Fundacja "Nieściszalni"
ul. J. H. Dąbrowskiego 17, 60-838 Poznań
e-mail: kontakt@republikarytmu.pl, tel. (+48) 790 780 530

ENGLISH / POLSKI

fbk ytb insta soundcloud email

djembe dj gitara bas perkusja piano produkcja sax skrzypce trąbka flet spiew

sprawdź dostępne terminy

Kurs śpiewu rozrywkowego

Na kurs śpiewu rozrywkowego zapraszamy dzieci od 8 roku życia, młodzież, dorosłych i osoby starsze. Zajęcia odbywają się w salach zaadaptowanych akustycznie do emisji głosu, które wyposażone są w pianino, sprzęt nagłaśniający oraz lustra przydatne do ćwiczeń poprawiających dykcję lub w formie lekcji online.

Śpiew odbywa się a capella, z użyciem instrumentu – zazwyczaj pianina lub z podkładem muzycznym. Uczniowie przygotowywani są również do pracy z mikrofonem oraz do śpiewu w zespole. Repertuar dobierany jest na podstawie zainteresowań muzycznych ucznia oraz jego predyspozycji wokalnych. Pomagamy w interpretacji wybranych utworów i jesteśmy otwarci na własną interpretację utworu przez ucznia.

Jeśli chciałbyś nagrać profesjonalnie wybrany przez siebie utwór, zapraszamy do zapoznania się z ofertą STUDIO Republiki Rytmu.

Kurs śpiewu klasycznego

Pierwszym etapem lekcji jest rozpoznanie skali i rodzaju głosu (sopran, mezzosopran, alt, kontralt, tenor, baryton, bas), a następnie jego szczegółowej specyfiki (np. sopran dramatyczny, koloraturowy, liryczny) oraz dobranie odpowiednich ćwiczeń wokalnych. Na zajęciach oprócz ćwiczeń oddechowych (zasady pracy przeponą) i ćwiczeń poprawiających dykcję, uczeń poznaje zapis muzyczny i pracuje z solfeżem. Dużą uwagę poświęcamy ćwiczeniom opartym na gamach i rozszerzającym skalę głosu oraz dbamy o prawidłową jego emisję.

Repertuar dobierany jest na podstawie zainteresowań muzycznych ucznia oraz jego predyspozycji wokalnych. Śpiew odbywa się a capella, z użyciem pianina lub z podkładem muzycznym. Uczniowie przygotowywani są również (w razie zainteresowania) do śpiewu w chórze lub zespole.

Kurs emisji głosu i dykcji

Kurs emisji głosu i dykcji w Republice Rytmu jest przeznaczony przede wszystkim dla osób zawodowo pracujących głosem. Zapraszamy zarówno osoby, które chciałyby usprawnić swój aparat mowy, jak i te, które chciałyby poprawić swoje umiejętności oratorskie.

Program emisji głosu w Republice Rytmu oparty jest przede wszystkim na ćwiczeniach usprawniających pracę aparatu artykulacyjnego oraz wzmacniających fonację. Wszystkie ćwiczenia polepszające dykcję, emisję głosu i kształtujące prawidłowe oddychanie (nauka pracy przeponą) wykonywane są przed lustrem. Ważnym aspektem kursu emisji głosu są zagadnienia z higieny głosu, czyli sposoby dbania o głos, aby mówić długo nie odczuwając zmęczenia.

Podczas zajęć uczniowie również pracują nad tekstami wybranymi przez nauczyciela lub wskazanymi przez ich samych (wg konkretnego zapotrzebowania tematycznego). W tekstach tych zwracamy uwagę na akcent wyrazowy i zdaniowy, odpowiednią intonację i logikę przekazu oraz elementy komunikacji niewerbalnej.

Kurs beatbox

Beatbox jest sztuką rytmicznego tworzenia dźwięków oraz naśladowania wszelkich instrumentów za pomocą naszego apartu mowy. Poprzez beatbox interpretujemy muzykę i wyrażamy przez nią swoje emocje. Głównym elementem jest perkusja, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby nauczyć się wydobywać z siebie dźwięki trąbki, puzonu, gitary basowej, bongosów czy też skreczy. Jedyne czego potrzebujemy to cierpliwość, zaanagażowanie i przede wszystkim chęci!

Beatboxu może nauczyć się każdy, bez wyjątków. Przedział wiekowy absolutnie nie gra roli. Zajęcia są wzbogacane w różne gry i zabawy stosowane przez najlepszych beatboxerów na świecie.

 

"Warsztaty mówcy" - oferta dla firm

Warsztaty emisji głosu przeznaczone są dla osób, dla których na co dzień higiena głosu i jego świadome używanie jest bardzo ważne. Zapraszamy przede wszystkim wykładowców, lektorów, nauczycieli, ale również prawników, dziennikarzy, trenerów czy sprzedawców oraz wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się w jaki sposób efektywnie wykorzystywać swoje możliwości podczas pracy głosem.
Więcej informacji na stronie: oferta dla firm.

Cennik

Zapisy na zajęcia trwają przez cały rok. Na początku zapraszamy na jednorazową lekcję próbną (100zł/55min - cena od 1.07.22), która nie zobowiązuje do podpisania umowy, ale umożliwia zapoznanie się z nauczycielem i programem zajęć.

Wszelkie materiały do nauki gry na instrumencie w postaci nut i podręczników zapewnia Republika Rytmu, uczeń nie ponosi żadnych innych kosztów niż opłata za kurs.

KURS RODZAJ WIEK CZAS CENA
śpiew/dykcja/beatbox indywidualny od 8 lat 4 x 55 min** 360 zł/miesiąc

**W przypadku dzieci do 10 roku życia jedne zajęcia trwają 45 minut.

W przypadku wykupienia więcej niż 1 kursu, na każdy kolejny przysługuje zniżka 20 zł/miesiąc.

Kadra

Alena Kadanova - Muzyka, scena i fortepian stały się nieodłączną częścią jej życia od kiedy skończyła trzy lata. Z wyróżnieniem ukończyła szkołę muzyczną drugiego stopnia w klasie fortepianu. Brała udział w licznych konkursach i festiwalach na Białorusi, Ukrainie i Polsce. Uczyła się u najlepszych nauczycieli emisji głosu na Uniwersytecie im. Yanki Kupały w Grodnie, na Białorusi. W 2013 roku otrzymała swój pierwszy kontrakt muzyczny w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie przez rok współpracowała z muzykami z Anglii, występując wraz z nimi na scenie dla kilkutysięcznej publiczności. Kolejne kontrakty muzyczne pojawiły się bardzo szybko, w 2014, 2015, 2016, 2017 r., Alena Kadanova występowała wówczas w Abu Dhabi, Dubaju, Doha (Katar), a także na Litwie. Od roku na stałe mieszka w Polsce. Obecnie pracuje nad autorskimi projektami muzycznymi współpracując z muzykami z Poznania.

emisja głosu

Paweł Kozicz - wokalista, nauczyciel śpiewu, absolwent Uniwersitetu Kultury i Sztuki na Białorusi na kierunku wokalistyki estradowej, magister teorii i historii sztuki. Kilka lat pracował w Teatrze Muzycznym w musicalach "Dubrowski" (rola Wierejskiego) i "Kazanowa" (rola Kazanowy). Brał udział w różnych kursach i szkoleniach: ESTILL Voice Training (I i II stopień ), warsztaty u Rhondy Carlson i Grega Enriqueza na programie "The Singing Artist" (Las Vegas, USA), szkolenie i kurs dla pedagogów wokalu u Cariny Cooper (Los Angeles, USA), kurs wokalny Olgi Klajn (Moskwa, Rosja). Brał udział w międzynarodowych konkursach i festiwalach na Białorusi, w Rosje, Polsce, Litwie. Grand Prix Międzynarodowego festiwalu sztuki «Starfall talentów» (Moskwa, Rosja), zwyciężca konkursu młodych wykonawców muzyki autorskiej «Zaśpiewaj 5» (Mińsk, Bialoruś).

emisja głosu

Paulina Maciejewicz - Absolwentka Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu z klasy emisji mgr Doroty Czerwińskiej oraz interpretacji mgr Przemysława Basińskiego. Swój koncert dyplomowy obroniła celująco. Wcześniej ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. Witolda Lutosławskiego w Nowym Tomyślu (klasa fortepianu). Studiowała również na wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Zielonogórskiego, gdzie obroniła tytuł mgr Animacji Kultury. Uzależniona od muzyki niebanalnej, która pochłania jej każdą wolną chwilę. Muzycznie zdecydowanie poligamiczna - otwarta na prawie każdy gatunek muzyczny. Wokalnie jednak najbardziej oddana muzyce soul. Uczestniczka i laureatka wielu konkursów wokalnych, w tym ogólnopolskich: Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Filmowej o Złoty Laur" w Poznaniu, dwukrotny tytuł najlepszej wokalistki na Ogólnopolskim Big Band Festiwalu w Nowym Tomyślu, pierwsze miejsce w mistrzostwach wokalnych "voiceTracks2012" w Zielonej Górze. Brała udział w wielu warsztatach muzycznych, w tym międzynarodowych, gdzie szkoliła się pod uchem takich osobistości, jak: Janusz Szrom, Krystyna Prońko, Danuta Błażejczyk czy Marek Bałata. W 2013 roku nagrała swój pierwszy singiel zatytułowany „Let this moment last”. Studia na wydziale Pedagogiki doskonale przygotowały ją do pracy z drugim człowiekiem. Wymagająca zarówno od siebie, jak i od innych, pełna pasji, otwarta, bardzo sprawiedliwa, uśmiechnięta i przyjaźnie nastawiona.

emisja głosu

Przemek Mazurek – żyje muzyką i z muzyki, chociaż oprócz Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej ukończył również w Zielonej Górze informatykę. Aranżuje i komponuje utwory w wydawnictwie muzycznym, gra w poznańskich kabaretach (m.in. kabaret Afera i przez dwa lata Kabareciarnia Zenona Laskowika), prowadzi audycję radiową „Piosenki nieobojętne” w Radiu Emaus, uczy emisji głosu w MGOK-u w Kostrzynie Wlkp. i jest nauczycielem muzyki w szkole podstawowej. Pisze własne piosenki, które od 2005 roku prezentuje na festiwalach. Odnosił sukcesy m.in. na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Przeglądzie Piosenki Aktorskiej (udział w półfinale), Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego w Kołobrzegu (I miejsce i nagroda publiczności) Ogólnopolskim Konkursie Piosenek Honorowego Starosty Kutnowskiego Jeremiego Przybory „Stacja Kutno” (I miejsce i Nagroda Publiczności). Pasjonuje się polską piosenką – od początków XX wieku aż po teraźniejszość, a na swoich zajęciach oprócz podstawowych elementów śpiewu zwraca uwagę na to: o czym/po co/kto/do kogo/jak/dlaczego śpiewa.

emisja głosu

Natalia Majewska-Marszałek - Ukończyła Akademię Muzyczną im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu prof. Barbary Mądrej-Bednarek. Występowała m.in.: na deskach Teatru Wielkiego im. St. Moniuszki w Poznaniu, Teatro Torlonia w Rzymie, Teatru Muzycznego i Polskiego w Poznaniu czy Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie. Poznańska publiczność mogła oglądać ją w Weselu Figara W.A. Mozarta, Suor Angelica G. Puccniego czy w musicalu Skrzypek na dachu. Artystka specjalizuje się w wykonywaniu muzyki kameralnej, z którą koncertuje po całym kraju. W swoim dorobku artystycznym może pochwalić się ogromną ilością recitali wokalnych oraz koncertów. W 2018 roku wokalistka podjęła współpracę z filharmonią im. Tadeusza Szeligowskiego w Poznaniu. Natalia Majewska-Marszałek szkoliła swój kunszt wokalny pod okiem najbardziej znanych pedagogów śpiewu na świecie, uczestnicząc w mistrzowskich kursach wokalnych m.in. B. Makala, P. Micińskiego, S. Turchetti czy A. Kowtunow. Ważnym aspektem działalności artystycznej wokalistki jest aktywność pedagogiczna. Natalia Majewska-Marszałek prowadzi zajęcia z emisji głosu (emisja klasyczna i rozrywkowa) kładąc szczególny nacisk na naukę poprawnego oddechu oraz umiejętność prawidłowego operowania aparatem głosowym.

Piotr Paterka - Wokalista, pedagog i autor tekstów. Przygodę ze śpiewem rozpoczął w dzieciństwie, biorąc udział w konkursach i festiwalach muzycznych, zdobywając wiele nagród i wyróżnień.
W 2014 roku ukończył studium wokalne Art of Voice Studio w Poznaniu. W 2015 roku rozpoczął studia na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na kierunku wokalistyka jazzowa i rozrywkowa. Jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na kierunku wokalistyka estradowa.
Oprócz prowadzenia zajęć w zakresie emisji głosu w mowie i śpiewie zajęć w Republice Rytmu, wykłada w Akademii Sztuk Scenicznych PAPA w Poznaniu. Pod nazwą projektu REDCARPET wraz z zespołem tworzy swój własny autorski materiał, a kompozycje można odnaleźć na większości portali streamingowych.

emisja głosu

Aleksandra Wojciechowska - sopran, wieloletnia członkini i solistka Chóru Dziecięcego Don-Diri-Don działającego przy Politechnice Szczecińskiej (obecnie Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny). W roku akademickim 2013/2014 podjęła studia wokalne w klasie prof. dr hab. Iwony Kowalkowskiej na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, gdzie jest obecnie studentką II roku studiów magisterskich. Uczestniczyła w wielu festiwalach muzycznych, m.in w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim, w Lubelskim Festiwalu Operowym. Występowała w licznych projektach muzycznych w Polsce, jak i poza granicami kraju, m.in we Włoszech, Niemczech czy w Chinach. Zadebiutowała w Teatrze Wielkim w Poznaniu w operze dla dzieci "Mikołajek i inne chłopaki" Radosława Matei oraz w "Bastien i Bastienne" W. A. Mozarta. Uczestniczka kursów mistrzowskich prowadzonych przez prof. Agnieszkę Monasterską oraz przez prof. Piotra Kusiewicza. Brała udział również w warsztatach aktorskich prowadzonych przez Katarzynę Pawłowską (Teatr Porywacze Ciał). Na co dzień zajmuje się również muzyką rozrywkową, uczestnicząc w spotkaniach muzycznych tzw. "jam session's" w poznańskich klubach muzycznych.

emisja głosu

Klaudia Woźniak – Absolwentka studiów magisterskich poznańskiej Akademii Muzycznej na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, ze specjalnością Dyrygentura Chóralna. Działa w wielu różnych obszarach w obrębie samej muzyki. Uwielbia pracę z dziećmi i młodzieżą, co realizuje prowadząc własny chór w PSM I stopnia w Kościanie. Jako studentka IV roku psychologii i jej wielka pasjonatka, wykorzystuje wiedzę o rozwoju człowieka i psychicznym aspekcie funkcjonowania w edukacji muzycznej. W jej sercu jednak ponad wszystko gra muzyka rozrywkowa. Na scenie wystąpiła po raz pierwszy w wieku 5 lat, biorąc później udział w licznych konkursach i festiwalach piosenki dziecięcej i młodzieżowej. Jest współzałożycielką, wokalistką, autorką tekstów i kompozytorką zespołu „Substytut?”, który tworzą poznańscy muzycy jazzowi. Formacja wykonuje autorską muzykę rozrywkową z elementami jazzu, rocka, funku czy poezji śpiewanej. Miała okazję wspierać głosem na jednej scenie, w tle chóralnym, takich artystów jak Kuba Badach, Kasia Cerekwicka, Ania Dąbrowska i Kasia Rościńska przy projekcie „Tribute to Miachael Jackson”. Ponadto z zamiłowania zajmuje się aranżowaniem utworów rozrywkowych na chór, wielogłos, zespół oraz wykony solowe.

emisja głosu

Michał „Misza” Wójtowicz (beatbox) – zdobywca tytułu mistrzowskiego w kategorii tagteam (duet) jako NiceGuys, a także wicemistrz w kategorii solo. Michał od ponad 9 lat zajmuje się beatboxem; wiedzę zdobywał u najlepszych na świecie – m.in. u Dharni’ego, Alem’a, ReepsOne’a. Sam brał wielokrotnie udział w bitwach, prowadził warsztaty i koncertował na terenie kraju, a także za granicą. Jego głównymi inspiracjami jest muzyka elektroniczna i ludowa muzyka słowiańska. Swoją pasję do beatboxu dopełnia studiowaniem języka rosyjskiego. Obie te dyscypliny łączy jeden wspólny mianownik: aparat mowy.”

beatbox
wydarzenia

Fundacja "Nieściszalni"
ul. J. H. Dąbrowskiego 17, 60-838 Poznań
e-mail: kontakt@republikarytmu.pl, tel. (+48) 790 780 530