Fundacja "Nieściszalni" ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17,
60-838 Poznań, e-mail: kontakt@republikarytmu.pl
tel. (+48) 790 780 530, IBAN: PL49 2130 0004 2001 0583 4460 0001

ENGLISH / POLSKI

fbk ytb insta soundcloud email

djembe dj guitar and ukulele bass drums piano production sax violin trumpet flute singing theatre

check available dates

Wydarzenia

23.03.2019
Osobiste narzędzie do produkcji muzyki – warsztaty beatboxowe
Gdy wpadnie Ci melodia do głowy lub jakiś rytm, albo chociażby pojedynczy dźwięk, a nie masz ze sobą laptopa, ani tym bardziej klawiszy czy innego kontrolera muzycznego – nic nie szkodzi. Wszystko czego potrzebujesz, zawsze masz ze sobą: usta, język, struny głosowe.
Beatbox jest mieszanką wielu technik wokalnych tworząc jednocześnie odrębną dziedzinę muzyczną. Łączy w sobie naśladowane perkusji, śpiew, imitowanie dźwięków wprost z muzyki elektronicznej. Beatbox to przede wszystkim instrument, który może służyć do tworzenia dowolnej muzyki.
Podczas 90 minut spotkania dowiecie się jak wykonać podstawowe dźwięki perkusyjne, a także podstawy techniki wykonywania dźwięków basowych i melodycznych. Zaprezentowane zostaną ćwiczenia, dzięki którym wasz beatbox z dnia na dzień będzie stawał się lepszy, dowiecie się co to metronom i jak z nim pracować, a także nauczycie się podstaw komponowania swoich utworów. Całe spotkanie będzie obfitować w beatboxowe zabawy, które ułatwiają naukę i pozwalają na przyjemne trenowanie zarówno podstaw, jak i bardziej skomplikowanych elementów.
Warsztaty poprowadzi: Michał "Misza" Wójtowicz Misza Beatbox Engine – zdobywca tytułu mistrzowskiego w kategorii tagteam (duet) jako NiceGuys, a także wicemistrz w kategorii solo. Michał od ponad 9 lat zajmuje się tą beatboxem; wiedzę zdobywał u najlepszych na świecie – m.in. u Dharni’ego, Alem’a, ReepsOne’a. Sam brał wielokrotnie udział w bitwach, prowadził warsztaty i koncertował na terenie kraju, a także za granicą. Jest samoukiem, ale nie przeszkodziło mu to w tworzeniu muzyki. Jego głównymi inspiracjami jest muzyka elektroniczna i ludowa muzyka słowiańska. Swoją pasję do beatboxu dopełnia studiowaniem języka rosyjskiego. Obie te dyscypliny łączy jeden wspólny mianownik: aparat mowy.
cena: 60 zł (przedpłata 50 zł do 15.03.) zapisy w biurze Republiki Rytmu, pon-pt, 14:00 - 20:00 lub telefonicznie 790780530
opłata za warsztaty: Fundacja "Nieściszalni" ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17, 60-838 Poznań, nr konta: 49 2130 0004 2001 0583 4460 0001 tytułem: "warsztaty beatbox"
beatbox

27.01.2019
Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Scena Republiki Rytmu. 27 stycznia o godz. 19:00 w Sali Wielkiej w CK Zamek zabrzmią najpiękniejsze utwory wykonawców i twórców, którzy od nas odeszli w ciągu ostatnich kilku lat. Na scenie wystąpią nasi najzdolniejsi uczniowie, a towarzyszyć im będą ich nauczyciele. Utwory wykonane zostaną w klasycznych opracowaniach, jak i we własnych aranżacjach uczniów i nauczycieli. W sumie ponad 60 osób wystąpi w 15 składach muzycznych.
Koncert jest charytatywny, honorarium artystów zostanie przekazane Fundacji SięPomaga! na leczenie Wiktorii Kopniewskiej: https://www.siepomaga.pl/wiktoria-kopniewska
Cena biletów: 30/35 zł
piano

9.12.2018
Zapraszamy na występ pianistów szkoły muzycznej Republika Rytmu w Restauracji The Time. Koncert podzielony będzie na 2 części, o 16:00 wystąpią dzieci, o 17:00 młodzież i dorośli. Wykonawcy uczący się pod okiem nauczycieli ze szkoły muzycznej Republika Rytmu zaprezentują utwory z repertuaru muzyki klasycznej i rozrywkowej. Wstęp wolny. piano

8.12.2018
Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników gitary klasycznej na koncert: "Międzynarodowe Dialogi Gitarowe". Swoje umiejętności gry na gitarze klasycznej zaprezentują: dzieci i młodzież z miasta Winnica (Ukraina) pod kierunkiem Iryny Levitskaya (Winnica, Ukraina) oraz uczniowie szkoły muzyki rozrywkowej Republika Rytmu pod kierunkiem Kateryny Herasymovskiej i Kacpra Hepnera (Poznań, Polska). Wstęp wolny.
Щиро запрошуємо всіх шанувальників класичної гітари на концерт "Міжнародні діалоги гітарної майстерності". Своєю грою на класичній гітарі надихатимуть Вас діти та молодь з міста Вінниці (Україна) під керівництвом досвідченного викладача Ірини Левицької та учні школи розважальної музики Republika Rytmu під керівництвом Катерини Герасимовської та Kacpra Hepnera - Познань (Польща). Запрошуємо всіх охочих відвідати наш концерт. Вхід вільний. gitara

24.10.2018
Rozpoczynamy nabór na pierwsze w Poznaniu warsztaty tworzenia słuchowisk radiowych. Dzięki Waszej nieposkromionej wyobraźni, teatralnemu i muzycznemu talentowi oraz pomocy i koordynacji ze strony teatrologów, nauczycieli gry na instrumentach i realizatorów dźwięku, otrzymujecie jedyną w swoim rodzaju okazję ożywienia literackiego tekstu i przekucia go w zadziwiający, dźwiękowy świat. Wytwór waszej pracy zostanie zarejestrowany i wyemitowany na falach poznańskiego radia Afera, a także zostanie wykonany na żywo przed publicznością przy okazji zaaranżowanego specjalnie na tę okoliczność koncertu.
Poszukujemy do grupy lektorskiej osób z ciekawą barwą głosu, zdolnościami aktorskimi i lektorskim zacięciem. Z kolei grupę muzyczną kompletujemy z muzyków o niekoniecznie akademickim doświadczeniu, za to z umiejętnością improwizacji, otwartą głową i umiejętnością pracy grupowej koniecznych do kolektywnego stworzenia ilustracji dźwiękowej dla tekstu.
Koszty udziału w 7 spotkaniach warsztatowych: 350 zł (każde spotkanie 2-3h)
Harmonogram spotkań (od 24.10.):
Grupa muzyczna: czwartki, 19:00-21:00
Grupa lektorska: środy, 19:00 - 21:00

Scena słuchowisk

9.06.2018
Zapraszamy na występ pianistów Republiki Rytmu w restauracji Melomania przy al. Niepodległości 22/2. Koncert podzielony będzie na 2 części, o 16:00 wystąpią dzieci, o 17:00 młodzież i dorośli. Wykonawcy uczący się pod okiem nauczycieli Republiki Rytmu zaprezentują utwory z repertuaru muzyki klasycznej i rozrywkowej.

pianiści

8.06.2018 Zapraszamy na koncert naszych gitarzystów klasycznych prowadzonych przez Katerynę Herasymovską. W repertuarze znajdą się utwory zarówno z kręgu muzyki klasycznej jak i rozrywkowej. Koncert odbędzie się w Sali Teatralnej na 1. piętrze siedziby Republiki Rytmu. Wstęp wolny!

gitara

27.05.2018
Zapraszamy na pierwsze wydarzenie z cyklu Mała scena DJ'ów, podczas którego nasi uczniowie zaprezentują swoje DJ sety. Zdradzimy, że każdy z setów będzie w innym stylu jako efekt indywidualnych inspiracji uczniów. Będą to ich debiutanckie występy na żywo, po raz pierwszy przed publicznością.
Wszyscy uczniowie przygotowywali się pod okiem DJ Mentalcuta, prowadzi u nas kursy DJ/turntablism. Mentalcut (Jakub Smogur) to Najlepszy DJ w Polsce wg DJ Magazine w 2010 roku. Rezydent imprez "All Black Everything" w poznańskim SQ. Wicemistrz Polski w turntablistycznych zawodach ITF (IDA) w 2004 roku. Od 2003 do 2006 roku producent cotygodniowej audycji promującej nowe brzmienia w Radiu Merkury. W 2010 zajął czwarte miejsce w międzynarodowym konkursie Next Generation DJ. Ma na swoim koncie kilkaset imprez w całym kraju, również na festiwalach Heineken Open'er, Selector i Coke Live Music. Autor EPki "Nuff To Burn" wydanej nakładem amerykańskiego Car Crash Set Records. Twórca remiksu "Zróbcie miejsce" umieszczonego na kompilacji "Niewidzialna Nerka" (S1 Warsaw, 2012). Występował w Szwajcarii, Irlandii, Czechach, Austrii, Niemczech oraz na Słowacji.
27 maja w godzinach 19:00 - 22:00, klub Peryskop, ul. Dominikańska 7, Poznań, Wstęp wolny!

DJ

20.05.2018
Słońce delikatnie zagląda przez zamknięte powieki, nogą powoli szukasz podłogi… uważasz aby to ta prawa znalazła ją jako pierwsza… NARESZCIE! Wolna niedziela! W Twojej głowie mnożą się pomysły jak wykorzystać cały ten czas, ale najpierw śniadanie, a najlepiej ŚNIADANIE PRZY PERKUSJI!! Nie chcesz aby czas przeciekał Ci przez palce i wolisz poświęcić go na relaksujący dryf po oceanie swojej pasji? Wpadaj do nas!! W niedzielny poranek do pionu postawią nas paradiddle, dwójeczki i trójeczki. Nie „Ground Control” a „Stick Control”, alfabet nie Morse’a a Bennego Greba, wszystko to w ujęciach mniej lub bardziej kosmicznych. Daj sobie 120 minut miarowego falowania umysłu! Przez pierwszą godzinę wspólnie będziemy rozgryzać tajemnicze szyfry Azteków, zapisane na pięciolinii. W silnej, kilkuosobowej grupie wyposażonej w pałki, pady i werble będziemy niczym Tommy Lee Jones w „Ściganym”. Zajmiemy się rozgrzewką i porozmawiamy o pomysłach na ćwiczenia w trybie „badanie, diagnoza, leczenie”. Następną godzinę spędzisz już sam, w komnacie wyposażonej w zestaw perkusyjny, gdzie będziesz mógł sprawdzić nowo poznane ćwiczenia, wrócić do zadanej dawno temu pracy domowej albo po prostu pograć z muzyką. Twoim przewodnikiem w tej podróży będzie uśmiechnięty brodacz, który sypie żartami jak piaskarka żwirem drogę na Morskie Oko. Jeżeli czytając ten opis drgnął Ci chociaż kącik ust, albo zakołatało Ci mocniej serce, zapisz się koniecznie w sekretariacie RR. Piękna Paulina o gołębim sercu skrupulatnie zanotuje Twoje imię, odpowie na dodatkowe pytania a w razie potrzeby zanuci jedną z bardziej popularnych pieśni ludowych.
Warsztaty prowadzi: Adam Fordon
cena: 60 zł: obejmuje 1h zajeć grupowych + 1h ćwiczeń w salce (płatne przelewem lub w biurze RR: pon-pt 14:00 - 20:00)

perkusja

13.05.2018
Poprzednie warsztaty songwritingu cieszyły się tak dużym powodzeniem, że postanowiliśmy je rozwinąć w temacie melodii.
O sukcesie utworu decyduje wiele czynników- tekst, wykonanie, produkcja itd. Najważniejszym z elementów jest jednak MELODIA, dzięki której nasza kompozycja staje się oryginalna i godna zapamiętania. Na naszych warsztatach dowiesz się jak STWORZYĆ taką melodię, pozostając w zgodzie z własną estetyką i emocjonalnością.
Zajęcia składać się będą z dwóch segmentów.
Podczas części TEORETYCZNEJ dowiesz się m.in.:
- jak ANALIZOWAĆ melodie największych muzycznych hitów
- jak ROZRÓŻNIĆ gamy od skal
- jak DOSTOSOWYWAĆ melodie do akordów
- jak NAPISAĆ melodie do tekstów
- jak SŁUCHAĆ melodii- swoich i nie tylko
- jak SZUKAĆ inspiracji do pisania melodii
- jak WERYFIKOWAĆ jakość własnych kompozycji
- jak WYRAŻAĆ siebie poprzez melodie
Natomiast w trakcie ĆWICZEŃ:
- STWORZYSZ melodię od podstaw
- DOPASUJESZ swoją kompozycję do tekstu
- POPRAWISZ istniejące już melodie
- WYSŁUCHASZ świadomie własnych pomysłów
- UŁOŻYSZ wstępną formę utworu w oparciu o stworzoną melodię
- POZNASZ różne kierunki w tworzeniu i muzycznym myśleniu
Na zajęcia przyjdź z głową pełną pomysłów i czymś do pisania. Jeśli grasz na gitarze, ukulele, flecie, skrzypcach - na czymkolwiek - weź instrument ze sobą. Jeśli śpiewasz, rapujesz- tym lepiej! Razem stworzymy utwór, który wspólnie spróbujemy wykonać :)
Zajęcia skierowane są do wszystkich- bez względu na poziom i rodzaj muzycznego wtajemniczenia!
Prowadzący: Krzysztof Brainfreezer Spychała - kompozytor, producent muzyczny i autor tekstów. Instrumentalista i wokalista.
Termin: 19 maja 2018 I grupa 10:00-14:00; II grupa 16:00-20:00
Cena: 80/100 zł (80 zł przy zapisach do 27.04 i dla uczniów RR; 100 zł od 28.04)

songwriting

13.05.2018
Szkoła muzyczna Republika Rytmu zaprasza na kolejny koncert z cyklu Scena Republiki Rytmu. 13 maja o godz. 20:00 w Klub Muzyczny B17 zabrzmią największe przeboje w wykonaniu wokalnych duetów w towarzystwie zespołów muzycznych. Na scenie wystąpią nasi najzdolniejsi uczniowie, a towarzyszyć im będą ich nauczyciele. Utwory wykonane zostaną w klasycznych opracowaniach, jak i we własnych aranżacjach naszych nauczycieli. W sumie ponad 60 osób wystąpi w 15 składach muzycznych. Honorarium artystów zostanie przekazane na leczenie Dorotki Wiśniewskiej (http://www.fundacjaavalon.pl/nasi_beneficjenci/wisniewska_dorota).
cena biletów: 30/35 zł (do nabycia w biurze Republik Rytmu, ul. J. H. Dąbrowskiego 17, pon-pt 14:00 - 20:00)

scenarr15

21.04.2018
W Sali Amarantowej w Domu Tramwajarza wystąpią najmłodsi perkusiści szkoły Republiki Rytmu (3-12 lat). Zagrają dla Was solo i w zespołach, na zestawie perkusyjnym i na werblu, zarówno utwory muzyki rozrywkowej, jak i dziecięce przeboje.
Start: 16:30, wstęp wolny

perkusja

15.04.2018
Czy perkusję się stroi? Jeśli tak, to czy warto to robić? Czy strojenie jest trudne? Jak często to robić Czy są jakieś stroiki? Dlaczego mój zestaw nie brzmi jak ten z nagrania? Odpowiedź na te i na wiele innych pytań znajdziesz na naszych warsztatach.
Poznasz kilka metod strojenia perkusji, m.in.
- po przekątnej i po obwodzie na słuch;
- za pomocą klucza dynamometrycznego;
- z wykorzystaniem stroika działającego w oparciu o śrubę mikrometryczną;
- z fortepianem do konkretnych dźwięków. (m.in. wg sposobu Tomasza Łosowskiego).
Warsztaty prowadzi Adam Fordon
Termin: 15.04.2018
Czas trwania: 10:00-14:00
Cena: 100 zł
Promocja 1: 80 zł do 6 kwietnia
Promocja 2: 80 zł dla uczniów Republiki Rytmu
Zapisy w biurze Republiki Rytmu lub mailowo: kontakt@republikarytmu.pl

strojnie

10.03.2018
Dobra piosenka potrafi nie tylko zapisać się w naszej pamięci, ale także stać się towarzyszem naszego życia. Tworzenie tekstu i muzyki nieraz bywa ogromnym wyzwaniem. Na naszych warsztatach dowiesz się jak sprostać temu zadaniu, przy okazji wyrażając siebie.
Wspólnie poznamy wiele użytecznych i praktycznych informacji na temat szeroko rozumianego songwritingu. Rozwiniemy swój warsztat o kilka dodatkowych umiejętności i usystematyzujemy nabytą wiedzę.
Podczas zajęć dowiesz się m.in. :
- jak budować formę utworu
- jak kontrolować linię melodyczną
- jak kreatywnie łączyć akordy
- jak dobierać instrumentarium
- jak dostosować muzykę do tekstu
- jak zacząć pisać teksty
- jak edytować własne teksty
- jak uniknąć błędów, wtórności i grafomanii
- jak i gdzie szukać weny
- jak w tym wszystkim pozostać sobą
- jak dzielić się swoimi kompozycjami ze światem
Warsztaty poprowadzi Krzysztof "Brainfreezer" Spychała-kompozytor, producent muzyczny i autor tekstów. Instrumentalista i wokalista. Jego utwory można było usłyszeć m.in. w serialach "Na wspólnej", "M jak Miłość", w filmie "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach" i w Teatrze Polskim w Poznaniu. Współpracował z takimi artystami, jak Marika, Liber, Sylwia Grzeszczak, czy Sorry Boys. Prezenter i lektor, prowadzący autorską audycję 'Kurs muzyki' w Radiu Poznań. Od kilku lat organizuje warsztaty z produkcji muzyki, kompozycji, kształcenia słuchu, oraz prezentacji scenicznej.
Termin: 10.03.2018
Czas trwania: 11:00-14:00
Cena: 70 zł - PROMOCJA: Dla uczniów Republiki Rytmu- cena: 50 zł!!!
Do zapisów zapraszamy za pośrednictwem biura Republiki Rytmu. Liczba miejsc ograniczona.

songwriting

28.01.2018 (19:00 Sala Wielka CK Zamek w Poznaniu)
Republika Rytmu oraz CK Zamek zapraszają na 14. koncert z cyklu "Scena RR". Tym razem tematem przewodnim będą funkowe i soulowe utwory w nowych aranżacjach stworzonych przez Tomasza Citaka. Zaprezentują się najzdolniejsi uczniowie nauczyciele ze szkoły muzycznej Republika Rytmu. W sumie ponad 60 osób wystąpi w 14 składach muzycznych, którym towarzyszyć będzie kwartet smyczkowy.
Honorarium artystów zostanie przekazane na leczenie Jeremiego Boczko (jeremiboczko.pl).
Program "Scena RR" został stworzony, ponieważ największych postępów w nauce śpiewu i gry na instrumentach można dokonać przy kooperacji z innymi podczas wspólnych prób muzycznych. Dopiero wtedy młodzi muzycy mogą nauczyć się współpracy z sekcją rytmiczną, jednoczesnego grania i słuchania pozostałych instrumentów, obycia ze sceną, współpracy z akustykiem oraz improwizacji. Inicjatywa jest nagrodą dla najwytrwalszych i najzdolniejszych uczniów za włożoną energię i postępy w zajęciach indywidualnych oraz unikalną okazją kontaktu ze sceną i sprzętem estradowym "od kuchni". Z jednej strony uczniowie podczas koncertu mają szansę zaprezentowania swoich umiejętności przed rodziną i znajomymi, a z drugiej strony poznają tajniki nagłaśniania sprzętu, dobierania brzmienia oraz współpracy z akustykami na scenie.
Bilety-cegiełki: 25/30 zł do nabycia w kasie CK Zamek, CIM, bilety24.pl

Teatr

16.12.2017
Zapraszamy na otwarte i bezpłatne warsztaty teatralne z aktorką poznańskiego Teatru Nowego Martyną Zarembą-Maćkowską. Podczas warsztatów będziecie mogli zapoznać się z podstawowymi narzędziami pracy aktora oraz spróbować własnych sił pod okiem profesjonalistki.
W trakcie warsztatów będziemy pracować m.in. z tekstem Wernera Schwaba "Zagłada ludu lub moja wątroba jest bez sensu" z udziałem Vanessy Smoczyk i Julii Głagowskiej.
Wstęp wolny po uprzednim zapisaniu się w biurze szkoły Republika Rytmu.
Miejsce: Sala teatralna Republiki Rytmu, Dąbrowskiego 17 Poznań

Teatr

10.12.2017
Zapraszamy na kolejny koncert naszych pianistów, który odbędzie się już w niedzielę 10.12.2017 o 17:00 w Dylemat Cafe przy ul. Mieckiewicza 27 w Poznaniu. W programie jak zwykle będziemy podróżować między klasyką oraz współczesnymi standardami muzyki rozrywkowej. Wstęp wolny!

Pianiści

9.09.2017
Zapraszamy na 3. dzień jeżycko – łazarskich spotkań kulturalnych dnia 9 września 2017. Dzień będzie poświęcony osobie Stanisława Strugarka. Pedagog, redaktor, działacz kulturalno-oświatowy pochodził z Łazarza i mieszkał w kamienicy przy ul. Lodowej 3. Jako „Wuja Ceśku” był milośnikiem i propagatorem gwary poznańskiej, nagrywał muzyke ludową, prowadził audycje o różnorodnym charakterze. Napisał kilka powieści młodzieżowych, sztuki przeznaczone dla teatrów lalkowych, opracowania o tematyce historycznej, słuchowiska i felietony. Chcąc uczcić pamięć tego wybitnego Łazarzanina zapraszamy na spotkanie z gwarą poznańską. Info: lazyce.pl

Łażyce

28.07.2017
Zapraszamy na finał 3. edycji projektu Dziadek do gramofonu, który w formie dancingu międzypokoleniowego będzie miał miejsce w piątek 28 lipca 2017 o godzinie 19:30 w Sali Amarantowej Domu Tramwajarza (Centrum Amarant​) przy ul. Słowackiego 19 w Poznaniu. Wstęp wolny.
„Dziadek do gramofonu” to projekt aktywizujący osoby 50+ i mający na celu stworzenie warunków do rozwijania osobistych zainteresowań w obszarze płyty winylowej oraz naukę miksowania muzyki czyli dopasowywania dwóch utworów muzycznych pod względem ich tempa i charakteru tak, aby przejścia między nimi były jak najbardziej płynne i przyjemne dla słuchacza. DJ używa mixera i dwóch gramofonów, dodatkowymi atrybutami są: komputer, kontroler midi. Projekt jest współfinansowany przez Urząd Miasta Poznania oraz Fundację „Nieściszalni”. #poznanwspiera

Dziadek do gramofonu

15.07.2017
Zapraszamy na 2. dzień jeżycko-łazarskich spotkań kulturalnych dnia 15 lipca 2017. Dzień będzie poświęcony byłej Wytwórni Płyt Gramofonowych „Mewa”, która była pierwszą prywatną wytwórnią płytową w powojennej Polsce. Założona pod koniec 1945 przez poznańskiego inżyniera chemika, Mieczysława Wejmana działała do roku 1949 przy ulicy Kościelnej 17. Wydawano płyty opatrzone dwoma rodzajami etykiet-naklejek: obok tych z muzyką popularną i znakiem graficznym „Mewy” ukazywały się także płyty pod znakiem „Melodje”, z nagraniami jazzu i muzyki poważnej. Chcąc przypomnieć wszystkim poznaniakom o tych ważnych dla społeczności osobach i miejscach zapraszamy na spotkania nawiązujące muzycznie i nie tylko do tradycji Poznania. Info: lazyce.pl

Łażyce

29.06.2017
Już od 29 czerwca ruszają warsztaty na poznańskich plażach miejskich "Wilda" i "Malta" z udziałem naszych nauczycieli, którzy nie pozwolą sie Wam nudzić!
Zapraszamy dzieci i młodzież do aktywnego wypoczynku, bo jak sami widzicie w programie nie tylko muzycznie!!!

Plaże

11.06.2017
Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu "Mała Scena Pianistów" (g 17:30, Centrum Amarant). Uczniowie uczący się pod okiem nauczycieli Republiki Rytmu prezentują utwory z repertuaru muzyki klasycznej i rozrywkowej.

Koncert

3.06.2017
Zapraszamy na 1. dzień jeżycko-łazarskich spotkań kulturalnych dnia 3 czerwca 2017. Dzień jest poświęcony osobie Kazimierza Nowaka. Podróżnik, fotograf i pionier reportażu pochodził z Poznania, przez większość życia mieszkał na Łazarzu. Nowak zasłynął w latach 1931-1936, kiedy to podróżował samotnie przez kontynent afrykański z północy na południe, a następnie z powrotem, pokonując około 40 tys. km głównie na rowerze. Chcąc uczcić pamięć tego wybitnego łazarzanina zapraszamy na spotkania nawiązujące muzycznie i rowerowo do słynnej podróży przez Afrykę. Info: lazyce.pl

Łażyce

21.05.2017
Zapraszamy na 13ty koncert z cyklu "Scena RR" pt. "Piosenki do Poznania". Tym razem tematem przewodnim będą utwory zespołów i artystów tworzących w Poznaniu, które w nowych aranżacjach instrumentalno-wokalnych zaprezentują najzdolniejsi uczniowie i ich nauczyciele.
W sumie ponad 40 osób wystąpi w 14 składach muzycznych. Honorarium artystów zostanie przekazane na leczenie Piotra Kapuścińskiego: https://www.siepomaga.pl/piotr-kapuscinski Start godz. 19.00 Klub Muzyczny B17, ul. Bułgarska 17.
cena biletów-cegiełek: 25 zł - przeddprzedaż - do nabycia w biurze Republiki Rytmu, ul. Dąbrowskiego 17, od pon do pt 14:00 - 20:00, 30 zł - w dnu koncertu

Koncert

19-21.05.2017
Zapraszamy na warsztaty Just Cover It, które odbędą się w naszej szkole. Zajęcia wokalne poprowadzi Monika Urlik i Mietek Szcześniak - niekwestionowane autorytety muzyczne. Każdy uczestnik przygotuje aranż z muzykiem sesyjnym. Za aranże i nagrania odpowiedzialny będzie Mateusz Hrynkiewicz i Hubert Charków. Każdy uczestnik otrzyma profesjonalne nagranie audio, film ze studia a dodatkowo podkład na własny użytek. Wszystkie szczegóły znajdziecie na www.justcoverit.pl, wybierając warsztaty w POZNAŃIU!

warsztaty wokalne

8.04.2017
Republika Rytmu serdecznie zaprasza na kolejny koncert z cyklu "Mała Scena Perkusistów" (g 16:00, Centrum Amarant). Na Scenie Amarantowej wystąpią najmłodsi perkusiści szkoły Republiki Rytmu (3-12 lat). Zagrają dla Was solo i w zespołach, na zestawie perkusyjnym i na werblu, zarówno utwory muzyki rozrywkowej, jak i dziecięce przeboje.

Koncert

18.03.2017
Scena Teatralna RR: Teatralne wahadła i wahadełka dla chóru aktorów od lat dziewięciu do dwudziestu dziewięciu (godz. 19.00, Centrum Amarant).
Podczas tego wieczoru uczniowie szkoły Republika Rytmu zaprezentują cykl etiud i miniatur teatralnych, które są efektem ich pracy warsztatowej podczas warsztatów teatralnych. Co Was czeka? "Publiczność będzie się śmiała, wzruszała lub bała się tego, czego my się boimy. Zaprezentowane etiudy przybiorą formę krótkich monodramów, duetów aktorskich, oraz krótkich spektakli rozpisanych na cztery osoby. Momentami będzie poważnie, choć nie zabraknie odrobiny absurdu! Mamy w sobie dużo teatralnego entuzjazmu i nie zawahamy się go użyć! "
W Słowniku Języka Polskiego czytamy, że wahadło to:
1. «część urządzenia służącego np. do pomiaru czasu lub ważenia, wykonująca ruch wahadłowy»
2. «ćwiczenie gimnastyczne polegające na wykonywaniu ciałem ruchów wahadłowych».
A czym dla nas jest wahadło, o którym pieszczotliwie mówimy – wahadełko? Jest próbą, przekroczeniem. Staramy się przekroczyć granice pierwszej tremy, stresu związanego z wyjściem na scenę. Wahaliśmy się niejednokrotnie i wciąż wahamy się, czy to, co chcemy pokażemy to rzeczywiście to, o czym chcielibyśmy opowiedzieć publiczności. Zapraszamy!

Spektakl

22.01.2017
Republika Rytmu serdecznie zaprasza na kolejny koncert z cyklu "Mała Scena Pianistów". Uczniowie uczący się pod okiem nauczycieli Republiki Rytmu zaprezentują utowry z repertuaru muzyki klasycznej i rozrywkowej. godz. 17.30 Klubokawiarnia Meskalina

Koncert

16.12.2016
Zapraszamy na kolejny koncert naszych uczniów i nauczycieli, który będzie miał miejsce 16 grudnia 2016 o 20:00 w Sali Wielkiej CK Zamek. Tym razem tematem przewodnim będą szlagiery ostatniej dekady zagrane w zupełnie nowych aranżacjach. Bilety można już nabyć w CK Zamek lub poprzez serwis Bilety24. Całe honorarium z koncertu zostanie przekazane na leczenie Jeremiego Boczko. Republika Rytmu finansuje całkowity koszt imprezy związany z ustawieniem i rejestracją audio-video.

Koncert

8.11.2016
Zapraszmy na zajęcia teoretyczne w listopadzie:
8.11 20:00-21:300 "Kształcenie słuchu: długość i wysokość dźwięku - ćwiczenia melodyczno-rytmiczne oraz przygotowanie do zapisu melodii i rytmu ze słuchu"
23.11 20:00-21:300 "Harmonia: ćwiczenia polegające na wykorzystaniu interwałów do budowania akordów"
Zapisy w naszym biurze na Dąbrowskiego. Koszt: 20zł za każde spotkanie trwające 90 minut.

Wykład

4.10.2016
Rozpoczynamy cykl zajęć teoretycznych z kształcenia słuchu oraz harmonii. Oba tamaty będą omawiane co miesiąc po dwa razy każdy. Zapraszamy na zapisy w naszym biurze na Dąbrowskiego 17. Cena za 90-minutowe spotkanie wynosi 20zł - nie trzeba być naszym uczniem.

Wykład

1.10.2016
Zapraszamy na imprezę Rytmy Marcina, któej celem jest rewitalizacja ul. Św. Marcin w Poznaniu.
- o 17.00 prowadzimy Warsztaty DJskie pod Alfami
- o 18.00 w tym samym miejscu nasi seniorzy DJ'e z projektu "Dziadek do gramofonu" zapraszają na potańcówkę
- o 20:00 wspomagamy zespół Deer Daniel w koncercie w bramie przy ul. Św. Marcin 61
Do zobaczenia!

Koncert

19.06.2016
Scena Republiki Rytmu "O!polskie przeboje" to kolejny koncert charytatywny naszych uczniów i nauczycieli.
Start w niedzielę o godz. 19.00 w klubie Blue Note Poznań.
Podcas koncertu zabrzmią największe przeboje z KFPP Opole! Wykonają je najzdolniejsi uczniowie naszej szkoły, niekiedy w towarzstwie nauczycieli. Zabrzmią numery w klasycznych opracowaniach jak i własych aranżacjach naszych zespołów. Koncert ma charakter charytatywny, dochód z niego zostanie przekazany Olkowi Adamskiemu, który cierpi na niedowład prawej ręki i nogi oraz zanik mowy spowodowane nieoperacyjnym guzem śródmózgowia.
Więcej informacji: http://www.kawalek-nieba.pl/?p=5683
Bilety w cenie: 30zł

Koncert

18.06.2016
Zapraszamy w sobotę o 18:00 kolejny wykład teoretyczny. Tym razem teatem będzie "Zastosowanie elementów dzieła muzycznego w grze zespołowej i improwizacji". Udział w cenie 25zł, zapisy do środy w naszym biurze.

wykład

12.06.2016
Zapraszamy na drugi dancing międzypokoleniowy w niedzielę 12 czerwca o godzinie 17.00 do Centrum Amarant w ramach DNI JEŻYC 2016.
Naszą imprezie pikanterii doda szkolenie z… tatuowania bananów!

Koncert

05.06.2016
Serdecznie zapraszamy do podróży w czasy starych dyskotek, przez którą poprowadzą nas debiutujący na scenie DJe w ramach dwóch dancingów międzypokoleniowych realizowanych w ramach projektu "Dziadek do gramofonu II".
Wystąpią: DJ Juras, DJ Hada, DJ Bodziu & DJ Elunia, DJ Lech i DJ Genio. Seniorów w świat gramofonów i mikserów wprowadzali nasi nauczyciele kursów DJ, czyli Dj Polar i MaćkoPL.
PIERWSZY DANCING MIĘDZYPOKOLENIOWY
5 czerwca 2016 roku, godzina 17.00, Brzeg Wschodni ul. Wioślarska 74
After party poprowadzi: DJ MaćkoPL

Koncert

04.06.2016
W sobotę zapraszamy na cz. II wykładu "W świecie brzmienia i współbrzmienia - czyli wszystko o harmonii". Opłata za udział w wykładzie wynosi 25 zł. Prosimy o deklaracje i wpłatę w biurze RR do czwartku, 02.06.

Teoria musyki

04.06.2016
Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu "Mała Scena Pianistów". Uczniowie uczący się pod okiem nauczycieli Republiki Rytmu zaprezentują utowry z repertuaru muzyki klasycznej i rozrywkowej.
4 czerwca 2016 r., godz. 16.00, The Piano House, ul. Św. Wojciech 7/8

Plakat
Przejdź do: archiwum wydarzeń
news

Fundacja "Nieściszalni" ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17,
60-838 Poznań, e-mail: kontakt@republikarytmu.pl
tel. (+48) 790 780 530, IBAN: PL49 2130 0004 2001 0583 4460 0001