Fundacja "Nieściszalni"
ul. J. H. Dąbrowskiego 17, 60-838 Poznań
e-mail: kontakt@republikarytmu.pl, tel. (+48) 790 780 530

ENGLISH / POLSKI

fbk ytb insta soundcloud email

djembe dj gitara bas perkusja piano produkcja sax skrzypce trąbka spiew

Fundacja "Niesciszalni" zawiesza swoja dzialalnosc, a szkola muzyczna Republika Rytmu zostala zamknieta z dniem 1.07.2023.













Archiwalna zawartosc strony:
sprawdź dostępne terminy

Kurs śpiewu rozrywkowego

Na kurs śpiewu rozrywkowego zapraszamy dzieci od 8 roku życia, młodzież, dorosłych i osoby starsze. Zajęcia odbywają się w salach zaadaptowanych akustycznie do emisji głosu, które wyposażone są w pianino, sprzęt nagłaśniający oraz lustra przydatne do ćwiczeń poprawiających dykcję lub w formie lekcji online.

Śpiew odbywa się a capella, z użyciem instrumentu – zazwyczaj pianina lub z podkładem muzycznym. Uczniowie przygotowywani są również do pracy z mikrofonem oraz do śpiewu w zespole. Repertuar dobierany jest na podstawie zainteresowań muzycznych ucznia oraz jego predyspozycji wokalnych. Pomagamy w interpretacji wybranych utworów i jesteśmy otwarci na własną interpretację utworu przez ucznia.

Jeśli chciałbyś nagrać profesjonalnie wybrany przez siebie utwór, zapraszamy do zapoznania się z ofertą STUDIO Republiki Rytmu.

Kurs śpiewu klasycznego

Pierwszym etapem lekcji jest rozpoznanie skali i rodzaju głosu (sopran, mezzosopran, alt, kontralt, tenor, baryton, bas), a następnie jego szczegółowej specyfiki (np. sopran dramatyczny, koloraturowy, liryczny) oraz dobranie odpowiednich ćwiczeń wokalnych. Na zajęciach oprócz ćwiczeń oddechowych (zasady pracy przeponą) i ćwiczeń poprawiających dykcję, uczeń poznaje zapis muzyczny i pracuje z solfeżem. Dużą uwagę poświęcamy ćwiczeniom opartym na gamach i rozszerzającym skalę głosu oraz dbamy o prawidłową jego emisję.

Repertuar dobierany jest na podstawie zainteresowań muzycznych ucznia oraz jego predyspozycji wokalnych. Śpiew odbywa się a capella, z użyciem pianina lub z podkładem muzycznym. Uczniowie przygotowywani są również (w razie zainteresowania) do śpiewu w chórze lub zespole.

Kurs emisji głosu i dykcji

Kurs emisji głosu i dykcji w Republice Rytmu jest przeznaczony przede wszystkim dla osób zawodowo pracujących głosem. Zapraszamy zarówno osoby, które chciałyby usprawnić swój aparat mowy, jak i te, które chciałyby poprawić swoje umiejętności oratorskie.

Program emisji głosu w Republice Rytmu oparty jest przede wszystkim na ćwiczeniach usprawniających pracę aparatu artykulacyjnego oraz wzmacniających fonację. Wszystkie ćwiczenia polepszające dykcję, emisję głosu i kształtujące prawidłowe oddychanie (nauka pracy przeponą) wykonywane są przed lustrem. Ważnym aspektem kursu emisji głosu są zagadnienia z higieny głosu, czyli sposoby dbania o głos, aby mówić długo nie odczuwając zmęczenia.

Podczas zajęć uczniowie również pracują nad tekstami wybranymi przez nauczyciela lub wskazanymi przez ich samych (wg konkretnego zapotrzebowania tematycznego). W tekstach tych zwracamy uwagę na akcent wyrazowy i zdaniowy, odpowiednią intonację i logikę przekazu oraz elementy komunikacji niewerbalnej.

Kurs beatbox

Beatbox jest sztuką rytmicznego tworzenia dźwięków oraz naśladowania wszelkich instrumentów za pomocą naszego apartu mowy. Poprzez beatbox interpretujemy muzykę i wyrażamy przez nią swoje emocje. Głównym elementem jest perkusja, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby nauczyć się wydobywać z siebie dźwięki trąbki, puzonu, gitary basowej, bongosów czy też skreczy. Jedyne czego potrzebujemy to cierpliwość, zaanagażowanie i przede wszystkim chęci!

Beatboxu może nauczyć się każdy, bez wyjątków. Przedział wiekowy absolutnie nie gra roli. Zajęcia są wzbogacane w różne gry i zabawy stosowane przez najlepszych beatboxerów na świecie.

 

"Warsztaty mówcy" - oferta dla firm

Warsztaty emisji głosu przeznaczone są dla osób, dla których na co dzień higiena głosu i jego świadome używanie jest bardzo ważne. Zapraszamy przede wszystkim wykładowców, lektorów, nauczycieli, ale również prawników, dziennikarzy, trenerów czy sprzedawców oraz wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się w jaki sposób efektywnie wykorzystywać swoje możliwości podczas pracy głosem.
Więcej informacji na stronie: oferta dla firm.

Cennik

Zapisy na zajęcia trwają przez cały rok. Na początku zapraszamy na jednorazową lekcję próbną (110zł/55min), która nie zobowiązuje do podpisania umowy, ale umożliwia zapoznanie się z nauczycielem i programem zajęć.

Wszelkie materiały do nauki gry na instrumencie w postaci nut i podręczników zapewnia Republika Rytmu, uczeń nie ponosi żadnych innych kosztów niż opłata za kurs.

KURS RODZAJ WIEK CZAS CENA
śpiew/dykcja/beatbox indywidualny od 8 lat 4 x 55 min** 440 zł/miesiąc

**W przypadku dzieci do 10 roku życia jedne zajęcia trwają 45 minut.

W przypadku wykupienia więcej niż 1 kursu, na każdy kolejny przysługuje zniżka 20 zł/miesiąc.

Kadra

Kuba Banaś - Absolwent trzech kierunków muzycznych na polskich uniwersytetach i akademii muzycznej (Edukacja muzyczna, Muzykoterapia, Muzykologia), od lat zajmujący się muzyką – zarówno od strony praktycznej: instrumentalista (fortepian, bębny afrykańskie, bogate instrumentarium perkusyjne) i wokalista (śpiew - instruktor wokalny), jak i teoretycznej (zajęcia z teorii i historii muzyki XX wieku – doktorat w Katedrze Muzykologii UAM w Poznaniu) oraz muzykoterapeutycznej (ukończone studia Muzykoterapii). Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi – prowadził cykliczne i jednorazowe warsztaty perkusyjne i zajęcia muzyczne w kilkudziesięciu poznańskich i wielkopolskich przedszkolach, domach kultury, prowadzenie okolicznościowych eventów, animacje, obozy sportowe – zarówno z najmłodszymi, jak i młodzieżą (również w pracy z trudną młodzieżą, dziećmi i osobami z niepełnosprawnościami) oraz dorosłymi (imprezy integracyjne dla firm i korporacji).

Fortepian

Alena Kadanova - śpiewa i gra od najmłodszych lat. Muzyka, scena, śpiew i fortepian są nieodłącznymi elementami jej życia. Z wyróżnieniem ukończyła szkołę muzyczną II stopnia w klasie fortepianu. Uczyła się od najlepszych nauczycieli emisji głosu na Uniwersytecie im. Yanki Kupały w Grodnie (Białoruś). Ukończyła również liczne kursy wokalne: CVT, EVT,improwizacji jazzowej, kurs wokalny dla nauczycieli pod przewodnictwem artysty Grammy - Cooper Karina (USA), szkołę aktorską PAPA w Poznaniu. Uczestniczyła również w warsztatach songwritingu i produkcji (dzięki czemu może pomóc Ci napisać swoją pierwszą piosenkę). Doświadczenie zdobywała na scenach w Dubaju, Abu-Dhabi, Katarze, Litwie i Białorusi). Brała też udział w licznych festiwalach, przeglądach i konkursach. Od trzech lat profesjonalnie pomaga uczniom prowadząc zajęcia z emisji głosu w szkołach muzycznych w Polsce.
Oprócz pracy jako nauczyciel wokalu zajmuje się działalnością artystyczną, promując język białoruski - ma na swoim koncie współpracę z takimi zespołami jak Dagadana, Chór Czarownic. Założyła też własny zespół, w ramach którego tworzy autorskie utwory. Z kierunków muzycznych najbardziej inspirują ją: soul, jazz, R’n’B, funky, muzyka rozrywkowa. Śpiew i scena są jej stylem życia i życiową pasją. Z wielką miłością, podchodząc indywidualnie do każdego ucznia, przekazuje nabytą wiedzę i doświadczenie sceniczne.

emisja głosu

Paweł Kozicz - wokalista, nauczyciel śpiewu, absolwent Uniwersitetu Kultury i Sztuki na Białorusi na kierunku wokalistyki estradowej, magister teorii i historii sztuki. Kilka lat pracował w Teatrze Muzycznym w musicalach "Dubrowski" (rola Wierejskiego) i "Kazanowa" (rola Kazanowy). Brał udział w różnych kursach i szkoleniach: ESTILL Voice Training (I i II stopień ), warsztaty u Rhondy Carlson i Grega Enriqueza na programie "The Singing Artist" (Las Vegas, USA), szkolenie i kurs dla pedagogów wokalu u Cariny Cooper (Los Angeles, USA), kurs wokalny Olgi Klajn (Moskwa, Rosja). Brał udział w międzynarodowych konkursach i festiwalach na Białorusi, w Rosje, Polsce, Litwie. Grand Prix Międzynarodowego festiwalu sztuki «Starfall talentów» (Moskwa, Rosja), zwyciężca konkursu młodych wykonawców muzyki autorskiej «Zaśpiewaj 5» (Mińsk, Bialoruś).

emisja głosu

Paulina Maciejewicz - Od ponad pięciu lat trenerka wokalna i opiekun głosu. Odnajdowanie i uwalnianie głosów stało się jej pasją. Absolwentka z wyróżnieniem Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu. Mgr Animacji Kultury wydziału Pedagogiki i Socjologii na Uniwersytecie Zielonogórskim. Na bieżąco stara się pogłębiać swoją wokalną wiedzę. Uczestniczyła w warsztatach prowadzonych m.in. przez: Krystynę Prońko, Danutę Blażejczyk, Kasię Wilk, Agnieszkę Hekiert. Ma na koncie m.in.: Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Filmowej o "Złoty Laur" w Poznaniu, dwukrotny tytuł najlepszej wokalistki na Ogólnopolskim Big Band Festiwalu w Nowym Tomyślu, pierwsze miejsce w mistrzostwach wokalnych "voiceTracks2012" w Zielonej Górze. Wokalistka sesyjna, obecnie nie związana na stałe z żadnym zespołem. Nagrała dwie studyjne płyty z muzyką autorstwa Lecha Nawrockiego w klimatach poezji śpiewanej/piosenki aktorskiej/jazzu a także dema piosenek oraz chórki innym artystom. Posiada doświadczenie sceniczne jako solistka oraz back vocal (małych projektach akustycznych, z zespołami oraz big bandem), pracuje również jako konsultantka wokalna podczas sesji w studiach nagraniowych. Muzycznie bardzo otwarta, jednak sama najlepiej odnajduje się w gatunkach takich jak: soul, pop, blues, funk, r’n’b i alternatywa. Jej zdaniem ludzki głos jest jak linie papilarne – totalnie unikatowy, dlatego w śpiewie nie powinno się do nikogo porównywać, a podążać za własną prawdą. Poza muzyką interesuje się makijażem i roślinami.

emisja głosu

Przemek Mazurek – żyje muzyką i z muzyki, chociaż oprócz Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej ukończył również w Zielonej Górze informatykę. Aranżuje i komponuje utwory w wydawnictwie muzycznym, gra w poznańskich kabaretach (m.in. kabaret Afera i przez dwa lata Kabareciarnia Zenona Laskowika), prowadzi audycję radiową „Piosenki nieobojętne” w Radiu Emaus, uczy emisji głosu w MGOK-u w Kostrzynie Wlkp. i jest nauczycielem muzyki w szkole podstawowej. Pisze własne piosenki, które od 2005 roku prezentuje na festiwalach. Odnosił sukcesy m.in. na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Przeglądzie Piosenki Aktorskiej (udział w półfinale), Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego w Kołobrzegu (I miejsce i nagroda publiczności) Ogólnopolskim Konkursie Piosenek Honorowego Starosty Kutnowskiego Jeremiego Przybory „Stacja Kutno” (I miejsce i Nagroda Publiczności). Pasjonuje się polską piosenką – od początków XX wieku aż po teraźniejszość, a na swoich zajęciach oprócz podstawowych elementów śpiewu zwraca uwagę na to: o czym/po co/kto/do kogo/jak/dlaczego śpiewa.

emisja głosu

Piotr Paterka - Wokalista, pedagog i autor tekstów. Przygodę ze śpiewem rozpoczął w dzieciństwie, biorąc udział w konkursach i festiwalach muzycznych, zdobywając wiele nagród i wyróżnień.
W 2014 roku ukończył studium wokalne Art of Voice Studio w Poznaniu. W 2015 roku rozpoczął studia na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na kierunku wokalistyka jazzowa i rozrywkowa. Jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na kierunku wokalistyka estradowa.
Oprócz prowadzenia zajęć w zakresie emisji głosu w mowie i śpiewie zajęć w Republice Rytmu, wykłada w Akademii Sztuk Scenicznych PAPA w Poznaniu. Pod nazwą projektu REDCARPET wraz z zespołem tworzy swój własny autorski materiał, a kompozycje można odnaleźć na większości portali streamingowych.

emisja głosu

Aleksandra Wojciechowska - sopran, wieloletnia członkini i solistka Chóru Dziecięcego Don-Diri-Don działającego przy Politechnice Szczecińskiej (obecnie Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny). W roku akademickim 2013/2014 podjęła studia wokalne w klasie prof. dr hab. Iwony Kowalkowskiej na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, gdzie jest obecnie studentką II roku studiów magisterskich. Uczestniczyła w wielu festiwalach muzycznych, m.in w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim, w Lubelskim Festiwalu Operowym. Występowała w licznych projektach muzycznych w Polsce, jak i poza granicami kraju, m.in we Włoszech, Niemczech czy w Chinach. Zadebiutowała w Teatrze Wielkim w Poznaniu w operze dla dzieci "Mikołajek i inne chłopaki" Radosława Matei oraz w "Bastien i Bastienne" W. A. Mozarta. Uczestniczka kursów mistrzowskich prowadzonych przez prof. Agnieszkę Monasterską oraz przez prof. Piotra Kusiewicza. Brała udział również w warsztatach aktorskich prowadzonych przez Katarzynę Pawłowską (Teatr Porywacze Ciał). Na co dzień zajmuje się również muzyką rozrywkową, uczestnicząc w spotkaniach muzycznych tzw. "jam session's" w poznańskich klubach muzycznych.

emisja głosu

Klaudia Woźniak – Absolwentka studiów magisterskich poznańskiej Akademii Muzycznej na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, ze specjalnością Dyrygentura Chóralna. Działa w wielu różnych obszarach w obrębie samej muzyki. Uwielbia pracę z dziećmi i młodzieżą, co realizuje prowadząc własny chór w PSM I stopnia w Kościanie. Jako studentka IV roku psychologii i jej wielka pasjonatka, wykorzystuje wiedzę o rozwoju człowieka i psychicznym aspekcie funkcjonowania w edukacji muzycznej. W jej sercu jednak ponad wszystko gra muzyka rozrywkowa. Na scenie wystąpiła po raz pierwszy w wieku 5 lat, biorąc później udział w licznych konkursach i festiwalach piosenki dziecięcej i młodzieżowej. Jest współzałożycielką, wokalistką, autorką tekstów i kompozytorką zespołu „Substytut?”, który tworzą poznańscy muzycy jazzowi. Formacja wykonuje autorską muzykę rozrywkową z elementami jazzu, rocka, funku czy poezji śpiewanej. Miała okazję wspierać głosem na jednej scenie, w tle chóralnym, takich artystów jak Kuba Badach, Kasia Cerekwicka, Ania Dąbrowska i Kasia Rościńska przy projekcie „Tribute to Miachael Jackson”. Ponadto z zamiłowania zajmuje się aranżowaniem utworów rozrywkowych na chór, wielogłos, zespół oraz wykony solowe.

emisja głosu

Michał „Misza” Wójtowicz (beatbox) – Ze sztuką beatboxu związany jest od 2010 roku, a swoją wiedzę zdobywał u najlepszych - m.in. u Dharni’ego, Alem’a czy ReepsOne’a. Wielu jego uczniów obecnie osiąga tytuły mistrzowskie. W 2018 roku zdobył tytułu mistrza Polski w kategorii tagteam (duet) jako NiceGuys, a także został wicemistrzem Polski w kategorii solo. Wielokrotnie uczestniczył w bitwach, prowadził warsztaty i koncertował na terenie kraju, a także za granicą. Entuzjasta muzyki elektronicznej, który czerpie inspiracje z ludzkiej mowy i języków. Uwielbia uczyć innych o beatboxie i może to robić w języku polskim, angielskim lub rosyjskim.

beatbox

ytb
ytb
ytb

Fundacja "Nieściszalni"
ul. J. H. Dąbrowskiego 17, 60-838 Poznań
e-mail: kontakt@republikarytmu.pl, tel. (+48) 790 780 530