Fundacja "Nieściszalni" ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17,
60-838 Poznań, e-mail: kontakt@republikarytmu.pl
tel. (+48) 790 780 530, nr konta: 49 2130 0004 2001 0583 4460 0001

ENGLISH / POLSKI

fbk ytb insta soundcloud email

djembe dj gitara bas perkusja piano produkcja sax skrzypce trąbka flet spiew teatr

sprawdź wolne terminy

Kurs śpiewu rozrywkowego

Na kurs śpiewu rozrywkowego zapraszamy dzieci od 8 roku życia, młodzież, dorosłych i osoby starsze. Zajęcia odbywają się w salach zaadaptowanych akustycznie do emisji głosu, które wyposażone są w pianino, sprzęt nagłaśniający oraz lustra przydatne do ćwiczeń poprawiających dykcję.

Śpiew odbywa się a capella, z użyciem instrumentu – zazwyczaj pianina lub z podkładem muzycznym. Uczniowie przygotowywani są również do pracy z mikrofonem oraz do śpiewu w zespole. Repertuar dobierany jest na podstawie zainteresowań muzycznych ucznia oraz jego predyspozycji wokalnych. Pomagamy w interpretacji wybranych utworów i jesteśmy otwarci na własną interpretację utworu przez ucznia.

Jeśli chciałbyś nagrać profesjonalnie wybrany przez siebie utwór, zapraszamy do zapoznania się z ofertą STUDIO Republiki Rytmu.

Kurs śpiewu klasycznego

Pierwszym etapem lekcji jest rozpoznanie skali i rodzaju głosu (sopran, mezzosopran, alt, kontralt, tenor, baryton, bas), a następnie jego szczegółowej specyfiki (np. sopran dramatyczny, koloraturowy, liryczny) oraz dobranie odpowiednich ćwiczeń wokalnych. Na zajęciach oprócz ćwiczeń oddechowych (zasady pracy przeponą) i ćwiczeń poprawiających dykcję, uczeń poznaje zapis muzyczny i pracuje z solfeżem. Dużą uwagę poświęcamy ćwiczeniom opartym na gamach i rozszerzającym skalę głosu oraz dbamy o prawidłową jego emisję.

Repertuar dobierany jest na podstawie zainteresowań muzycznych ucznia oraz jego predyspozycji wokalnych. Śpiew odbywa się a capella, z użyciem pianina lub z podkładem muzycznym. Uczniowie przygotowywani są również (w razie zainteresowania) do śpiewu w chórze lub zespole.

Kurs emisji głosu i dykcji

Kurs emisji głosu i dykcji w Republice Rytmu jest przeznaczony przede wszystkim dla osób zawodowo pracujących głosem. Zapraszamy zarówno osoby, które chciałyby usprawnić swój aparat mowy, jak i te, które chciałyby poprawić swoje umiejętności oratorskie.

Program emisji głosu w Republice Rytmu oparty jest przede wszystkim na ćwiczeniach usprawniających pracę aparatu artykulacyjnego oraz wzmacniających fonację. Wszystkie ćwiczenia polepszające dykcję, emisję głosu i kształtujące prawidłowe oddychanie (nauka pracy przeponą) wykonywane są przed lustrem. Ważnym aspektem kursu emisji głosu są zagadnienia z higieny głosu, czyli sposoby dbania o głos, aby mówić długo nie odczuwając zmęczenia.

Podczas zajęć uczniowie również pracują nad tekstami wybranymi przez nauczyciela lub wskazanymi przez ich samych (wg konkretnego zapotrzebowania tematycznego). W tekstach tych zwracamy uwagę na akcent wyrazowy i zdaniowy, odpowiednią intonację i logikę przekazu oraz elementy komunikacji niewerbalnej.

Kurs beatbox

Beatbox jest sztuką rytmicznego tworzenia dźwięków oraz naśladowania wszelkich instrumentów za pomocą naszego apartu mowy. Poprzez beatbox interpretujemy muzykę i wyrażamy przez nią swoje emocje. Głównym elementem jest perkusja, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby nauczyć się wydobywać z siebie dźwięki trąbki, puzonu, gitary basowej, bongosów czy też skreczy. Jedyne czego potrzebujemy to cierpliwość, zaanagażowanie i przede wszystkim chęci!

Beatboxu może nauczyć się każdy, bez wyjątków. Przedział wiekowy absolutnie nie gra roli. Zajęcia są wzbogacane w różne gry i zabawy stosowane przez najlepszych beatboxerów na świecie.

 

"Warsztaty mówcy" - oferta dla firm

Warsztaty emisji głosu przeznaczone są dla osób, dla których na co dzień higiena głosu i jego świadome używanie jest bardzo ważne. Zapraszamy przede wszystkim wykładowców, lektorów, nauczycieli, ale również prawników, dziennikarzy, trenerów czy sprzedawców oraz wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się w jaki sposób efektywnie wykorzystywać swoje możliwości podczas pracy głosem.
Więcej informacji na stronie: oferta dla firm.

Cennik

Zapisy na zajęcia trwają przez cały rok. Na początku zapraszamy na jednorazową lekcję próbną (65 zł/60 min), która nie zobowiązuje do podpisania umowy, ale umożliwia zapoznanie się z nauczycielem i programem zajęć.

Wszelkie materiały do nauki gry na instrumencie w postaci nut i podręczników zapewnia Republika Rytmu, uczeń nie ponosi żadnych innych kosztów niż opłata za kurs.

KURS RODZAJ WIEK CZAS CENA
śpiew/dykcja/beatbox indywidualny od 8 lat 4 x 60 min** 260 zł/miesiąc

**W przypadku dzieci do 10 roku życia jedne zajęcia trwają 45 minut.

W przypadku wykupienia więcej niż 1 kursu, na każdy kolejny przysługuje zniżka 20 zł/miesiąc.

Kadra

Kuba Banaś – doktorant na kierunku Muzykologia (Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu), absolwent Muzykoterapii na Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Edukacji Muzycznej (spec. Wokalistyka oraz Prowadzenie Zespołów Wokalnych) na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Pasjonat muzyki od każdej jej strony, kształcący się (UKW w Bydgoszczy) głównie w emisji głosu. Zajmuje się muzyką zarówno w teorii (studia doktoranckie, wykłady z zasad muzyki, itp.), jak i w praktyce (gra na afrykańskich bębnach djembe, fortepianie, perkusji, śpiew), wieloletni członek chórów akademickich, solista wokalny. Posiada przygotowanie oraz doświadczenie pedagogiczne w nauczaniu muzyki, śpiewu oraz w prowadzeniu zespołów wokalnych, wokalno-instrumentalnych i instrumentalnych, a także w dyrygenturze, co poparte jest wieloletnim prowadzeniem zajęć muzycznych – indywidualnych i grupowych - z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Entuzjasta improwizacji i spontanicznych spotkań muzycznych. A czasem także i uliczny muzyk.

emisja głosu

Zuzanna Babiak - Studentka kierunku wokalistyka jazzowa na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Gry na fortepianie uczyła się przez 6 lat w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. im. H. Wieniawskiego w Poznaniu, następnie rozpoczęła naukę gry na klarnecie przez kolejne 6 lat w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. M. Karłowicza w Poznaniu. Głos rozwijała pod okiem Janusza Szroma, Marty Podulki oraz Izy Polit. Swoje umiejętności wokalne kształtowała na różnych warsztatach wokalnych między innymi w warsztatach Hanza Jazz Festiwal i Cho-Jazz. Występowała z Przemysławem Raminiakiem oraz innymi artystami sceny muzycznej.

emisja głosu

Maja Kolanoś - absolwentka kierunku wokalistyka jazzowa Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu studiów licencjackich oraz studiów magisterskich również na tym samym kierunku Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. W ciągu tych 5 lat oprócz występów publicznych na różnorodnych koncertach nabywała również doświadczenie pedagogiczne. Od 7 roku życia kształciła się w klasie fortepianu najpierw w Szkole Muzycznej I stopnia w Kościanie, a następnie w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. M. Karłowicza w Poznaniu. Swoje umiejętności wokalne kształtowała na różnych warsztatach wokalnych prowadzonych przez m.in. Annę Serafińską, Janusza Szroma, Mietka Szcześniaka, Grażynę Auguścik, Marka Bałatę, Krystyne Stańko, Junior'a Robinson'a, Briana Fentress'a. Brała udział w licznych konkursach Ogólnopolskich jak i Międzynarodowych. Występowała z takimi artystami jak Czarek Konrad, Paweł Pańta, Rafał Stępień, Adam Wendt, Leszek Kułakowski, Marta Podulka.

emisja głosu

Zosia Miksa Kurowska – studentka Wokalistyki Jazzowej Akademii Muzycznej w Poznaniu, w klasie dr hab. Janusza Szroma. Równolegle ukończyła Rytmikę na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Rytmiki. Śpiewa i występuje przed publicznością od dziecka,w ostatnich latach koncertowała m.in. z „Jagodziński Trio” i Natalią Niemen. Brała udział w wielu koncertach, zarówno tych w Akademii Muzycznej jak również w Koncercie Nagraniowym Gospel Joy w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, „Music On The Spotlight” w Auli UAM w Poznaniu, koncercie z okazji 70-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Olsztynie.

emisja głosu

Weronika Kulczycka - Wokalistka, aktorka, nauczyciel emisji głosu, dyrygent. Ukończyła wydział wokalno-aktorski Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Aktorka Teatru PAPA w Poznaniu, z którym zrealizowała spektakle "Na pograniczu dwóch światów" oraz "Persowie". Występowała w Ośrodku Praktyk Teatralnych "Gardzienice" w dramacie muzycznym "Noc poślubna" Jana Lecha podczas Festiwalu Teatrów Błądzących w 2017 roku. Prowadzi emisję głosu w Chórze Kameralnym Sine Nomine w Poznaniu równocześnie w nim śpiewając oraz miłościwie Chórowi prezesując. Od dwóch lat uczy śpiewu w Akademii Sztuk Scenicznych PAPA w Poznaniu. Wyspecjalizowana w klasyce, ale jak można się już powoli domyślać poszukuje, otwarta na inne brzmienia, niekiedy błądzi. Zainteresowana muzyką etniczną, śpiewem białym, piosenką aktorska, to obszary najbliższe. O zostaniu pedagogiem myślała od zawsze, gdyby nie plan A o wokalistyce, to prawdopodobnie dziś uczyłaby języków romańskich, zwłaszcza francuskiego. Mruży oko przyglądając się światu i skacze z radości, gdy ludzie chcą śpiewać.

emisja głosu

Paulina Maciejewicz - Absolwentka Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu z klasy emisji mgr Doroty Czerwińskiej oraz interpretacji mgr Przemysława Basińskiego. Swój koncert dyplomowy obroniła celująco. Wcześniej ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. Witolda Lutosławskiego w Nowym Tomyślu (klasa fortepianu). Studiowała również na wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Zielonogórskiego, gdzie obroniła tytuł mgr Animacji Kultury. Uzależniona od muzyki niebanalnej, która pochłania jej każdą wolną chwilę. Muzycznie zdecydowanie poligamiczna - otwarta na prawie każdy gatunek muzyczny. Wokalnie jednak najbardziej oddana muzyce soul. Uczestniczka i laureatka wielu konkursów wokalnych, w tym ogólnopolskich: Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Filmowej o Złoty Laur" w Poznaniu, dwukrotny tytuł najlepszej wokalistki na Ogólnopolskim Big Band Festiwalu w Nowym Tomyślu, pierwsze miejsce w mistrzostwach wokalnych "voiceTracks2012" w Zielonej Górze. Brała udział w wielu warsztatach muzycznych, w tym międzynarodowych, gdzie szkoliła się pod uchem takich osobistości, jak: Janusz Szrom, Krystyna Prońko, Danuta Błażejczyk czy Marek Bałata. W 2013 roku nagrała swój pierwszy singiel zatytułowany „Let this moment last”. Studia na wydziale Pedagogiki doskonale przygotowały ją do pracy z drugim człowiekiem. Wymagająca zarówno od siebie, jak i od innych, pełna pasji, otwarta, bardzo sprawiedliwa, uśmiechnięta i przyjaźnie nastawiona.

emisja głosu

Natalia Majewska-Marszałek - Ukończyła Akademię Muzyczną im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu prof. Barbary Mądrej-Bednarek. Występowała m.in.: na deskach Teatru Wielkiego im. St. Moniuszki w Poznaniu, Teatro Torlonia w Rzymie, Teatru Muzycznego i Polskiego w Poznaniu czy Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie. Poznańska publiczność mogła oglądać ją w Weselu Figara W.A. Mozarta, Suor Angelica G. Puccniego czy w musicalu Skrzypek na dachu. Artystka specjalizuje się w wykonywaniu muzyki kameralnej, z którą koncertuje po całym kraju. W swoim dorobku artystycznym może pochwalić się ogromną ilością recitali wokalnych oraz koncertów. W 2018 roku wokalistka podjęła współpracę z filharmonią im. Tadeusza Szeligowskiego w Poznaniu. Natalia Majewska-Marszałek szkoliła swój kunszt wokalny pod okiem najbardziej znanych pedagogów śpiewu na świecie, uczestnicząc w mistrzowskich kursach wokalnych m.in. B. Makala, P. Micińskiego, S. Turchetti czy A. Kowtunow. Ważnym aspektem działalności artystycznej wokalistki jest aktywność pedagogiczna. Natalia Majewska-Marszałek prowadzi zajęcia z emisji głosu (emisja klasyczna i rozrywkowa) kładąc szczególny nacisk na naukę poprawnego oddechu oraz umiejętność prawidłowego operowania aparatem głosowym.

Przemek Mazurek – żyje muzyką i z muzyki, chociaż oprócz Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej ukończył również w Zielonej Górze informatykę. Aranżuje i komponuje utwory w wydawnictwie muzycznym, gra w poznańskich kabaretach (m.in. kabaret Afera i przez dwa lata Kabareciarnia Zenona Laskowika), prowadzi audycję radiową „Piosenki nieobojętne” w Radiu Emaus, uczy emisji głosu w MGOK-u w Kostrzynie Wlkp. i jest nauczycielem muzyki w szkole podstawowej. Pisze własne piosenki, które od 2005 roku prezentuje na festiwalach. Odnosił sukcesy m.in. na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Przeglądzie Piosenki Aktorskiej (udział w półfinale), Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego w Kołobrzegu (I miejsce i nagroda publiczności) Ogólnopolskim Konkursie Piosenek Honorowego Starosty Kutnowskiego Jeremiego Przybory „Stacja Kutno” (I miejsce i Nagroda Publiczności). Pasjonuje się polską piosenką – od początków XX wieku aż po teraźniejszość, a na swoich zajęciach oprócz podstawowych elementów śpiewu zwraca uwagę na to: o czym/po co/kto/do kogo/jak/dlaczego śpiewa.

emisja głosu

Jagoda Różycka - jest studentką Akademii Muzycznej w Poznaniu na kierunku wokalistyka jazzowa. Śpiewa od 4 roku życia. Przez ponad 3 lata uczyła się w Ognisku Muzycznym w Dzierżoniowie w klasie saksofonu altowego, stąd wzięła się u niej wielka pasja do jazzu. Jest czynnie śpiewającą solistką poznańskiego chóru Gospel Joy, udziela się w różnych projektach w Poznaniu i poza nim. Gospel, jazz, neosoul, soul, R&B to jej ulubione style muzyczne, z którymi nie rozstaje się nawet na krok. Jest związana z coraz bardziej rozpoznawalnym w Poznaniu cyklem "Neo soul/ Hip-hop Live Session". Występowała na jednej scenie z takimi artystami jak Natalia Niemen, Mietek Szcześniak czy Kasia Moś. W śpiewaniu najważniejszy dla Jagody jest tekst utworu, uważa, że rozumienie go i przekazanie na swój (nawet najbardziej indywidualny) sposób w połączeniu z emocjami i feelingiem tworzy prawdziwego artystę na scenie.

emisja głosu

Aleksandra Wojciechowska - sopran, wieloletnia członkini i solistka Chóru Dziecięcego Don-Diri-Don działającego przy Politechnice Szczecińskiej (obecnie Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny). W roku akademickim 2013/2014 podjęła studia wokalne w klasie prof. dr hab. Iwony Kowalkowskiej na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, gdzie jest obecnie studentką II roku studiów magisterskich. Uczestniczyła w wielu festiwalach muzycznych, m.in w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim, w Lubelskim Festiwalu Operowym. Występowała w licznych projektach muzycznych w Polsce, jak i poza granicami kraju, m.in we Włoszech, Niemczech czy w Chinach. Zadebiutowała w Teatrze Wielkim w Poznaniu w operze dla dzieci "Mikołajek i inne chłopaki" Radosława Matei oraz w "Bastien i Bastienne" W. A. Mozarta. Uczestniczka kursów mistrzowskich prowadzonych przez prof. Agnieszkę Monasterską oraz przez prof. Piotra Kusiewicza. Brała udział również w warsztatach aktorskich prowadzonych przez Katarzynę Pawłowską (Teatr Porywacze Ciał). Na co dzień zajmuje się również muzyką rozrywkową, uczestnicząc w spotkaniach muzycznych tzw. "jam session's" w poznańskich klubach muzycznych.

emisja głosu

Michał „Misza” Wójtowicz (beatbox) - zdobywca tytułu mistrzowskiego w kategorii tagteam (duet) jako NiceGuys, a także wicemistrz w kategorii solo. Michał od ponad 9 lat zajmuje się beatboxem; wiedzę zdobywał u najlepszych na świecie – m.in. u Dharni’ego, Alem’a, ReepsOne’a. Sam brał wielokrotnie udział w bitwach, prowadził warsztaty i koncertował na terenie kraju, a także za granicą. Jest samoukiem, ale nie przeszkodziło mu to w tworzeniu muzyki. Jego głównymi inspiracjami jest muzyka elektroniczna i ludowa muzyka słowiańska. Swoją pasję do beatboxu dopełnia studiowaniem języka rosyjskiego. Obie te dyscypliny łączy jeden wspólny mianownik: aparat mowy.

beatbox
wydarzenia

Fundacja "Nieściszalni" ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17,
60-838 Poznań, e-mail: kontakt@republikarytmu.pl
tel. (+48) 790 780 530, nr konta: 49 2130 0004 2001 0583 4460 0001