czoła takim twórcom i twórczyniom jak: Joanna Owsianko, Sylwia Chutnik, Krystyna Chołoniewska, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Michał Walczak, Marek Pruchniewski, Gabriela Zapolska, Jarosław Borszewicz, Agatha Christie. Młodzi artyści konfrontują ich twórczość ze współczesnością, z codzienną rzeczywistością, wplatając jednocześnie swój, indywidualny ogląd świata. W formie teatralnych wariacji opowiedzą nam o sobie, o swoim świecie, uczuciach, refleksjach. Opowiedzą nam o miejscach – tych własnych, indywidualnych, osobistych, ale też tych wspólnych dla nas wszystkich, o tych miejscach, gdzie innego znaczenia nabiera słowo My.
Scena Teatralna Republiki Rytmu zaprasza na cykl trzech wydarzeń performatywnych – 25 maja 2019 roku:
godz. 17:00 – spektakl pt. "Urodzinki" w wykonaniu najmłodszej grupy teatralnej
obsada: Blanka Gomółka, Bartosz Badlewski, Pola Dołkowska, Laura Popenda, Victoria Areshchuk, Julia Czernik
godz. 18:00 – Ni z tego, ni z owego – kolaż tekstów, monologów i fragmentów scen
obsada: Jagna Jarzębowicz, Aleksander Bręgiel, Mateusz Kaczmarek, Maria Jabłkowska, Natalia Korthals, Antoni Padalak, Nicole Banaszak, Jagoda Lembicz, Marcelina Francuz, Patrycja Wolna, Marcelina Szejko
godz. 19:30 – spektakl pt. Johanna na podstawie tekstu Krystyny Chołoniewskiej
obsada: Marta Heldt, Kamila Lefler, Maria Wawrzyniak
Cykl Miejsca wspólne // miejsca własne to efekt pracy realizowanej podczas warsztatów teatralnych w Republice Rytmu pod kierunkiem Mai Olejnik i Daniela Stachuły. teatr

25.05.2019, 11:00
Mamy przyjemność zaprosić Państwa na koncert, podczas którego każdy z uczniów z klasy perkusji Julii Grabowskiej zaprezentuje swoje postępy i zagra partię do ulubionej piosenki. Będzie wesoło i ekscytująco! Zapraszamy rodziców, dziadków, ciocie, wujków i wszystkich gości, przed którymi dzieci będą chciały wystąpić i pokazać, jaką mają świetną pasję. lokalizacja: Republika Rytmu, ul. Dąbrowskiego 17, Sala Teatralna, I piętro, perkusisci

12.05.2019, 18:00
W Klubokawiarni Meskalina wystąpią najmłodsi perkusiści szkoły Republiki Rytmu (3-12 lat). Zagrają dla Was solo i w zespołach, na zestawie perkusyjnym, werblach i tomach, zarówno utwory muzyki rozrywkowej, jak i dziecięce przeboje. I część g. 18:00 - młodsze dzieci z grup rytmika i perkusja, nauczyciele: Monika Wieczorek i Paulina Rogowska II część g. 19:15 - starsi indywidualni perkusiści, nauczyciele: Julia Grabowska, Paweł Ryś, Jakub Martuzalski, Piotr Jaraszkiewicz, Kajetan Pilarski, Łukasz Jasiak Zapraszamy, wstęp wolny!
perkusisci

23.03.2019
Osobiste narzędzie do produkcji muzyki – warsztaty beatboxowe
Gdy wpadnie Ci melodia do głowy lub jakiś rytm, albo chociażby pojedynczy dźwięk, a nie masz ze sobą laptopa, ani tym bardziej klawiszy czy innego kontrolera muzycznego – nic nie szkodzi. Wszystko czego potrzebujesz, zawsze masz ze sobą: usta, język, struny głosowe.
Beatbox jest mieszanką wielu technik wokalnych tworząc jednocześnie odrębną dziedzinę muzyczną. Łączy w sobie naśladowane perkusji, śpiew, imitowanie dźwięków wprost z muzyki elektronicznej. Beatbox to przede wszystkim instrument, który może służyć do tworzenia dowolnej muzyki.
Podczas 90 minut spotkania dowiecie się jak wykonać podstawowe dźwięki perkusyjne, a także podstawy techniki wykonywania dźwięków basowych i melodycznych. Zaprezentowane zostaną ćwiczenia, dzięki którym wasz beatbox z dnia na dzień będzie stawał się lepszy, dowiecie się co to metronom i jak z nim pracować, a także nauczycie się podstaw komponowania swoich utworów. Całe spotkanie będzie obfitować w beatboxowe zabawy, które ułatwiają naukę i pozwalają na przyjemne trenowanie zarówno podstaw, jak i bardziej skomplikowanych elementów.
Warsztaty poprowadzi: Michał "Misza" Wójtowicz Misza Beatbox Engine – zdobywca tytułu mistrzowskiego w kategorii tagteam (duet) jako NiceGuys, a także wicemistrz w kategorii solo. Michał od ponad 9 lat zajmuje się tą beatboxem; wiedzę zdobywał u najlepszych na świecie – m.in. u Dharni’ego, Alem’a, ReepsOne’a. Sam brał wielokrotnie udział w bitwach, prowadził warsztaty i koncertował na terenie kraju, a także za granicą. Jest samoukiem, ale nie przeszkodziło mu to w tworzeniu muzyki. Jego głównymi inspiracjami jest muzyka elektroniczna i ludowa muzyka słowiańska. Swoją pasję do beatboxu dopełnia studiowaniem języka rosyjskiego. Obie te dyscypliny łączy jeden wspólny mianownik: aparat mowy.
cena: 60 zł (przedpłata 50 zł do 15.03.) zapisy w biurze Republiki Rytmu, pon-pt, 14:00 - 20:00 lub telefonicznie 790780530
opłata za warsztaty: Fundacja "Nieściszalni" ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17, 60-838 Poznań, nr konta: 49 2130 0004 2001 0583 4460 0001 tytułem: "warsztaty beatbox"
beatbox

27.01.2019
Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Scena Republiki Rytmu. 27 stycznia o godz. 19:00 w Sali Wielkiej w CK Zamek zabrzmią najpiękniejsze utwory wykonawców i twórców, którzy od nas odeszli w ciągu ostatnich kilku lat. Na scenie wystąpią nasi najzdolniejsi uczniowie, a towarzyszyć im będą ich nauczyciele. Utwory wykonane zostaną w klasycznych opracowaniach, jak i we własnych aranżacjach uczniów i nauczycieli. W sumie ponad 60 osób wystąpi w 15 składach muzycznych.
Koncert jest charytatywny, honorarium artystów zostanie przekazane Fundacji SięPomaga! na leczenie Wiktorii Kopniewskiej: https://www.siepomaga.pl/wiktoria-kopniewska
Cena biletów: 30/35 zł
piano

9.12.2018
Zapraszamy na występ pianistów szkoły muzycznej Republika Rytmu w Restauracji The Time. Koncert podzielony będzie na 2 części, o 16:00 wystąpią dzieci, o 17:00 młodzież i dorośli. Wykonawcy uczący się pod okiem nauczycieli ze szkoły muzycznej Republika Rytmu zaprezentują utwory z repertuaru muzyki klasycznej i rozrywkowej. Wstęp wolny. piano

8.12.2018
Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników gitary klasycznej na koncert: "Międzynarodowe Dialogi Gitarowe". Swoje umiejętności gry na gitarze klasycznej zaprezentują: dzieci i młodzież z miasta Winnica (Ukraina) pod kierunkiem Iryny Levitskaya (Winnica, Ukraina) oraz uczniowie szkoły muzyki rozrywkowej Republika Rytmu pod kierunkiem Kateryny Herasymovskiej i Kacpra Hepnera (Poznań, Polska). Wstęp wolny.
Щиро запрошуємо всіх шанувальників класичної гітари на концерт "Міжнародні діалоги гітарної майстерності". Своєю грою на класичній гітарі надихатимуть Вас діти та молодь з міста Вінниці (Україна) під керівництвом досвідченного викладача Ірини Левицької та учні школи розважальної музики Republika Rytmu під керівництвом Катерини Герасимовської та Kacpra Hepnera - Познань (Польща). Запрошуємо всіх охочих відвідати наш концерт. Вхід вільний. gitara

24.10.2018
Rozpoczynamy nabór na pierwsze w Poznaniu warsztaty tworzenia słuchowisk radiowych. Dzięki Waszej nieposkromionej wyobraźni, teatralnemu i muzycznemu talentowi oraz pomocy i koordynacji ze strony teatrologów, nauczycieli gry na instrumentach i realizatorów dźwięku, otrzymujecie jedyną w swoim rodzaju okazję ożywienia literackiego tekstu i przekucia go w zadziwiający, dźwiękowy świat. Wytwór waszej pracy zostanie zarejestrowany i wyemitowany na falach poznańskiego radia Afera, a także zostanie wykonany na żywo przed publicznością przy okazji zaaranżowanego specjalnie na tę okoliczność koncertu.
Poszukujemy do grupy lektorskiej osób z ciekawą barwą głosu, zdolnościami aktorskimi i lektorskim zacięciem. Z kolei grupę muzyczną kompletujemy z muzyków o niekoniecznie akademickim doświadczeniu, za to z umiejętnością improwizacji, otwartą głową i umiejętnością pracy grupowej koniecznych do kolektywnego stworzenia ilustracji dźwiękowej dla tekstu.
Koszty udziału w 7 spotkaniach warsztatowych: 350 zł (każde spotkanie 2-3h)
Harmonogram spotkań (od 24.10.):
Grupa muzyczna: czwartki, 19:00-21:00
Grupa lektorska: środy, 19:00 - 21:00

Scena słuchowisk

9.06.2018
Zapraszamy na występ pianistów Republiki Rytmu w restauracji Melomania przy al. Niepodległości 22/2. Koncert podzielony będzie na 2 części, o 16:00 wystąpią dzieci, o 17:00 młodzież i dorośli. Wykonawcy uczący się pod okiem nauczycieli Republiki Rytmu zaprezentują utwory z repertuaru muzyki klasycznej i rozrywkowej.

pianiści

8.06.2018 Zapraszamy na koncert naszych gitarzystów klasycznych prowadzonych przez Katerynę Herasymovską. W repertuarze znajdą się utwory zarówno z kręgu muzyki klasycznej jak i rozrywkowej. Koncert odbędzie się w Sali Teatralnej na 1. piętrze siedziby Republiki Rytmu. Wstęp wolny!

gitara

27.05.2018
Zapraszamy na pierwsze wydarzenie z cyklu Mała scena DJ'ów, podczas którego nasi uczniowie zaprezentują swoje DJ sety. Zdradzimy, że każdy z setów będzie w innym stylu jako efekt indywidualnych inspiracji uczniów. Będą to ich debiutanckie występy na żywo, po raz pierwszy przed publicznością.
Wszyscy uczniowie przygotowywali się pod okiem DJ Mentalcuta, prowadzi u nas kursy DJ/turntablism. Mentalcut (Jakub Smogur) to Najlepszy DJ w Polsce wg DJ Magazine w 2010 roku. Rezydent imprez "All Black Everything" w poznańskim SQ. Wicemistrz Polski w turntablistycznych zawodach ITF (IDA) w 2004 roku. Od 2003 do 2006 roku producent cotygodniowej audycji promującej nowe brzmienia w Radiu Merkury. W 2010 zajął czwarte miejsce w międzynarodowym konkursie Next Generation DJ. Ma na swoim koncie kilkaset imprez w całym kraju, również na festiwalach Heineken Open'er, Selector i Coke Live Music. Autor EPki "Nuff To Burn" wydanej nakładem amerykańskiego Car Crash Set Records. Twórca remiksu "Zróbcie miejsce" umieszczonego na kompilacji "Niewidzialna Nerka" (S1 Warsaw, 2012). Występował w Szwajcarii, Irlandii, Czechach, Austrii, Niemczech oraz na Słowacji.
27 maja w godzinach 19:00 - 22:00, klub Peryskop, ul. Dominikańska 7, Poznań, Wstęp wolny!

DJ

20.05.2018
Słońce delikatnie zagląda przez zamknięte powieki, nogą powoli szukasz podłogi… uważasz aby to ta prawa znalazła ją jako pierwsza… NARESZCIE! Wolna niedziela! W Twojej głowie mnożą się pomysły jak wykorzystać cały ten czas, ale najpierw śniadanie, a najlepiej ŚNIADANIE PRZY PERKUSJI!! Nie chcesz aby czas przeciekał Ci przez palce i wolisz poświęcić go na relaksujący dryf po oceanie swojej pasji? Wpadaj do nas!! W niedzielny poranek do pionu postawią nas paradiddle, dwójeczki i trójeczki. Nie „Ground Control” a „Stick Control”, alfabet nie Morse’a a Bennego Greba, wszystko to w ujęciach mniej lub bardziej kosmicznych. Daj sobie 120 minut miarowego falowania umysłu! Przez pierwszą godzinę wspólnie będziemy rozgryzać tajemnicze szyfry Azteków, zapisane na pięciolinii. W silnej, kilkuosobowej grupie wyposażonej w pałki, pady i werble będziemy niczym Tommy Lee Jones w „Ściganym”. Zajmiemy się rozgrzewką i porozmawiamy o pomysłach na ćwiczenia w trybie „badanie, diagnoza, leczenie”. Następną godzinę spędzisz już sam, w komnacie wyposażonej w zestaw perkusyjny, gdzie będziesz mógł sprawdzić nowo poznane ćwiczenia, wrócić do zadanej dawno temu pracy domowej albo po prostu pograć z muzyką. Twoim przewodnikiem w tej podróży będzie uśmiechnięty brodacz, który sypie żartami jak piaskarka żwirem drogę na Morskie Oko. Jeżeli czytając ten opis drgnął Ci chociaż kącik ust, albo zakołatało Ci mocniej serce, zapisz się koniecznie w sekretariacie RR. Piękna Paulina o gołębim sercu skrupulatnie zanotuje Twoje imię, odpowie na dodatkowe pytania a w razie potrzeby zanuci jedną z bardziej popularnych pieśni ludowych.
Warsztaty prowadzi: Adam Fordon
cena: 60 zł: obejmuje 1h zajeć grupowych + 1h ćwiczeń w salce (płatne przelewem lub w biurze RR: pon-pt 14:00 - 20:00)

perkusja

13.05.2018
Poprzednie warsztaty songwritingu cieszyły się tak dużym powodzeniem, że postanowiliśmy je rozwinąć w temacie melodii.
O sukcesie utworu decyduje wiele czynników- tekst, wykonanie, produkcja itd. Najważniejszym z elementów jest jednak MELODIA, dzięki której nasza kompozycja staje się oryginalna i godna zapamiętania. Na naszych warsztatach dowiesz się jak STWORZYĆ taką melodię, pozostając w zgodzie z własną estetyką i emocjonalnością.
Zajęcia składać się będą z dwóch segmentów.
Podczas części TEORETYCZNEJ dowiesz się m.in.:
- jak ANALIZOWAĆ melodie największych muzycznych hitów
- jak ROZRÓŻNIĆ gamy od skal
- jak DOSTOSOWYWAĆ melodie do akordów
- jak NAPISAĆ melodie do tekstów
- jak SŁUCHAĆ melodii- swoich i nie tylko
- jak SZUKAĆ inspiracji do pisania melodii
- jak WERYFIKOWAĆ jakość własnych kompozycji
- jak WYRAŻAĆ siebie poprzez melodie
Natomiast w trakcie ĆWICZEŃ:
- STWORZYSZ melodię od podstaw
- DOPASUJESZ swoją kompozycję do tekstu
- POPRAWISZ istniejące już melodie
- WYSŁUCHASZ świadomie własnych pomysłów
- UŁOŻYSZ wstępną formę utworu w oparciu o stworzoną melodię
- POZNASZ różne kierunki w tworzeniu i muzycznym myśleniu
Na zajęcia przyjdź z głową pełną pomysłów i czymś do pisania. Jeśli grasz na gitarze, ukulele, flecie, skrzypcach - na czymkolwiek - weź instrument ze sobą. Jeśli śpiewasz, rapujesz- tym lepiej! Razem stworzymy utwór, który wspólnie spróbujemy wykonać :)
Zajęcia skierowane są do wszystkich- bez względu na poziom i rodzaj muzycznego wtajemniczenia!
Prowadzący: Krzysztof Brainfreezer Spychała - kompozytor, producent muzyczny i autor tekstów. Instrumentalista i wokalista.
Termin: 19 maja 2018 I grupa 10:00-14:00; II grupa 16:00-20:00
Cena: 80/100 zł (80 zł przy zapisach do 27.04 i dla uczniów RR; 100 zł od 28.04)

songwriting

13.05.2018
Szkoła muzyczna Republika Rytmu zaprasza na kolejny koncert z cyklu Scena Republiki Rytmu. 13 maja o godz. 20:00 w Klub Muzyczny B17 zabrzmią największe przeboje w wykonaniu wokalnych duetów w towarzystwie zespołów muzycznych. Na scenie wystąpią nasi najzdolniejsi uczniowie, a towarzyszyć im będą ich nauczyciele. Utwory wykonane zostaną w klasycznych opracowaniach, jak i we własnych aranżacjach naszych nauczycieli. W sumie ponad 60 osób wystąpi w 15 składach muzycznych. Honorarium artystów zostanie przekazane na leczenie Dorotki Wiśniewskiej (http://www.fundacjaavalon.pl/nasi_beneficjenci/wisniewska_dorota).
cena biletów: 30/35 zł (do nabycia w biurze Republik Rytmu, ul. J. H. Dąbrowskiego 17, pon-pt 14:00 - 20:00)

scenarr15

21.04.2018
W Sali Amarantowej w Domu Tramwajarza wystąpią najmłodsi perkusiści szkoły Republiki Rytmu (3-12 lat). Zagrają dla Was solo i w zespołach, na zestawie perkusyjnym i na werblu, zarówno utwory muzyki rozrywkowej, jak i dziecięce przeboje.
Start: 16:30, wstęp wolny

perkusja

15.04.2018
Czy perkusję się stroi? Jeśli tak, to czy warto to robić? Czy strojenie jest trudne? Jak często to robić Czy są jakieś stroiki? Dlaczego mój zestaw nie brzmi jak ten z nagrania? Odpowiedź na te i na wiele innych pytań znajdziesz na naszych warsztatach.
Poznasz kilka metod strojenia perkusji, m.in.
- po przekątnej i po obwodzie na słuch;
- za pomocą klucza dynamometrycznego;
- z wykorzystaniem stroika działającego w oparciu o śrubę mikrometryczną;
- z fortepianem do konkretnych dźwięków. (m.in. wg sposobu Tomasza Łosowskiego).
Warsztaty prowadzi Adam Fordon
Termin: 15.04.2018
Czas trwania: 10:00-14:00
Cena: 100 zł
Promocja 1: 80 zł do 6 kwietnia
Promocja 2: 80 zł dla uczniów Republiki Rytmu
Zapisy w biurze Republiki Rytmu lub mailowo: kontakt@republikarytmu.pl

strojnie

10.03.2018
Dobra piosenka potrafi nie tylko zapisać się w naszej pamięci, ale także stać się towarzyszem naszego życia. Tworzenie tekstu i muzyki nieraz bywa ogromnym wyzwaniem. Na naszych warsztatach dowiesz się jak sprostać temu zadaniu, przy okazji wyrażając siebie.
Wspólnie poznamy wiele użytecznych i praktycznych informacji na temat szeroko rozumianego songwritingu. Rozwiniemy swój warsztat o kilka dodatkowych umiejętności i usystematyzujemy nabytą wiedzę.
Podczas zajęć dowiesz się m.in. :
- jak budować formę utworu
- jak kontrolować linię melodyczną
- jak kreatywnie łączyć akordy
- jak dobierać instrumentarium
- jak dostosować muzykę do tekstu
- jak zacząć pisać teksty
- jak edytować własne teksty
- jak uniknąć błędów, wtórności i grafomanii
- jak i gdzie szukać weny
- jak w tym wszystkim pozostać sobą
- jak dzielić się swoimi kompozycjami ze światem
Warsztaty poprowadzi Krzysztof "Brainfreezer" Spychała-kompozytor, producent muzyczny i autor tekstów. Instrumentalista i wokalista. Jego utwory można było usłyszeć m.in. w serialach "Na wspólnej", "M jak Miłość", w filmie "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach" i w Teatrze Polskim w Poznaniu. Współpracował z takimi artystami, jak Marika, Liber, Sylwia Grzeszczak, czy Sorry Boys. Prezenter i lektor, prowadzący autorską audycję 'Kurs muzyki' w Radiu Poznań. Od kilku lat organizuje warsztaty z produkcji muzyki, kompozycji, kształcenia słuchu, oraz prezentacji scenicznej.
Termin: 10.03.2018
Czas trwania: 11:00-14:00
Cena: 70 zł - PROMOCJA: Dla uczniów Republiki Rytmu- cena: 50 zł!!!
Do zapisów zapraszamy za pośrednictwem biura Republiki Rytmu. Liczba miejsc ograniczona.

songwriting

28.01.2018 (19:00 Sala Wielka CK Zamek w Poznaniu)
Republika Rytmu oraz CK Zamek zapraszają na 14. koncert z cyklu "Scena RR". Tym razem tematem przewodnim będą funkowe i soulowe utwory w nowych aranżacjach stworzonych przez Tomasza Citaka. Zaprezentują się najzdolniejsi uczniowie nauczyciele ze szkoły muzycznej Republika Rytmu. W sumie ponad 60 osób wystąpi w 14 składach muzycznych, którym towarzyszyć będzie kwartet smyczkowy.
Honorarium artystów zostanie przekazane na leczenie Jeremiego Boczko (jeremiboczko.pl).
Program "Scena RR" został stworzony, ponieważ największych postępów w nauce śpiewu i gry na instrumentach można dokonać przy kooperacji z innymi podczas wspólnych prób muzycznych. Dopiero wtedy młodzi muzycy mogą nauczyć się współpracy z sekcją rytmiczną, jednoczesnego grania i słuchania pozostałych instrumentów, obycia ze sceną, współpracy z akustykiem oraz improwizacji. Inicjatywa jest nagrodą dla najwytrwalszych i najzdolniejszych uczniów za włożoną energię i postępy w zajęciach indywidualnych oraz unikalną okazją kontaktu ze sceną i sprzętem estradowym "od kuchni". Z jednej strony uczniowie podczas koncertu mają szansę zaprezentowania swoich umiejętności przed rodziną i znajomymi, a z drugiej strony poznają tajniki nagłaśniania sprzętu, dobierania brzmienia oraz współpracy z akustykami na scenie.
Bilety-cegiełki: 25/30 zł do nabycia w kasie CK Zamek, CIM, bilety24.pl

Teatr

16.12.2017
Zapraszamy na otwarte i bezpłatne warsztaty teatralne z aktorką poznańskiego Teatru Nowego Martyną Zarembą-Maćkowską. Podczas warsztatów będziecie mogli zapoznać się z podstawowymi narzędziami pracy aktora oraz spróbować własnych sił pod okiem profesjonalistki.
W trakcie warsztatów będziemy pracować m.in. z tekstem Wernera Schwaba "Zagłada ludu lub moja wątroba jest bez sensu" z udziałem Vanessy Smoczyk i Julii Głagowskiej.
Wstęp wolny po uprzednim zapisaniu się w biurze szkoły Republika Rytmu.
Miejsce: Sala teatralna Republiki Rytmu, Dąbrowskiego 17 Poznań

Teatr

10.12.2017
Zapraszamy na kolejny koncert naszych pianistów, który odbędzie się już w niedzielę 10.12.2017 o 17:00 w Dylemat Cafe przy ul. Mieckiewicza 27 w Poznaniu. W programie jak zwykle będziemy podróżować między klasyką oraz współczesnymi standardami muzyki rozrywkowej. Wstęp wolny!

Pianiści

9.09.2017
Zapraszamy na 3. dzień jeżycko – łazarskich spotkań kulturalnych dnia 9 września 2017. Dzień będzie poświęcony osobie Stanisława Strugarka. Pedagog, redaktor, działacz kulturalno-oświatowy pochodził z Łazarza i mieszkał w kamienicy przy ul. Lodowej 3. Jako „Wuja Ceśku” był milośnikiem i propagatorem gwary poznańskiej, nagrywał muzyke ludową, prowadził audycje o różnorodnym charakterze. Napisał kilka powieści młodzieżowych, sztuki przeznaczone dla teatrów lalkowych, opracowania o tematyce historycznej, słuchowiska i felietony. Chcąc uczcić pamięć tego wybitnego Łazarzanina zapraszamy na spotkanie z gwarą poznańską. Info: lazyce.pl

Łażyce

28.07.2017
Zapraszamy na finał 3. edycji projektu Dziadek do gramofonu, który w formie dancingu międzypokoleniowego będzie miał miejsce w piątek 28 lipca 2017 o godzinie 19:30 w Sali Amarantowej Domu Tramwajarza (Centrum Amarant​) przy ul. Słowackiego 19 w Poznaniu. Wstęp wolny.
„Dziadek do gramofonu” to projekt aktywizujący osoby 50+ i mający na celu stworzenie warunków do rozwijania osobistych zainteresowań w obszarze płyty winylowej oraz naukę miksowania muzyki czyli dopasowywania dwóch utworów muzycznych pod względem ich tempa i charakteru tak, aby przejścia między nimi były jak najbardziej płynne i przyjemne dla słuchacza. DJ używa mixera i dwóch gramofonów, dodatkowymi atrybutami są: komputer, kontroler midi. Projekt jest współfinansowany przez Urząd Miasta Poznania oraz Fundację „Nieściszalni”. #poznanwspiera

Dziadek do gramofonu

15.07.2017
Zapraszamy na 2. dzień jeżycko-łazarskich spotkań kulturalnych dnia 15 lipca 2017. Dzień będzie poświęcony byłej Wytwórni Płyt Gramofonowych „Mewa”, która była pierwszą prywatną wytwórnią płytową w powojennej Polsce. Założona pod koniec 1945 przez poznańskiego inżyniera chemika, Mieczysława Wejmana działała do roku 1949 przy ulicy Kościelnej 17. Wydawano płyty opatrzone dwoma rodzajami etykiet-naklejek: obok tych z muzyką popularną i znakiem graficznym „Mewy” ukazywały się także płyty pod znakiem „Melodje”, z nagraniami jazzu i muzyki poważnej. Chcąc przypomnieć wszystkim poznaniakom o tych ważnych dla społeczności osobach i miejscach zapraszamy na spotkania nawiązujące muzycznie i nie tylko do tradycji Poznania. Info: lazyce.pl

Łażyce

29.06.2017
Już od 29 czerwca ruszają warsztaty na poznańskich plażach miejskich "Wilda" i "Malta" z udziałem naszych nauczycieli, którzy nie pozwolą sie Wam nudzić!
Zapraszamy dzieci i młodzież do aktywnego wypoczynku, bo jak sami widzicie w programie nie tylko muzycznie!!!

Plaże

11.06.2017
Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu "Mała Scena Pianistów" (g 17:30, Centrum Amarant). Uczniowie uczący się pod okiem nauczycieli Republiki Rytmu prezentują utwory z repertuaru muzyki klasycznej i rozrywkowej.

Koncert

3.06.2017
Zapraszamy na 1. dzień jeżycko-łazarskich spotkań kulturalnych dnia 3 czerwca 2017. Dzień jest poświęcony osobie Kazimierza Nowaka. Podróżnik, fotograf i pionier reportażu pochodził z Poznania, przez większość życia mieszkał na Łazarzu. Nowak zasłynął w latach 1931-1936, kiedy to podróżował samotnie przez kontynent afrykański z północy na południe, a następnie z powrotem, pokonując około 40 tys. km głównie na rowerze. Chcąc uczcić pamięć tego wybitnego łazarzanina zapraszamy na spotkania nawiązujące muzycznie i rowerowo do słynnej podróży przez Afrykę. Info: lazyce.pl

Łażyce

21.05.2017
Zapraszamy na 13ty koncert z cyklu "Scena RR" pt. "Piosenki do Poznania". Tym razem tematem przewodnim będą utwory zespołów i artystów tworzących w Poznaniu, które w nowych aranżacjach instrumentalno-wokalnych zaprezentują najzdolniejsi uczniowie i ich nauczyciele.
W sumie ponad 40 osób wystąpi w 14 składach muzycznych. Honorarium artystów zostanie przekazane na leczenie Piotra Kapuścińskiego: https://www.siepomaga.pl/piotr-kapuscinski Start godz. 19.00 Klub Muzyczny B17, ul. Bułgarska 17.
cena biletów-cegiełek: 25 zł - przeddprzedaż - do nabycia w biurze Republiki Rytmu, ul. Dąbrowskiego 17, od pon do pt 14:00 - 20:00, 30 zł - w dnu koncertu

Koncert

19-21.05.2017
Zapraszamy na warsztaty Just Cover It, które odbędą się w naszej szkole. Zajęcia wokalne poprowadzi Monika Urlik i Mietek Szcześniak - niekwestionowane autorytety muzyczne. Każdy uczestnik przygotuje aranż z muzykiem sesyjnym. Za aranże i nagrania odpowiedzialny będzie Mateusz Hrynkiewicz i Hubert Charków. Każdy uczestnik otrzyma profesjonalne nagranie audio, film ze studia a dodatkowo podkład na własny użytek. Wszystkie szczegóły znajdziecie na www.justcoverit.pl, wybierając warsztaty w POZNAŃIU!

warsztaty wokalne

8.04.2017
Republika Rytmu serdecznie zaprasza na kolejny koncert z cyklu "Mała Scena Perkusistów" (g 16:00, Centrum Amarant). Na Scenie Amarantowej wystąpią najmłodsi perkusiści szkoły Republiki Rytmu (3-12 lat). Zagrają dla Was solo i w zespołach, na zestawie perkusyjnym i na werblu, zarówno utwory muzyki rozrywkowej, jak i dziecięce przeboje.

Koncert

18.03.2017
Scena Teatralna RR: Teatralne wahadła i wahadełka dla chóru aktorów od lat dziewięciu do dwudziestu dziewięciu (godz. 19.00, Centrum Amarant).
Podczas tego wieczoru uczniowie szkoły Republika Rytmu zaprezentują cykl etiud i miniatur teatralnych, które są efektem ich pracy warsztatowej podczas warsztatów teatralnych. Co Was czeka? "Publiczność będzie się śmiała, wzruszała lub bała się tego, czego my się boimy. Zaprezentowane etiudy przybiorą formę krótkich monodramów, duetów aktorskich, oraz krótkich spektakli rozpisanych na cztery osoby. Momentami będzie poważnie, choć nie zabraknie odrobiny absurdu! Mamy w sobie dużo teatralnego entuzjazmu i nie zawahamy się go użyć! "
W Słowniku Języka Polskiego czytamy, że wahadło to:
1. «część urządzenia służącego np. do pomiaru czasu lub ważenia, wykonująca ruch wahadłowy»
2. «ćwiczenie gimnastyczne polegające na wykonywaniu ciałem ruchów wahadłowych».
A czym dla nas jest wahadło, o którym pieszczotliwie mówimy – wahadełko? Jest próbą, przekroczeniem. Staramy się przekroczyć granice pierwszej tremy, stresu związanego z wyjściem na scenę. Wahaliśmy się niejednokrotnie i wciąż wahamy się, czy to, co chcemy pokażemy to rzeczywiście to, o czym chcielibyśmy opowiedzieć publiczności. Zapraszamy!

Spektakl

22.01.2017
Republika Rytmu serdecznie zaprasza na kolejny koncert z cyklu "Mała Scena Pianistów". Uczniowie uczący się pod okiem nauczycieli Republiki Rytmu zaprezentują utowry z repertuaru muzyki klasycznej i rozrywkowej. godz. 17.30 Klubokawiarnia Meskalina

Koncert

16.12.2016
Zapraszamy na kolejny koncert naszych uczniów i nauczycieli, który będzie miał miejsce 16 grudnia 2016 o 20:00 w Sali Wielkiej CK Zamek. Tym razem tematem przewodnim będą szlagiery ostatniej dekady zagrane w zupełnie nowych aranżacjach. Bilety można już nabyć w CK Zamek lub poprzez serwis Bilety24. Całe honorarium z koncertu zostanie przekazane na leczenie Jeremiego Boczko. Republika Rytmu finansuje całkowity koszt imprezy związany z ustawieniem i rejestracją audio-video.

Koncert

8.11.2016
Zapraszmy na zajęcia teoretyczne w listopadzie:
8.11 20:00-21:300 "Kształcenie słuchu: długość i wysokość dźwięku - ćwiczenia melodyczno-rytmiczne oraz przygotowanie do zapisu melodii i rytmu ze słuchu"
23.11 20:00-21:300 "Harmonia: ćwiczenia polegające na wykorzystaniu interwałów do budowania akordów"
Zapisy w naszym biurze na Dąbrowskiego. Koszt: 20zł za każde spotkanie trwające 90 minut.

Wykład

4.10.2016
Rozpoczynamy cykl zajęć teoretycznych z kształcenia słuchu oraz harmonii. Oba tamaty będą omawiane co miesiąc po dwa razy każdy. Zapraszamy na zapisy w naszym biurze na Dąbrowskiego 17. Cena za 90-minutowe spotkanie wynosi 20zł - nie trzeba być naszym uczniem.

Wykład

1.10.2016
Zapraszamy na imprezę Rytmy Marcina, któej celem jest rewitalizacja ul. Św. Marcin w Poznaniu.
- o 17.00 prowadzimy Warsztaty DJskie pod Alfami
- o 18.00 w tym samym miejscu nasi seniorzy DJ'e z projektu "Dziadek do gramofonu" zapraszają na potańcówkę
- o 20:00 wspomagamy zespół Deer Daniel w koncercie w bramie przy ul. Św. Marcin 61
Do zobaczenia!

Koncert

19.06.2016
Scena Republiki Rytmu "O!polskie przeboje" to kolejny koncert charytatywny naszych uczniów i nauczycieli.
Start w niedzielę o godz. 19.00 w klubie Blue Note Poznań.
Podcas koncertu zabrzmią największe przeboje z KFPP Opole! Wykonają je najzdolniejsi uczniowie naszej szkoły, niekiedy w towarzstwie nauczycieli. Zabrzmią numery w klasycznych opracowaniach jak i własych aranżacjach naszych zespołów. Koncert ma charakter charytatywny, dochód z niego zostanie przekazany Olkowi Adamskiemu, który cierpi na niedowład prawej ręki i nogi oraz zanik mowy spowodowane nieoperacyjnym guzem śródmózgowia.
Więcej informacji: http://www.kawalek-nieba.pl/?p=5683
Bilety w cenie: 30zł

Koncert

18.06.2016
Zapraszamy w sobotę o 18:00 kolejny wykład teoretyczny. Tym razem teatem będzie "Zastosowanie elementów dzieła muzycznego w grze zespołowej i improwizacji". Udział w cenie 25zł, zapisy do środy w naszym biurze.

wykład

12.06.2016
Zapraszamy na drugi dancing międzypokoleniowy w niedzielę 12 czerwca o godzinie 17.00 do Centrum Amarant w ramach DNI JEŻYC 2016.
Naszą imprezie pikanterii doda szkolenie z… tatuowania bananów!

Koncert

05.06.2016
Serdecznie zapraszamy do podróży w czasy starych dyskotek, przez którą poprowadzą nas debiutujący na scenie DJe w ramach dwóch dancingów międzypokoleniowych realizowanych w ramach projektu "Dziadek do gramofonu II".
Wystąpią: DJ Juras, DJ Hada, DJ Bodziu & DJ Elunia, DJ Lech i DJ Genio. Seniorów w świat gramofonów i mikserów wprowadzali nasi nauczyciele kursów DJ, czyli Dj Polar i MaćkoPL.
PIERWSZY DANCING MIĘDZYPOKOLENIOWY
5 czerwca 2016 roku, godzina 17.00, Brzeg Wschodni ul. Wioślarska 74
After party poprowadzi: DJ MaćkoPL

Koncert

04.06.2016
W sobotę zapraszamy na cz. II wykładu "W świecie brzmienia i współbrzmienia - czyli wszystko o harmonii". Opłata za udział w wykładzie wynosi 25 zł. Prosimy o deklaracje i wpłatę w biurze RR do czwartku, 02.06.

Teoria musyki

04.06.2016
Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu "Mała Scena Pianistów". Uczniowie uczący się pod okiem nauczycieli Republiki Rytmu zaprezentują utowry z repertuaru muzyki klasycznej i rozrywkowej.
4 czerwca 2016 r., godz. 16.00, The Piano House, ul. Św. Wojciech 7/8

Plakat
Przejdź do: archiwum wydarzeń
wydarzenia

Fundacja "Nieściszalni"
ul. J. H. Dąbrowskiego 17, 60-838 Poznań
e-mail: kontakt@republikarytmu.pl, tel. (+48) 790 780 530