Fundacja "Nieściszalni"
ul. J. H. Dąbrowskiego 17, 60-838 Poznań
e-mail: kontakt@republikarytmu.pl, tel. (+48) 790 780 530

ENGLISH / POLSKI

fbk ytb insta soundcloud email

djembe dj gitara bas perkusja piano produkcja sax skrzypce trąbka spiew

Fundacja "Niesciszalni" zawiesza swoja dzialalnosc, a szkola muzyczna Republika Rytmu zostala zamknieta z dniem 1.07.2023.

Archiwalna zawartosc strony:
sprawdź dostępne terminy

Kurs gry na djembe

Na kurs gry na djembe w Republice Rytmu zapraszamy dzieci, młodzież, osoby dorosłe i seniorów. Miejsce dla siebie znajdą zarówno początkujący, jak i Ci, którzy mieli już wcześniej kontakt z instrumentem. Kurs prowadzony jest w trybie indywidualnym, co pozwala na dostosowanie programu zajęć do poziomu i zdolności uczniów.

Nauka gry na afrykańskim bębnie – djembe - oprócz tego, że jest świetną zabawą, doskonale rozwija koordynację wzrokowo-słuchowo-ruchową. Dostarcza niezwykłej energii, rozładowuje stany lękowe i uwalnia skrywane w nas emocje.

Program nauczania obejmuje m.in. naukę koordynacji ruchowej rąk i prawidłowej techniki wydobywania dźwięku z instrumentu, podstawowych rytmów i ich kombinacji (rytmy na 3/4, 4/4 itd., rytmy samby, rumby, itp.) Uczestnicy kursu zapoznają się z budową i rodzajami djembe, a także nabiorą umiejętności ich strojenia. Kilka razy w semestrze dla osób chętnych organizowane są lekcje grupowe, podczas których uczniowie mają okazję do grania z innymi djembistami.

Post udostępniony przez Republika Rytmu (@republikarytmu)

Djembe dla dzieci

Dla dzieci w wieku 4-7 lat opracowaliśmy program zajęć grupowych gry na afrykańskich bębnach djembe. Dzieci łączone są w grupy 2-5 osobowe ze względu wiek i poziom zaawansowania.

Podczas zajęć dzieci poznają szerokie instrumentarium perkusyjne, uczą się różnych rytmów, poznają kulturę różnych rejonów świata.

Zajęcia gry na djembe kształtują koordynację ruchową u dzieci i zwiększają ich rozwój motoryczno-emocjonalny. Ponadto rozwijają wyobraźnię muzyczną dzieci, kształtują ich poczucie rytmu oraz muzykalność, a nade wszystko są wspaniała zabawą.

Cennik

Zapisy na zajęcia trwają przez cały rok. Na początku zapraszamy na jednorazową lekcję próbną (110zł/55min), która nie zobowiązuje do podpisania umowy, ale umożliwia zapoznanie się z nauczycielem i programem zajęć.

Wszelkie materiały do nauki gry na instrumencie w postaci nut i podręczników zapewnia Republika Rytmu, uczeń nie ponosi żadnych innych kosztów niż opłata za kurs.

KURS RODZAJ WIEK CZAS CENA
djembe dla dzieci grupowy 4 do 7 lat 4 x 45 min** 220 zł/miesiąc
djembe indywidualny od 6 lat 4 x 55 min** 440 zł/miesiąc

** W przypadku dzieci do 10 roku życia jedne zajęcia trwają od 30 do 45 minut (w zależności od skupienia dziecka).

W przypadku wykupienia więcej niż 1 kursu, na każdy kolejny przysługuje zniżka 20 zł/miesiąc.

Kadra:

Kuba Banaś - Absolwent trzech kierunków muzycznych na polskich uniwersytetach i akademii muzycznej (Edukacja muzyczna, Muzykoterapia, Muzykologia), od lat zajmujący się muzyką – zarówno od strony praktycznej: instrumentalista (fortepian, bębny afrykańskie, bogate instrumentarium perkusyjne) i wokalista (śpiew - instruktor wokalny), jak i teoretycznej (zajęcia z teorii i historii muzyki XX wieku – doktorat w Katedrze Muzykologii UAM w Poznaniu) oraz muzykoterapeutycznej (ukończone studia Muzykoterapii). Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi – prowadził cykliczne i jednorazowe warsztaty perkusyjne i zajęcia muzyczne w kilkudziesięciu poznańskich i wielkopolskich przedszkolach, domach kultury, prowadzenie okolicznościowych eventów, animacje, obozy sportowe – zarówno z najmłodszymi, jak i młodzieżą (również w pracy z trudną młodzieżą, dziećmi i osobami z niepełnosprawnościami) oraz dorosłymi (imprezy integracyjne dla firm i korporacji).

Fortepian

Łukasz Jasiak (lekcje perkusji i djembe) - Swoją muzyczną podróż na dobre rozpoczął chodząc na warsztaty Zbigniewa Łowżyła. W pracowni tej zrodził się dwudziesto-kilkuosobowy zespół Republika Czadu, z którym kilkakrotnie został pobity rekord Guinnessa na największą orkiestrę recyklingową na świecie. Współtworzył oprawę muzyczną do spektakli teatralnych w projekcie "Teatracje". Z projektem +pituri stworzył muzykę do spektaklu Teatru Usta Usta "Aleksandria", którego premiera odbyła się na festiwalu Malta. Poza tym grał w zespołach: Jungle Swing, Mighty Dread, Yaga Yaga, Blue Mountains, Nowy Folklor Afropolski, oraz występował i współpracował z takimi muzykami i zespołami jak: Paweł Postaremczak, Tom Horn, Stanisława Celińska, L.U.C., Jafia, Dawid Portasz, Stephen Newland. Występował m.in. na takich festiwalach jak: Woodstock, Ostróda Reggae Festival, Karnaval der Kulturen, Malta Festival, Reggae na Piaskach oraz wiele innych. Koncertował w takich krajach jak: Niemcy, Szwecja, Finlandia, Norwegia, Bahrain, Włochy. Aktualnie udziela się w zespołach Drum Work, Tryzna, Surtarang. Prowadzi warsztaty perkusyjne dla dzieci, uczy grać na perkusji, gra koncerty edukacyjne ProSinfonika(Filharmonia Poznańska), oraz akompaniuje do warsztatów tańca.

djembe

ytb
ytb
ytb

Fundacja "Nieściszalni"
ul. J. H. Dąbrowskiego 17, 60-838 Poznań
e-mail: kontakt@republikarytmu.pl, tel. (+48) 790 780 530