Fundacja "Nieściszalni" ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17,
60-838 Poznań, e-mail: kontakt@republikarytmu.pl
tel. (+48) 790 780 530, nr konta: 49 2130 0004 2001 0583 4460 0001

ENGLISH / POLSKI

fbk ytb insta soundcloud email

djembe dj gitara bas perkusja piano produkcja sax skrzypce trąbka flet spiew rysunek żagle teatr

sprawdź wolne terminy

Kurs gry na gitarze klasycznej, akustycznej, elektrycznej i ukulele

Program zajęć Republiki Rytmu zakłada szeroką interakcję i indywidualne podejście do każdego ucznia. Lekcje gry na gitarze polegają przede wszystkim na nauce gry solowej oraz akompaniamentu, poprawnej artykulacji dźwięków oraz kształtowaniu poczucia rytmu podczas gry.

Uczniowie początkujący oprócz nauki opanowania aparatu gry i prawidłowej postawy podczas grania, poznają zapis nutowy i wiedzę z zakresu harmonii i teorii muzyki. Na pierwszych lekcjach nie jest wymagane posiadanie własnego instrumentu, nauczyciel doradzi przy wyborze kupna pierwszej gitary.

Uczniowie grający już wcześniej na gitarze będą rozwijać swoje dotychczasowe umiejętności pod okiem doświadczonego pedagoga, zarówno solo, w duecie, jak i z towarzyszeniem metronomu.

Cennik

Zapisy na zajęcia trwają przez cały rok. Na początku zapraszamy na jednorazową lekcję próbną (65 zł/60 min), która nie zobowiązuje do podpisania umowy, ale umożliwia zapoznanie się z nauczycielem i programem zajęć.

Wszelkie materiały do nauki gry na instrumencie w postaci nut i podręczników zapewnia Republika Rytmu, uczeń nie ponosi żadnych innych kosztów niż opłata za kurs.

KURS RODZAJ WIEK CZAS CENA
gitara indywidualny* od 6 lat** 4 x 60 min*** 260 zł/miesiąc

*Na życzenie uczniów lekcje gry na gitarze mogą odbywać się w systemie grupowym (2-3 osoby), przy czym organizacją grupy zajmuje się uczeń (więcej informacji w biurze Republiki Rytmu).
**Minimum 6 lat - gitara klasyczna, minimum 8 lat - gitara akustyczna i elektryczna
***W przypadku dzieci do 10 roku życia jedne zajęcia trwają 45 minut.

W przypadku wykupienia więcej niż 1 kursu, na każdy kolejny przysługuje zniżka 20 zł/miesiąc.

Kadra

Kacper Antoni Hepner (gitara klasyczna) – 23-letni gitarzysta, na gitarze klasycznej gra od 6 roku życia. Studiował Muzykologię na Wydziale Historycznym UAM w Poznaniu. Posiada kilkuletnie doświadczenie pedagogiczne. Specjalizuje się w klasycznym repertuarze solowym i kameralnym. Preferuje twórczość kompozytorów takich jak: Isaac Albeniz, Leo Brouwer, Agustin Barrios-Mangore, Mauro Giuliani, Federico Moreno-Torroba. Aranżuje utwory Debyssy’ego i Bacha w duecie "Osiem Strun" z Renatą Dobkowską.

Gitara

Kateryna Herasymovska (gitara klasyczna, domra) – jest absolwentką Państwowej Szkoły Kultury i Sztuki I i II stopnia Imienia M.D. Leontowicza w m. Winnica (Ukraina) ze specjalności wykładowca, artyst zespołu, kierownik zespołu. Dyplom magistra muzykologii otrzymała na Akademii Kultury i Sztuki w Kijowie. W ciągu ostatnich ośmiu lat pracowała jako wykładowca gitary klasycznej oraz domry w Państwowej Szkole Sztuki Kijówa, później w Winnicy. Przygotowywała uczniów do udziału w Ogólnopaństwowych, Międzynarodowych konkursach. Muzykę i pracę z dziećmi uważa za swoje powołanie. Sądzi, że muzyka pewni bardzo ważną rolę w kształtowaniu osbowości dziecka. „Dążenie do upowszechnienia muzyki, do tego, by stała się codziennym dobrem wszystkich ludzi, aby można było wzbogacić ich dusze, ich wyobraźnie i nadwrażliwość”- polski muzykolog Stefan Śledziński. Zapraszamy wszystkich chętnych nauczyć się grać na gitarze klasycznej i również do zapoznania się z ukraińskim instrumentem ludowym – domra.

Gitara

Patrycja Kawalec (gitara klasyczna) - jest studentką Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie gitary dr hab. Łukasza Kuropaczewskiego. Naukę gry na gitarze rozpoczęła w wieku 9 lat. Nie wyobraża sobie życia bez muzyki, której poznanie uważa za niezwykle cenne. Czynnie koncertuje w wielu miastach w Polsce. Oprócz gry solowej, Patrycja bierze udział w projektach z wokalistami i aktorami a w 2015 roku założyła duet „Meon duo” razem ze skrzypaczką – Eweliną Misztal. W 2012 r. otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”. Najchętniej wykonuje klasyczną muzykę hiszpańską oraz meksykańską a jej ulubionymi kompozytorami są Manuel Maria Ponce czy Joaquin Turina. Przekazywanie swojej wiedzy młodszym sprawia jej ogromną radość. Zależy jej na tym, aby nie tylko zwiększać zdolności techniczne swoich uczniów, ale także zarażać je pasją do gitary i świata muzyki.

Gitara

Jakub Wilak (gitara elektryczna, elektroakustyczna i ukulele) – z gitara związany od kilkunastu lat, od najmłodszych lat zainteresowany muzyką. Absolwent Towarzystwa Muzycznego w Jarocinie, gdzie pod okiem pana Leszka Świderskiego stawiał swoje pierwsze kroki na scenie jako gitarzysta klasyczny. Założyciel hard -rockowego zespołu Burbon z którym wydał dwie EP-ki, obecnie tworzy i gra muzykę instrumentalną z pogranicza surf rocka i westernu ze swoim projektem o nazwie Jakub Wilak & The Cowboys, z którym koncertuje i wydaje. Zdarza mu się występować gościnnie, można go spotkać na różnych jam session. Od jakiegoś czasu fan, jak sam mówi „najbardziej radosnego instrumentu muzycznego” jakim jest ukulele. Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Lubi różnorodną muzykę, ale w szczególności upodobał sobie rock and roll, hard rock, blues, country. Jego osobowość muzyczną ukształtowały dokonania takich gitarzystów jak Slash, Jeff Beck, Hank Marvin, Mark Knopfler, Jimi Hendrix, Chuck Berry, Eric Clapton czy Jimmy Page. Stara się cały czas rozwijać swoją grę i wiedzę poznając nowe gatunki, zgłębiając teorię muzyki i wkraczając w nieznane mu wcześniej rejony sztuki. Swoich uczniów stara się nauczyć rzetelności, kreatywności oraz jak najlepszego wykorzystania własnych umiejętności w każdej muzycznej sytuacji.

Gitara

wydarzenia

Fundacja "Nieściszalni" ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17,
60-838 Poznań, e-mail: kontakt@republikarytmu.pl
tel. (+48) 790 780 530, nr konta: 49 2130 0004 2001 0583 4460 0001