Fundacja "Nieściszalni" ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17,
60-838 Poznań, e-mail: kontakt@republikarytmu.pl
tel. (+48) 790 780 530, nr konta: 49 2130 0004 2001 0583 4460 0001

ENGLISH / POLSKI

fbk ytb insta soundcloud email

djembe dj gitara bas perkusja piano produkcja sax skrzypce trąbka flet spiew teatr

sprawdź wolne terminy (działamy również w wakacje)

Kurs DJ/turntablism*

* Turntablism (ang. turntable, czyli gramofon) - sztuka używania gramofonów i miksera jako instrumentów muzycznych. Składa się z kilku głównych elementów, takich jak:
- skrecz,
- beat juggling (żonglowanie fragmentami utworów na 2 gramofonach)
- drumming (wystukiwanie rytmów, naśladowanie instrumentów perkusyjnych).
- miksowanie muzyki - dopasowywanie dwóch utworów muzycznych pod względem ich tempa i charakteru tak, aby przejścia między nimi były jak najbardziej dynamiczne.

Na kurs DJ/turntablism zapraszamy wszystkich „zapaleńców”, którzy od zawsze marzyli o miksowaniu lub graniu z winyli. Mile widziane są również osoby, które już „złapały bakcyla” i chciałyby podszkolić swoje dotychczasowe umiejętności. Zapraszamy zarówno dzieci od 10 roku życia, młodzież, studentów, osoby dorosłe, jak i osoby nieco starsze. Zajęcia dostosowane są poziomem do indywidualnych zdolności i potrzeb uczniów.

Lekcje turntablismu w Republice Rytmu obejmują:
- szkolenie z zakresu obsługi sprzętu - gramofonów, miksera, kontrolerów Midi,
- naukę gry na gramofonach przy użyciu winyli lub systemu Serato Scratch Live,
- elementy miksowania czyli dopasowywania kawałków utworów pod względem tempa, robienie płynnych przejść,
- naukę różnych technik turntablismu: beat juggling, drumming i inne.

Cennik

Zapisy na zajęcia trwają przez cały rok. Na początku zapraszamy na jednorazową lekcję próbną (70 zł/60 min), która nie zobowiązuje do podpisania umowy, ale umożliwia zapoznanie się z nauczycielem i programem zajęć.

Wszelkie materiały do nauki gry na instrumencie w postaci nut i podręczników zapewnia Republika Rytmu, uczeń nie ponosi żadnych innych kosztów niż opłata za kurs.

KURS RODZAJ WIEK CZAS CENA
DJ/turntablism indywidualny od 10 lat 4 x 60 min 280 zł/miesiąc

W przypadku wykupienia więcej niż 1 kursu, na każdy kolejny przysługuje zniżka 20 zł/miesiąc.

Kadra

Mentalcut (Jakub Smogur) - Najlepszy DJ w Polsce wg DJ Magazine w 2010 roku. Rezydent imprez "All Black Everything" w poznańskim SQ. Wicemistrz Polski w turntablistycznych zawodach ITF (IDA) w 2004 roku. Od 2003 do 2006 roku producent cotygodniowej audycji promującej nowe brzmienia w Radiu Merkury. W 2010 zajął czwarte miejsce w międzynarodowym konkursie Next Generation DJ.
Ma na swoim koncie kilkaset imprez w całym kraju, również na festiwalach Heineken Open'er, Selector i Coke Live Music. Autor EPki "Nuff To Burn" wydanej nakładem amerykańskiego Car Crash Set Records. Twórca remiksu "Zróbcie miejsce" umieszczonego na kompilacji "Niewidzialna Nerka" (S1 Warsaw, 2012). Występował w Szwajcarii, Irlandii, Czechach, Austrii, Niemczech oraz na Słowacji.

Dj

Wojtek Błachowiak - producent , inżynier dźwięku oraz turntablista. W ramach duetu DJ Czarny/Tas nagrał albumy: "Passion, Music, Hip-Hop" (2011) oraz "Time To Build" (2013). W 2011 zdobył tytuł Wicemistrza Świata DJ'ów IDA 2011. Jako producent zadebiutował w 2012, zajmując I miejsce na V edycji Mistrzostw Polski Beatmakerów – beatbattle.poznan (w kat. Live Act). Autor projektu Beats In Motion, którego ideą jest łączenie muzyki z podróżowaniem. W 2015 jako Voitek Noir wydał solowy album „Into The Wild” stworzony w całości w Londynie. Absolwent Reżyserii Dźwięku na UAM oraz MA Audio Production na University of Westminster. Asystent w Eprom Sounds Studio, reprezentant marki reprezentant Ableton Polska, na co dzień pracujący w poznańskiej firmie ZYLIA.

Dj

wydarzenia

Fundacja "Nieściszalni" ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17,
60-838 Poznań, e-mail: kontakt@republikarytmu.pl
tel. (+48) 790 780 530, nr konta: 49 2130 0004 2001 0583 4460 0001