Fundacja "Nieściszalni" ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17,
60-838 Poznań, e-mail: kontakt@republikarytmu.pl
tel. (+48) 790 780 530, nr konta: 49 2130 0004 2001 0583 4460 0001

ENGLISH / POLSKI

fbk ytb insta soundcloud email

djembe dj gitara bas perkusja piano produkcja sax skrzypce trąbka flet spiew rysunek żagle teatr

sprawdź wolne terminy

Kurs gry na gitarze basowej

Na kurs gry na gitarze basowej w Republice Rytmu zapraszamy młodzież (od 10 roku życia), osoby dorosłe i seniorów, od osób początkujących do zaawansowanych basistów. Kurs odbywa się w specjalnie zaadaptowanej akustycznie sali muzycznej, w której uczeń może korzystać z gitary i pieca basowego. Program zajęć obejmuje ćwiczenia rozgrzewające, czytanie nut, poznawanie skal i tonacji. Uczeń poznaje techniki gry na basie takie jak: szarpanie (palcowanie), klang, tapping, granie kostką i może je ćwiczyć z metronomem lub podkładami muzycznymi.

Repertuar dostosowujemy do wieku, indywidualnych umiejętności i upodobań ucznia. Jesteśmy przychylnie nastawieni do wykonywania na lekcjach utworów zaproponowanych przez uczniów. Jednocześnie kładziemy nacisk na naukę zarówno z nut i tabulatur, jak i ze słuchu, a osoby bardziej zaawansowane wprowadzamy w tajniki improwizacji. Pomagamy przy wyborze i kupnie sprzętu muzycznego oraz uczymy w jaki sposób dobierać sprzęt i brzmienie do stylu grania.

Cennik

Zapisy na zajęcia trwają przez cały rok. Na początku zapraszamy na jednorazową lekcję próbną (65 zł/60 min), która nie zobowiązuje do podpisania umowy, ale umożliwia zapoznanie się z nauczycielem i programem zajęć.

Wszelkie materiały do nauki gry na instrumencie w postaci nut i podręczników zapewnia Republika Rytmu, uczeń nie ponosi żadnych innych kosztów niż opłata za kurs.

KURS RODZAJ WIEK CZAS CENA
gitara basowa indywidualny* od 10 lat 4 x 60 min 260 zł/miesiąc

*Na życzenie uczniów lekcje gry na gitarze basowej mogą odbywać się w systemie grupowym (2-3 osoby), przy czym organizacją grupy zajmuje się uczeń (więcej informacji w biurze Republiki Rytmu).

W przypadku wykupienia więcej niż 1 kursu, na każdy kolejny przysługuje zniżka 20 zł/miesiąc.

Kadra

Mateusz Nowicki – absolwent szkoły muzycznej II stopnia w Poznaniu w klasie kontrabasu oraz studiów II stopnia Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w Zakładzie Jazzu i Muzyki Estradowej na gitarze basowej w klasie prof. Zbigniewa Wrombla. Wieloletnie doświadczenie zdobywał grając w Big Bandzie prowadzonym przez Stanisława Gruszkę oraz jako akompaniator w Policealnym Studium Piosenkarskim im. Czesława Niemena w Poznaniu. Szerokie zainteresowania muzyczne od jazzu, przez rock, soul i funk realizuje w wielu projektach, między innymi: Poznańska Orkiestra Rozrywkowa, Big Band Akademii Muzycznej czy zespół Miłyband. Poza stałymi zespołami angażuje się w liczne inicjatywy muzyczne: wszelkiego rodzaju warsztaty, projekty muzyczne takie jak: musical Jesus Christ Superstar, nagrania i koncerty - jako muzyk sesyjny. Biegle porusza się w różnych stylistykach muzycznych, oraz korzysta z instrumentów cztero, pięcio, sześciostrunowych i fretlessów, co czyni go basistą uniwersalnym.

Gitara basowa

Adam Świerczyński Polski basista młodego pokolenia. Współpracował z takimi artystami jak m.in. Rosalie., Swiernalis, Jimek, Gedz, czy Mawn’s Gallery. Laureat Transcription Challenge w ramach Scott’s Bass Lessons, a także Projekt 30/90 organizowanego przez Radzimira Dębskiego. Brał udział w nagraniach płyt Rosalie., artystki nominowanej do Fryderyków 2018. Jako muzyk sesyjny nagrywa dla różnych artystów z Polski jak i z zagranicy. Ukończył studia na UAM w Poznaniu na kierunku akustyka, spec. reżyseria dźwięku. Zdobywał doświadczenie grając w różnych stylistykach muzycznych, od bluesa, rocka, przez jazz, po r’n’b I hip hop, występując setki razy w całej Polsce i za granicą, na scenach festiwalowych (m. in. Open’er Festival, H&M Music, Audioriver, Festiwal Legend Rocka, Męskie Granie), w studiach nagrań, rozgłośniach radiowych, czy TV (koncerty m.in. w Radiowej Trójce, Czwórce, Chilli Zet, Muzo.fm, TVP Kultura, Sofar Sounds), w małych składach jak i z orkiestrą symfoniczną. Prowadził tygodniowe warsztaty w ramach Ventspils Groove Festival 2016 na Łotwie. Endorser topowej nowojorskiej marki basowej Aguilar Amplification. Rozwijał się pod okiem wybitnych basistów takich jak Piotr Żaczek czy Wojtek Pilichowski. Jego głównymi projektami są obecnie Rosalie. oraz Swiernalis. Poza grą na basie zajmuje się również realizacją nagrań i miksowaniem. Członek ekipy produkcyjnej Sofar Sounds Warsaw.

Gitara basowa

wydarzenia

Fundacja "Nieściszalni" ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17,
60-838 Poznań, e-mail: kontakt@republikarytmu.pl
tel. (+48) 790 780 530, nr konta: 49 2130 0004 2001 0583 4460 0001