Fundacja "Nieściszalni" ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17,
60-838 Poznań, e-mail: kontakt@republikarytmu.pl
tel. (+48) 790 780 530, nr konta: 49 2130 0004 2001 0583 4460 0001

ENGLISH / POLSKI

fbk ytb insta soundcloud email

djembe dj gitara bas perkusja piano produkcja sax skrzypce trąbka flet spiew teatr

sprawdź wolne terminy (działamy również w wakacje)

Kurs gry na gitarze basowej

Na kurs gry na gitarze basowej w Republice Rytmu zapraszamy młodzież (od 10 roku życia), osoby dorosłe i seniorów, od osób początkujących do zaawansowanych basistów. Kurs odbywa się w specjalnie zaadaptowanej akustycznie sali muzycznej, w której uczeń może korzystać z gitary i pieca basowego. Program zajęć obejmuje ćwiczenia rozgrzewające, czytanie nut, poznawanie skal i tonacji. Uczeń poznaje techniki gry na basie takie jak: szarpanie (palcowanie), klang, tapping, granie kostką i może je ćwiczyć z metronomem lub podkładami muzycznymi.

Repertuar dostosowujemy do wieku, indywidualnych umiejętności i upodobań ucznia. Jesteśmy przychylnie nastawieni do wykonywania na lekcjach utworów zaproponowanych przez uczniów. Jednocześnie kładziemy nacisk na naukę zarówno z nut i tabulatur, jak i ze słuchu, a osoby bardziej zaawansowane wprowadzamy w tajniki improwizacji. Pomagamy przy wyborze i kupnie sprzętu muzycznego oraz uczymy w jaki sposób dobierać sprzęt i brzmienie do stylu grania.

Sekcja rytmiczna

Zachęcamy również do ćwiczeń w sekcji rytmicznej (bas + perkusja) pod okiem dóch doświadczonych nauczycieli. Więcej informacji w dziale: sekcja rytmiczna

Cennik

Zapisy na zajęcia trwają przez cały rok. Na początku zapraszamy na jednorazową lekcję próbną (70 zł/60 min), która nie zobowiązuje do podpisania umowy, ale umożliwia zapoznanie się z nauczycielem i programem zajęć.

Wszelkie materiały do nauki gry na instrumencie w postaci nut i podręczników zapewnia Republika Rytmu, uczeń nie ponosi żadnych innych kosztów niż opłata za kurs.

KURS RODZAJ WIEK CZAS CENA
gitara basowa indywidualny od 10 lat 4 x 60 min 280 zł/miesiąc

W przypadku wykupienia więcej niż 1 kursu, na każdy kolejny przysługuje zniżka 20 zł/miesiąc.

Kadra

Mateusz Nowicki – absolwent szkoły muzycznej II stopnia w Poznaniu w klasie kontrabasu oraz studiów II stopnia Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w Zakładzie Jazzu i Muzyki Estradowej na gitarze basowej w klasie prof. Zbigniewa Wrombla. Wieloletnie doświadczenie zdobywał grając w Big Bandzie prowadzonym przez Stanisława Gruszkę oraz jako akompaniator w Policealnym Studium Piosenkarskim im. Czesława Niemena w Poznaniu. Szerokie zainteresowania muzyczne od jazzu, przez rock, soul i funk realizuje w wielu projektach, między innymi: Poznańska Orkiestra Rozrywkowa, Big Band Akademii Muzycznej czy zespół Miłyband. Poza stałymi zespołami angażuje się w liczne inicjatywy muzyczne: wszelkiego rodzaju warsztaty, projekty muzyczne takie jak: musical Jesus Christ Superstar, nagrania i koncerty - jako muzyk sesyjny. Biegle porusza się w różnych stylistykach muzycznych, oraz korzysta z instrumentów cztero, pięcio, sześciostrunowych i fretlessów, co czyni go basistą uniwersalnym.

Gitara basowa

Marcin Zimmer - absolwent POSM I i II st. im. S. Moniuszki w Bielsku-Białej oraz Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu (Zakład Jazzu i Muzyki Estradowej) w klasie gitary basowej dr. Zbigniewa Wrombla. Swoją edukację muzyczną rozpoczął od nauki gry na skrzypcach oraz altówce, jednak w wieku 13 lat sięgnął po gitarę basową, z którą to związał swoją przyszłość. Pierwsze kroki w muzyce rozrywkowej stawiał w szkolnym big bandzie. W okresie liceum prowadził już pierwszy kwartet jazzowy, z którym regularnie koncertował i organizował liczne jam sessions. Odkąd przeprowadził się do Poznania w 2012 r. aktywnie udziela się jako muzyk sesyjny oraz bandleader. Z autorskimi projektami łączącymi jazz, soul i hip-hop współpracował z artystami takimi jak The Blu Mantic czy donGURALesko. Jako muzyk sesyjny występował m.in. z Natalią Lubrano, Ewą Nawrot, czy zespołem Riffertone. Jest obecnie członkiem poznańskiego zespołu RusT, z którym nagrał płytę pt. "Night Will Fall" oraz zespołu Oly. , w którym oprócz gitary basowej, udziela się również na syntezatorach, gitarze elektrycznej i altówce. Zarówno z RusT jak i Oly. stale koncertuje w kraju i za granicą. Ma na swoim koncie występy na festiwalach takich jak Masters of Rock (CZ), Dolański Gróm (CZ), Fete de la Musique (DE), K-Cow Phonies (FR), Pol'and'Rock (PL), czy Spring Break (PL). Od tego roku wraz z kolegami z kadry Republiki Rytmu tworzy również skład cover bandu Sweet Beat. Nie zamyka się na żaden gatunek muzyki, wszędzie odnajdując liczne inspiracje.

Gitara basowa

wydarzenia

Fundacja "Nieściszalni" ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17,
60-838 Poznań, e-mail: kontakt@republikarytmu.pl
tel. (+48) 790 780 530, nr konta: 49 2130 0004 2001 0583 4460 0001