Fundacja "Nieściszalni" ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17,
60-838 Poznań, e-mail: kontakt@republikarytmu.pl
tel. (+48) 790 780 530, nr konta: 49 2130 0004 2001 0583 4460 0001

ENGLISH / POLSKI

fbk ytb insta soundcloud email

djembe dj gitara bas perkusja piano produkcja sax skrzypce trąbka flet spiew teatr

sprawdź wolne terminy (działamy również w wakacje)

Kurs śpiewu rozrywkowego

Na kurs śpiewu rozrywkowego zapraszamy dzieci od 8 roku życia, młodzież, dorosłych i osoby starsze. Zajęcia odbywają się w salach zaadaptowanych akustycznie do emisji głosu, które wyposażone są w pianino, sprzęt nagłaśniający oraz lustra przydatne do ćwiczeń poprawiających dykcję.

Śpiew odbywa się a capella, z użyciem instrumentu – zazwyczaj pianina lub z podkładem muzycznym. Uczniowie przygotowywani są również do pracy z mikrofonem oraz do śpiewu w zespole. Repertuar dobierany jest na podstawie zainteresowań muzycznych ucznia oraz jego predyspozycji wokalnych. Pomagamy w interpretacji wybranych utworów i jesteśmy otwarci na własną interpretację utworu przez ucznia.

Jeśli chciałbyś nagrać profesjonalnie wybrany przez siebie utwór, zapraszamy do zapoznania się z ofertą STUDIO Republiki Rytmu.

Kurs śpiewu klasycznego

Pierwszym etapem lekcji jest rozpoznanie skali i rodzaju głosu (sopran, mezzosopran, alt, kontralt, tenor, baryton, bas), a następnie jego szczegółowej specyfiki (np. sopran dramatyczny, koloraturowy, liryczny) oraz dobranie odpowiednich ćwiczeń wokalnych. Na zajęciach oprócz ćwiczeń oddechowych (zasady pracy przeponą) i ćwiczeń poprawiających dykcję, uczeń poznaje zapis muzyczny i pracuje z solfeżem. Dużą uwagę poświęcamy ćwiczeniom opartym na gamach i rozszerzającym skalę głosu oraz dbamy o prawidłową jego emisję.

Repertuar dobierany jest na podstawie zainteresowań muzycznych ucznia oraz jego predyspozycji wokalnych. Śpiew odbywa się a capella, z użyciem pianina lub z podkładem muzycznym. Uczniowie przygotowywani są również (w razie zainteresowania) do śpiewu w chórze lub zespole.

Kurs emisji głosu i dykcji

Kurs emisji głosu i dykcji w Republice Rytmu jest przeznaczony przede wszystkim dla osób zawodowo pracujących głosem. Zapraszamy zarówno osoby, które chciałyby usprawnić swój aparat mowy, jak i te, które chciałyby poprawić swoje umiejętności oratorskie.

Program emisji głosu w Republice Rytmu oparty jest przede wszystkim na ćwiczeniach usprawniających pracę aparatu artykulacyjnego oraz wzmacniających fonację. Wszystkie ćwiczenia polepszające dykcję, emisję głosu i kształtujące prawidłowe oddychanie (nauka pracy przeponą) wykonywane są przed lustrem. Ważnym aspektem kursu emisji głosu są zagadnienia z higieny głosu, czyli sposoby dbania o głos, aby mówić długo nie odczuwając zmęczenia.

Podczas zajęć uczniowie również pracują nad tekstami wybranymi przez nauczyciela lub wskazanymi przez ich samych (wg konkretnego zapotrzebowania tematycznego). W tekstach tych zwracamy uwagę na akcent wyrazowy i zdaniowy, odpowiednią intonację i logikę przekazu oraz elementy komunikacji niewerbalnej.

Kurs beatbox

Beatbox jest sztuką rytmicznego tworzenia dźwięków oraz naśladowania wszelkich instrumentów za pomocą naszego apartu mowy. Poprzez beatbox interpretujemy muzykę i wyrażamy przez nią swoje emocje. Głównym elementem jest perkusja, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby nauczyć się wydobywać z siebie dźwięki trąbki, puzonu, gitary basowej, bongosów czy też skreczy. Jedyne czego potrzebujemy to cierpliwość, zaanagażowanie i przede wszystkim chęci!

Beatboxu może nauczyć się każdy, bez wyjątków. Przedział wiekowy absolutnie nie gra roli. Zajęcia są wzbogacane w różne gry i zabawy stosowane przez najlepszych beatboxerów na świecie.

 

"Warsztaty mówcy" - oferta dla firm

Warsztaty emisji głosu przeznaczone są dla osób, dla których na co dzień higiena głosu i jego świadome używanie jest bardzo ważne. Zapraszamy przede wszystkim wykładowców, lektorów, nauczycieli, ale również prawników, dziennikarzy, trenerów czy sprzedawców oraz wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się w jaki sposób efektywnie wykorzystywać swoje możliwości podczas pracy głosem.
Więcej informacji na stronie: oferta dla firm.

Cennik

Zapisy na zajęcia trwają przez cały rok. Na początku zapraszamy na jednorazową lekcję próbną (70 zł/60 min), która nie zobowiązuje do podpisania umowy, ale umożliwia zapoznanie się z nauczycielem i programem zajęć.

Wszelkie materiały do nauki gry na instrumencie w postaci nut i podręczników zapewnia Republika Rytmu, uczeń nie ponosi żadnych innych kosztów niż opłata za kurs.

KURS RODZAJ WIEK CZAS CENA
śpiew/dykcja/beatbox indywidualny od 8 lat 4 x 60 min** 280 zł/miesiąc

**W przypadku dzieci do 10 roku życia jedne zajęcia trwają 45 minut.

W przypadku wykupienia więcej niż 1 kursu, na każdy kolejny przysługuje zniżka 20 zł/miesiąc.

Kadra

Kuba Banaś – doktorant na kierunku Muzykologia (Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu), absolwent Muzykoterapii na Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Edukacji Muzycznej (spec. Wokalistyka oraz Prowadzenie Zespołów Wokalnych) na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Pasjonat muzyki od każdej jej strony, kształcący się (UKW w Bydgoszczy) głównie w emisji głosu. Zajmuje się muzyką zarówno w teorii (studia doktoranckie, wykłady z zasad muzyki, itp.), jak i w praktyce (gra na afrykańskich bębnach djembe, fortepianie, perkusji, śpiew), wieloletni członek chórów akademickich, solista wokalny. Posiada przygotowanie oraz doświadczenie pedagogiczne w nauczaniu muzyki, śpiewu oraz w prowadzeniu zespołów wokalnych, wokalno-instrumentalnych i instrumentalnych, a także w dyrygenturze, co poparte jest wieloletnim prowadzeniem zajęć muzycznych – indywidualnych i grupowych - z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Entuzjasta improwizacji i spontanicznych spotkań muzycznych. A czasem także i uliczny muzyk.

emisja głosu

Zuzanna Babiak - Studentka kierunku wokalistyka jazzowa na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Gry na fortepianie uczyła się przez 6 lat w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. im. H. Wieniawskiego w Poznaniu, następnie rozpoczęła naukę gry na klarnecie przez kolejne 6 lat w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. M. Karłowicza w Poznaniu. Głos rozwijała pod okiem Janusza Szroma, Marty Podulki oraz Izy Polit. Swoje umiejętności wokalne kształtowała na różnych warsztatach wokalnych między innymi w warsztatach Hanza Jazz Festiwal i Cho-Jazz. Występowała z Przemysławem Raminiakiem oraz innymi artystami sceny muzycznej.

emisja głosu

Maja Kolanoś - absolwentka kierunku wokalistyka jazzowa Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu studiów licencjackich oraz studiów magisterskich również na tym samym kierunku Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. W ciągu tych 5 lat oprócz występów publicznych na różnorodnych koncertach nabywała również doświadczenie pedagogiczne. Od 7 roku życia kształciła się w klasie fortepianu najpierw w Szkole Muzycznej I stopnia w Kościanie, a następnie w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. M. Karłowicza w Poznaniu. Swoje umiejętności wokalne kształtowała na różnych warsztatach wokalnych prowadzonych przez m.in. Annę Serafińską, Janusza Szroma, Mietka Szcześniaka, Grażynę Auguścik, Marka Bałatę, Krystyne Stańko, Junior'a Robinson'a, Briana Fentress'a. Brała udział w licznych konkursach Ogólnopolskich jak i Międzynarodowych. Występowała z takimi artystami jak Czarek Konrad, Paweł Pańta, Rafał Stępień, Adam Wendt, Leszek Kułakowski, Marta Podulka.

emisja głosu

Zosia Miksa Kurowska – studentka Wokalistyki Jazzowej Akademii Muzycznej w Poznaniu, w klasie dr hab. Janusza Szroma. Równolegle ukończyła Rytmikę na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Rytmiki. Śpiewa i występuje przed publicznością od dziecka,w ostatnich latach koncertowała m.in. z „Jagodziński Trio” i Natalią Niemen. Brała udział w wielu koncertach, zarówno tych w Akademii Muzycznej jak również w Koncercie Nagraniowym Gospel Joy w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, „Music On The Spotlight” w Auli UAM w Poznaniu, koncercie z okazji 70-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Olsztynie.

emisja głosu

Weronika Kulczycka - Wokalistka, aktorka, nauczyciel emisji głosu, dyrygent. Ukończyła wydział wokalno-aktorski Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Aktorka Teatru PAPA w Poznaniu, z którym zrealizowała spektakle "Na pograniczu dwóch światów" oraz "Persowie". Występowała w Ośrodku Praktyk Teatralnych "Gardzienice" w dramacie muzycznym "Noc poślubna" Jana Lecha podczas Festiwalu Teatrów Błądzących w 2017 roku. Prowadzi emisję głosu w Chórze Kameralnym Sine Nomine w Poznaniu równocześnie w nim śpiewając oraz miłościwie Chórowi prezesując. Od dwóch lat uczy śpiewu w Akademii Sztuk Scenicznych PAPA w Poznaniu. Wyspecjalizowana w klasyce, ale jak można się już powoli domyślać poszukuje, otwarta na inne brzmienia, niekiedy błądzi. Zainteresowana muzyką etniczną, śpiewem białym, piosenką aktorska, to obszary najbliższe. O zostaniu pedagogiem myślała od zawsze, gdyby nie plan A o wokalistyce, to prawdopodobnie dziś uczyłaby języków romańskich, zwłaszcza francuskiego. Mruży oko przyglądając się światu i skacze z radości, gdy ludzie chcą śpiewać.

emisja głosu

Paulina Maciejewicz - Absolwentka Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu z klasy emisji mgr Doroty Czerwińskiej oraz interpretacji mgr Przemysława Basińskiego. Swój koncert dyplomowy obroniła celująco. Wcześniej ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. Witolda Lutosławskiego w Nowym Tomyślu (klasa fortepianu). Studiowała również na wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Zielonogórskiego, gdzie obroniła tytuł mgr Animacji Kultury. Uzależniona od muzyki niebanalnej, która pochłania jej każdą wolną chwilę. Muzycznie zdecydowanie poligamiczna - otwarta na prawie każdy gatunek muzyczny. Wokalnie jednak najbardziej oddana muzyce soul. Uczestniczka i laureatka wielu konkursów wokalnych, w tym ogólnopolskich: Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Filmowej o Złoty Laur" w Poznaniu, dwukrotny tytuł najlepszej wokalistki na Ogólnopolskim Big Band Festiwalu w Nowym Tomyślu, pierwsze miejsce w mistrzostwach wokalnych "voiceTracks2012" w Zielonej Górze. Brała udział w wielu warsztatach muzycznych, w tym międzynarodowych, gdzie szkoliła się pod uchem takich osobistości, jak: Janusz Szrom, Krystyna Prońko, Danuta Błażejczyk czy Marek Bałata. W 2013 roku nagrała swój pierwszy singiel zatytułowany „Let this moment last”. Studia na wydziale Pedagogiki doskonale przygotowały ją do pracy z drugim człowiekiem. Wymagająca zarówno od siebie, jak i od innych, pełna pasji, otwarta, bardzo sprawiedliwa, uśmiechnięta i przyjaźnie nastawiona.

emisja głosu

Natalia Majewska-Marszałek - Ukończyła Akademię Muzyczną im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu prof. Barbary Mądrej-Bednarek. Występowała m.in.: na deskach Teatru Wielkiego im. St. Moniuszki w Poznaniu, Teatro Torlonia w Rzymie, Teatru Muzycznego i Polskiego w Poznaniu czy Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie. Poznańska publiczność mogła oglądać ją w Weselu Figara W.A. Mozarta, Suor Angelica G. Puccniego czy w musicalu Skrzypek na dachu. Artystka specjalizuje się w wykonywaniu muzyki kameralnej, z którą koncertuje po całym kraju. W swoim dorobku artystycznym może pochwalić się ogromną ilością recitali wokalnych oraz koncertów. W 2018 roku wokalistka podjęła współpracę z filharmonią im. Tadeusza Szeligowskiego w Poznaniu. Natalia Majewska-Marszałek szkoliła swój kunszt wokalny pod okiem najbardziej znanych pedagogów śpiewu na świecie, uczestnicząc w mistrzowskich kursach wokalnych m.in. B. Makala, P. Micińskiego, S. Turchetti czy A. Kowtunow. Ważnym aspektem działalności artystycznej wokalistki jest aktywność pedagogiczna. Natalia Majewska-Marszałek prowadzi zajęcia z emisji głosu (emisja klasyczna i rozrywkowa) kładąc szczególny nacisk na naukę poprawnego oddechu oraz umiejętność prawidłowego operowania aparatem głosowym.

Przemek Mazurek – żyje muzyką i z muzyki, chociaż oprócz Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej ukończył również w Zielonej Górze informatykę. Aranżuje i komponuje utwory w wydawnictwie muzycznym, gra w poznańskich kabaretach (m.in. kabaret Afera i przez dwa lata Kabareciarnia Zenona Laskowika), prowadzi audycję radiową „Piosenki nieobojętne” w Radiu Emaus, uczy emisji głosu w MGOK-u w Kostrzynie Wlkp. i jest nauczycielem muzyki w szkole podstawowej. Pisze własne piosenki, które od 2005 roku prezentuje na festiwalach. Odnosił sukcesy m.in. na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Przeglądzie Piosenki Aktorskiej (udział w półfinale), Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego w Kołobrzegu (I miejsce i nagroda publiczności) Ogólnopolskim Konkursie Piosenek Honorowego Starosty Kutnowskiego Jeremiego Przybory „Stacja Kutno” (I miejsce i Nagroda Publiczności). Pasjonuje się polską piosenką – od początków XX wieku aż po teraźniejszość, a na swoich zajęciach oprócz podstawowych elementów śpiewu zwraca uwagę na to: o czym/po co/kto/do kogo/jak/dlaczego śpiewa.

emisja głosu

Aleksandra Wojciechowska - sopran, wieloletnia członkini i solistka Chóru Dziecięcego Don-Diri-Don działającego przy Politechnice Szczecińskiej (obecnie Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny). W roku akademickim 2013/2014 podjęła studia wokalne w klasie prof. dr hab. Iwony Kowalkowskiej na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, gdzie jest obecnie studentką II roku studiów magisterskich. Uczestniczyła w wielu festiwalach muzycznych, m.in w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim, w Lubelskim Festiwalu Operowym. Występowała w licznych projektach muzycznych w Polsce, jak i poza granicami kraju, m.in we Włoszech, Niemczech czy w Chinach. Zadebiutowała w Teatrze Wielkim w Poznaniu w operze dla dzieci "Mikołajek i inne chłopaki" Radosława Matei oraz w "Bastien i Bastienne" W. A. Mozarta. Uczestniczka kursów mistrzowskich prowadzonych przez prof. Agnieszkę Monasterską oraz przez prof. Piotra Kusiewicza. Brała udział również w warsztatach aktorskich prowadzonych przez Katarzynę Pawłowską (Teatr Porywacze Ciał). Na co dzień zajmuje się również muzyką rozrywkową, uczestnicząc w spotkaniach muzycznych tzw. "jam session's" w poznańskich klubach muzycznych.

emisja głosu

Michał „Misza” Wójtowicz (beatbox) – zdobywca tytułu mistrzowskiego w kategorii tagteam (duet) jako NiceGuys, a także wicemistrz w kategorii solo. Michał od ponad 9 lat zajmuje się beatboxem; wiedzę zdobywał u najlepszych na świecie – m.in. u Dharni’ego, Alem’a, ReepsOne’a. Sam brał wielokrotnie udział w bitwach, prowadził warsztaty i koncertował na terenie kraju, a także za granicą. Jego głównymi inspiracjami jest muzyka elektroniczna i ludowa muzyka słowiańska. Swoją pasję do beatboxu dopełnia studiowaniem języka rosyjskiego. Obie te dyscypliny łączy jeden wspólny mianownik: aparat mowy.”

beatbox
wydarzenia

Fundacja "Nieściszalni" ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17,
60-838 Poznań, e-mail: kontakt@republikarytmu.pl
tel. (+48) 790 780 530, nr konta: 49 2130 0004 2001 0583 4460 0001