Fundacja "Nieściszalni"
ul. J. H. Dąbrowskiego 17, 60-838 Poznań
e-mail: kontakt@republikarytmu.pl, tel. (+48) 790 780 530
ENGLISH / POLSKI
Na kurs śpiewu rozrywkowego zapraszamy dzieci od 8 roku życia, młodzież, dorosłych i osoby starsze. Zajęcia odbywają się w salach zaadaptowanych akustycznie do emisji głosu, które wyposażone są w pianino, sprzęt nagłaśniający oraz lustra przydatne do ćwiczeń poprawiających dykcję lub w formie lekcji online.
Śpiew odbywa się a capella, z użyciem instrumentu – zazwyczaj pianina lub z podkładem muzycznym. Uczniowie przygotowywani są również do pracy z mikrofonem oraz do śpiewu w zespole. Repertuar dobierany jest na podstawie zainteresowań muzycznych ucznia oraz jego predyspozycji wokalnych. Pomagamy w interpretacji wybranych utworów i jesteśmy otwarci na własną interpretację utworu przez ucznia.
Jeśli chciałbyś nagrać profesjonalnie wybrany przez siebie utwór, zapraszamy do zapoznania się z ofertą STUDIO Republiki Rytmu.
Pierwszym etapem lekcji jest rozpoznanie skali i rodzaju głosu (sopran, mezzosopran, alt, kontralt, tenor, baryton, bas), a następnie jego szczegółowej specyfiki (np. sopran dramatyczny, koloraturowy, liryczny) oraz dobranie odpowiednich ćwiczeń wokalnych. Na zajęciach oprócz ćwiczeń oddechowych (zasady pracy przeponą) i ćwiczeń poprawiających dykcję, uczeń poznaje zapis muzyczny i pracuje z solfeżem. Dużą uwagę poświęcamy ćwiczeniom opartym na gamach i rozszerzającym skalę głosu oraz dbamy o prawidłową jego emisję.
Repertuar dobierany jest na podstawie zainteresowań muzycznych ucznia oraz jego predyspozycji wokalnych. Śpiew odbywa się a capella, z użyciem pianina lub z podkładem muzycznym. Uczniowie przygotowywani są również (w razie zainteresowania) do śpiewu w chórze lub zespole.
Kurs emisji głosu i dykcji w Republice Rytmu jest przeznaczony przede wszystkim dla osób zawodowo pracujących głosem. Zapraszamy zarówno osoby, które chciałyby usprawnić swój aparat mowy, jak i te, które chciałyby poprawić swoje umiejętności oratorskie.
Program emisji głosu w Republice Rytmu oparty jest przede wszystkim na ćwiczeniach usprawniających pracę aparatu artykulacyjnego oraz wzmacniających fonację. Wszystkie ćwiczenia polepszające dykcję, emisję głosu i kształtujące prawidłowe oddychanie (nauka pracy przeponą) wykonywane są przed lustrem. Ważnym aspektem kursu emisji głosu są zagadnienia z higieny głosu, czyli sposoby dbania o głos, aby mówić długo nie odczuwając zmęczenia.
Podczas zajęć uczniowie również pracują nad tekstami wybranymi przez nauczyciela lub wskazanymi przez ich samych (wg konkretnego zapotrzebowania tematycznego). W tekstach tych zwracamy uwagę na akcent wyrazowy i zdaniowy, odpowiednią intonację i logikę przekazu oraz elementy komunikacji niewerbalnej.
Beatbox jest sztuką rytmicznego tworzenia dźwięków oraz naśladowania wszelkich instrumentów za pomocą naszego apartu mowy. Poprzez beatbox interpretujemy muzykę i wyrażamy przez nią swoje emocje. Głównym elementem jest perkusja, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby nauczyć się wydobywać z siebie dźwięki trąbki, puzonu, gitary basowej, bongosów czy też skreczy. Jedyne czego potrzebujemy to cierpliwość, zaanagażowanie i przede wszystkim chęci!
Beatboxu może nauczyć się każdy, bez wyjątków. Przedział wiekowy absolutnie nie gra roli. Zajęcia są wzbogacane w różne gry i zabawy stosowane przez najlepszych beatboxerów na świecie.
Warsztaty emisji głosu przeznaczone są dla osób, dla których na co dzień higiena głosu i jego świadome używanie jest bardzo ważne. Zapraszamy przede wszystkim wykładowców, lektorów, nauczycieli, ale również prawników, dziennikarzy, trenerów czy sprzedawców oraz wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się w jaki sposób efektywnie wykorzystywać swoje możliwości podczas pracy głosem.
Więcej informacji na stronie: oferta dla firm.
Zapisy na zajęcia trwają przez cały rok. Na początku zapraszamy na jednorazową lekcję próbną (100zł/55min - cena od 1.07.22), która nie zobowiązuje do podpisania umowy, ale umożliwia zapoznanie się z nauczycielem i programem zajęć.
Wszelkie materiały do nauki gry na instrumencie w postaci nut i podręczników zapewnia Republika Rytmu, uczeń nie ponosi żadnych innych kosztów niż opłata za kurs.
KURS | RODZAJ | WIEK | CZAS | CENA |
---|---|---|---|---|
śpiew/dykcja/beatbox | indywidualny | od 8 lat | 4 x 55 min** | 360 zł/miesiąc |
**W przypadku dzieci do 10 roku życia jedne zajęcia trwają 45 minut.
W przypadku wykupienia więcej niż 1 kursu, na każdy kolejny przysługuje zniżka 20 zł/miesiąc.
Alena Kadanova - Muzyka, scena i fortepian stały się nieodłączną częścią jej życia od kiedy skończyła trzy lata. Z wyróżnieniem ukończyła szkołę muzyczną drugiego stopnia w klasie fortepianu. Brała udział w licznych konkursach i festiwalach na Białorusi, Ukrainie i Polsce. Uczyła się u najlepszych nauczycieli emisji głosu na Uniwersytecie im. Yanki Kupały w Grodnie, na Białorusi. W 2013 roku otrzymała swój pierwszy kontrakt muzyczny w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie przez rok współpracowała z muzykami z Anglii, występując wraz z nimi na scenie dla kilkutysięcznej publiczności. Kolejne kontrakty muzyczne pojawiły się bardzo szybko, w 2014, 2015, 2016, 2017 r., Alena Kadanova występowała wówczas w Abu Dhabi, Dubaju, Doha (Katar), a także na Litwie. Od roku na stałe mieszka w Polsce. Obecnie pracuje nad autorskimi projektami muzycznymi współpracując z muzykami z Poznania.
Paweł Kozicz - wokalista, nauczyciel śpiewu, absolwent Uniwersitetu Kultury i Sztuki na Białorusi na kierunku wokalistyki estradowej, magister teorii i historii sztuki. Kilka lat pracował w Teatrze Muzycznym w musicalach "Dubrowski" (rola Wierejskiego) i "Kazanowa" (rola Kazanowy). Brał udział w różnych kursach i szkoleniach: ESTILL Voice Training (I i II stopień ), warsztaty u Rhondy Carlson i Grega Enriqueza na programie "The Singing Artist" (Las Vegas, USA), szkolenie i kurs dla pedagogów wokalu u Cariny Cooper (Los Angeles, USA), kurs wokalny Olgi Klajn (Moskwa, Rosja). Brał udział w międzynarodowych konkursach i festiwalach na Białorusi, w Rosje, Polsce, Litwie. Grand Prix Międzynarodowego festiwalu sztuki «Starfall talentów» (Moskwa, Rosja), zwyciężca konkursu młodych wykonawców muzyki autorskiej «Zaśpiewaj 5» (Mińsk, Bialoruś).
Paulina Maciejewicz - Absolwentka Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu z klasy emisji mgr Doroty Czerwińskiej oraz interpretacji mgr Przemysława Basińskiego. Swój koncert dyplomowy obroniła celująco. Wcześniej ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. Witolda Lutosławskiego w Nowym Tomyślu (klasa fortepianu). Studiowała również na wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Zielonogórskiego, gdzie obroniła tytuł mgr Animacji Kultury. Uzależniona od muzyki niebanalnej, która pochłania jej każdą wolną chwilę. Muzycznie zdecydowanie poligamiczna - otwarta na prawie każdy gatunek muzyczny. Wokalnie jednak najbardziej oddana muzyce soul. Uczestniczka i laureatka wielu konkursów wokalnych, w tym ogólnopolskich: Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Filmowej o Złoty Laur" w Poznaniu, dwukrotny tytuł najlepszej wokalistki na Ogólnopolskim Big Band Festiwalu w Nowym Tomyślu, pierwsze miejsce w mistrzostwach wokalnych "voiceTracks2012" w Zielonej Górze. Brała udział w wielu warsztatach muzycznych, w tym międzynarodowych, gdzie szkoliła się pod uchem takich osobistości, jak: Janusz Szrom, Krystyna Prońko, Danuta Błażejczyk czy Marek Bałata. W 2013 roku nagrała swój pierwszy singiel zatytułowany „Let this moment last”. Studia na wydziale Pedagogiki doskonale przygotowały ją do pracy z drugim człowiekiem. Wymagająca zarówno od siebie, jak i od innych, pełna pasji, otwarta, bardzo sprawiedliwa, uśmiechnięta i przyjaźnie nastawiona.
Przemek Mazurek – żyje muzyką i z muzyki, chociaż oprócz Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej ukończył również w Zielonej Górze informatykę. Aranżuje i komponuje utwory w wydawnictwie muzycznym, gra w poznańskich kabaretach (m.in. kabaret Afera i przez dwa lata Kabareciarnia Zenona Laskowika), prowadzi audycję radiową „Piosenki nieobojętne” w Radiu Emaus, uczy emisji głosu w MGOK-u w Kostrzynie Wlkp. i jest nauczycielem muzyki w szkole podstawowej. Pisze własne piosenki, które od 2005 roku prezentuje na festiwalach. Odnosił sukcesy m.in. na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Przeglądzie Piosenki Aktorskiej (udział w półfinale), Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego w Kołobrzegu (I miejsce i nagroda publiczności) Ogólnopolskim Konkursie Piosenek Honorowego Starosty Kutnowskiego Jeremiego Przybory „Stacja Kutno” (I miejsce i Nagroda Publiczności). Pasjonuje się polską piosenką – od początków XX wieku aż po teraźniejszość, a na swoich zajęciach oprócz podstawowych elementów śpiewu zwraca uwagę na to: o czym/po co/kto/do kogo/jak/dlaczego śpiewa.
Natalia Majewska-Marszałek - Ukończyła Akademię Muzyczną im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu prof. Barbary Mądrej-Bednarek. Występowała m.in.: na deskach Teatru Wielkiego im. St. Moniuszki w Poznaniu, Teatro Torlonia w Rzymie, Teatru Muzycznego i Polskiego w Poznaniu czy Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie. Poznańska publiczność mogła oglądać ją w Weselu Figara W.A. Mozarta, Suor Angelica G. Puccniego czy w musicalu Skrzypek na dachu. Artystka specjalizuje się w wykonywaniu muzyki kameralnej, z którą koncertuje po całym kraju. W swoim dorobku artystycznym może pochwalić się ogromną ilością recitali wokalnych oraz koncertów. W 2018 roku wokalistka podjęła współpracę z filharmonią im. Tadeusza Szeligowskiego w Poznaniu. Natalia Majewska-Marszałek szkoliła swój kunszt wokalny pod okiem najbardziej znanych pedagogów śpiewu na świecie, uczestnicząc w mistrzowskich kursach wokalnych m.in. B. Makala, P. Micińskiego, S. Turchetti czy A. Kowtunow. Ważnym aspektem działalności artystycznej wokalistki jest aktywność pedagogiczna. Natalia Majewska-Marszałek prowadzi zajęcia z emisji głosu (emisja klasyczna i rozrywkowa) kładąc szczególny nacisk na naukę poprawnego oddechu oraz umiejętność prawidłowego operowania aparatem głosowym.
Piotr Paterka -
Wokalista, pedagog i autor tekstów. Przygodę ze śpiewem rozpoczął w dzieciństwie, biorąc udział w konkursach i festiwalach muzycznych, zdobywając wiele nagród i wyróżnień.
W 2014 roku ukończył studium wokalne Art of Voice Studio w Poznaniu. W 2015 roku rozpoczął studia na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na kierunku wokalistyka jazzowa i rozrywkowa. Jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na kierunku wokalistyka estradowa.
Oprócz prowadzenia zajęć w zakresie emisji głosu w mowie i śpiewie zajęć w Republice Rytmu, wykłada w Akademii Sztuk Scenicznych PAPA w Poznaniu. Pod nazwą projektu REDCARPET wraz z zespołem tworzy swój własny autorski materiał, a kompozycje można odnaleźć na większości portali streamingowych.
Aleksandra Wojciechowska - sopran, wieloletnia członkini i solistka Chóru Dziecięcego Don-Diri-Don działającego przy Politechnice Szczecińskiej (obecnie Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny). W roku akademickim 2013/2014 podjęła studia wokalne w klasie prof. dr hab. Iwony Kowalkowskiej na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, gdzie jest obecnie studentką II roku studiów magisterskich. Uczestniczyła w wielu festiwalach muzycznych, m.in w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim, w Lubelskim Festiwalu Operowym. Występowała w licznych projektach muzycznych w Polsce, jak i poza granicami kraju, m.in we Włoszech, Niemczech czy w Chinach. Zadebiutowała w Teatrze Wielkim w Poznaniu w operze dla dzieci "Mikołajek i inne chłopaki" Radosława Matei oraz w "Bastien i Bastienne" W. A. Mozarta. Uczestniczka kursów mistrzowskich prowadzonych przez prof. Agnieszkę Monasterską oraz przez prof. Piotra Kusiewicza. Brała udział również w warsztatach aktorskich prowadzonych przez Katarzynę Pawłowską (Teatr Porywacze Ciał). Na co dzień zajmuje się również muzyką rozrywkową, uczestnicząc w spotkaniach muzycznych tzw. "jam session's" w poznańskich klubach muzycznych.
Klaudia Woźniak – Absolwentka studiów magisterskich poznańskiej Akademii Muzycznej na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, ze specjalnością Dyrygentura Chóralna. Działa w wielu różnych obszarach w obrębie samej muzyki. Uwielbia pracę z dziećmi i młodzieżą, co realizuje prowadząc własny chór w PSM I stopnia w Kościanie. Jako studentka IV roku psychologii i jej wielka pasjonatka, wykorzystuje wiedzę o rozwoju człowieka i psychicznym aspekcie funkcjonowania w edukacji muzycznej. W jej sercu jednak ponad wszystko gra muzyka rozrywkowa. Na scenie wystąpiła po raz pierwszy w wieku 5 lat, biorąc później udział w licznych konkursach i festiwalach piosenki dziecięcej i młodzieżowej. Jest współzałożycielką, wokalistką, autorką tekstów i kompozytorką zespołu „Substytut?”, który tworzą poznańscy muzycy jazzowi. Formacja wykonuje autorską muzykę rozrywkową z elementami jazzu, rocka, funku czy poezji śpiewanej. Miała okazję wspierać głosem na jednej scenie, w tle chóralnym, takich artystów jak Kuba Badach, Kasia Cerekwicka, Ania Dąbrowska i Kasia Rościńska przy projekcie „Tribute to Miachael Jackson”. Ponadto z zamiłowania zajmuje się aranżowaniem utworów rozrywkowych na chór, wielogłos, zespół oraz wykony solowe.
Michał „Misza” Wójtowicz (beatbox) – zdobywca tytułu mistrzowskiego w kategorii tagteam (duet) jako NiceGuys, a także wicemistrz w kategorii solo. Michał od ponad 9 lat zajmuje się beatboxem; wiedzę zdobywał u najlepszych na świecie – m.in. u Dharni’ego, Alem’a, ReepsOne’a. Sam brał wielokrotnie udział w bitwach, prowadził warsztaty i koncertował na terenie kraju, a także za granicą. Jego głównymi inspiracjami jest muzyka elektroniczna i ludowa muzyka słowiańska. Swoją pasję do beatboxu dopełnia studiowaniem języka rosyjskiego. Obie te dyscypliny łączy jeden wspólny mianownik: aparat mowy.”
Fundacja "Nieściszalni"
ul. J. H. Dąbrowskiego 17, 60-838 Poznań
e-mail: kontakt@republikarytmu.pl, tel. (+48) 790 780 530