Fundacja "Nieściszalni"
ul. J. H. Dąbrowskiego 17, 60-838 Poznań
e-mail: kontakt@republikarytmu.pl, tel. (+48) 790 780 530

ENGLISH / POLSKI

fbk ytb insta soundcloud email

djembe dj gitara bas perkusja piano produkcja sax skrzypce trąbka spiew

sprawdź dostępne terminy

Kurs gry na perkusji

Na kurs gry na perkusji zapraszamy wszystkich „zapaleńców”, którzy od zawsze marzyli o grze na tym instrumencie (w dzieciństwie podkradając mamie garnki z kuchni i budując z nich zestaw perkusyjny). Mile widziane są również perkusiści, którzy grają już od kilku lat i chcieliby zająć się poprawą konkretnych umiejętności w swoim warsztacie perkusyjnym.

Lekcje gry na perkusji w Republice Rytmu obejmują: zarówno naukę podstawowej techniki werblowej, jak i ćwiczenia na całym zestawie perkusyjnym. Na zajęciach uczymy grać z metronomem, zarówno metodą z nut, jak i ze słuchu. Zapewniamy wszelkie materiały dydaktyczne oraz pomagamy w wyborze i kupnie instrumentu.

Początkujący uczniowie poznają budowę zestawu perkusyjnego, uczą się poprawnego trzymania pałek perkusyjnych oraz utrzymania prawidłowej postawy przy perkusji. Uczniowie bardziej zaawansowani doskonalą dotychczasowy warsztat i technikę werblową (rudimenty), poznają tajniki improwizacji, pracują nad szybkością i dynamiką.

Jeśli nie masz swojego instrumentu lub chciałbyś ćwiczyć w Republice Rytmu, zapraszamy do działu sale dla muzyków.

Post udostępniony przez Republika Rytmu (@republikarytmu)

Cennik

Zapisy na zajęcia trwają przez cały rok. Na początku zapraszamy na jednorazową lekcję próbną (110 zł/55 min), która nie zobowiązuje do podpisania umowy, ale umożliwia zapoznanie się z nauczycielem i programem zajęć.

W przypadku kursu grupowego perkusja + rytmika dla dzieci nauczyciel zarekomenduje odpowiednią grupę wiekową (grupy liczą od 3 do 5 dzieci). Zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu i trwają 45 minut.

Wszelkie materiały do nauki gry na instrumencie w postaci nut i podręczników zapewnia Republika Rytmu, uczeń nie ponosi żadnych innych kosztów niż opłata za kurs. Po pierwszej lekcji nauczyciel doradzi w doborze odpowiednich pałek perkusyjnych.

KURS RODZAJ WIEK CZAS CENA
perkusja indywidualny od 6 lat 4 x 55 min* 440 zł/miesiąc
perkusja+rytmika grupowy 3-6 lat 4 x 45 min 220 zł/miesiąc

* W przypadku dzieci do 10 roku życia jedne zajęcia trwają 45 minut.

W przypadku wykupienia więcej niż 1 kursu, na każdy kolejny przysługuje zniżka 20 zł/miesiąc.

Kadra

Natalia Drozdowska (lekcje perkusji) - Studentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu na kierunku perkusja jazzowa. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w szkole muzycznej I stopnia, gdzie uczyła się grać na fortepianie. Jest absolwentką Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im Mieczysława Karłowicza, którą ukończyła w klasie perkusji jazzowej. Doświadczenie zdobywała grając w big bandzie, oraz biorąc udział w szkolnych i akademickich projektach. Najbardziej inspiruje ją muzyka jazzowa, jednak uwielbia również pop, hip-hop i funk. Jako nauczycielka współpracowała z dziećmi i młodzieżą w różnym wieku, oraz z osobami dorosłymi.

Perkusja

Łukasz Jasiak (lekcje perkusji i djembe) - Swoją muzyczną podróż na dobre rozpoczął chodząc na warsztaty Zbigniewa Łowżyła. W pracowni tej zrodził się dwudziesto-kilkuosobowy zespół Republika Czadu, z którym kilkakrotnie został pobity rekord Guinnessa na największą orkiestrę recyklingową na świecie. Współtworzył oprawę muzyczną do spektakli teatralnych w projekcie "Teatracje". Z projektem +pituri stworzył muzykę do spektaklu Teatru Usta Usta "Aleksandria", którego premiera odbyła się na festiwalu Malta. Poza tym grał w zespołach: Jungle Swing, Mighty Dread, Yaga Yaga, Blue Mountains, Nowy Folklor Afropolski, oraz występował i współpracował z takimi muzykami i zespołami jak: Paweł Postaremczak, Tom Horn, Stanisława Celińska, L.U.C., Jafia, Dawid Portasz, Stephen Newland. Występował m.in. na takich festiwalach jak: Woodstock, Ostróda Reggae Festival, Karnaval der Kulturen, Malta Festival, Reggae na Piaskach oraz wiele innych. Koncertował w takich krajach jak: Niemcy, Szwecja, Finlandia, Norwegia, Bahrain, Włochy. Aktualnie udziela się w zespołach Drum Work, Tryzna, Surtarang. Prowadzi warsztaty perkusyjne dla dzieci, uczy grać na perkusji, gra koncerty edukacyjne ProSinfonika(Filharmonia Poznańska), oraz akompaniuje do warsztatów tańca.

Perkusja

Filip Wyrwa (lekcje perkusji) - Jestem studentem Akademii Muzycznej w Poznaniu na kierunku perkusja jazzowa. W 2021 roku ukończyłem Szkołę Muzyczną II stopnia im. Fryderyka Chopina w Poznaniu w klasie perkusji jazzowej. Inspiruje mnie muzyka jazzowa oraz wszelkie gatunki powiązane z tradycjami Afryki. Poza udzielaniem się jako perkusista zajmuję się również tworzeniem muzyki do spektakli teatralnych oraz produkcją instrumentów. Aktualnie gram w zespole Jig Reel Maniacs. Jest to formacja z ponad 30 letnim doświadczeniem, która buduje swój repertuar bazując na tradycji muzyki irlandzkiej i szkockiej.

Perkusja

Kajetan Pilarski (lekcje perkusji) - absolwent Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Koninie oraz student I roku Poznańskiej Akademii Muzycznej na kierunku jazz i muzyka estradowa. Mimo młodego wieku ma wieloletnie doświadczenie sceniczne i studyjne co pozwala mu odnaleźć się w różnych stylach muzycznych. Obecnie gra w konińskim zespole Moderator, z którym nagrał płytę. Z wyżej wymienionym składem udało mu się zdobyć tytuł najlepszego perkusisty w Konińskiej Lidze Muzycznej w 2016 roku.

Perkusja

Pavel Rys (lekcje perkusji) - absolwent klasy perkusji Akademii Poznanskiej im. I.J Paderewskiego. Posiada wieloletnie doświadczenie sceniczne i pedagogiczne zarówno w muzyce klasycznej, jak i rozrywkowej. Obecnie jest czlonkiem dwóch zespołów: Smoothe (rock) and mood ensemble oraz Amanasleep (post punk), z którym nagrał i wydal EP. Współpracuje z takimi instytucjami jak: Teatr Wielki w Poznaniu, Teatr Muzyczny, Orkiestra Deta MPK

Perkusja

Paulina Rogowska-Serwa (perkusja + rytmika dla dzieci) Absolwentka dyrygentury symfonicznej i operowej na Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz muzykologii na UAM w Poznaniu. W trakcie kształcenia na Akademii Muzycznej odbyła kurs nauki gry na różnorodnych instrumentach perkusyjnych. Od kilku lat zajmuje się edukacją muzyczną dzieci. Prowadzi indywidualne lekcje gry na pianinie i na perkusji dla dzieci oraz zajęcia grupowe w zakresie perkusji z rytmiką oraz zajęcia umuzykalniające dla maluszków. Paulina ma świetny kontakt z dziećmi, na co dzień prowadzi zajęcia muzyczne i warsztaty w przedszkolach i żłobkach. Współpracuje również z poznańskimi agencjami artystycznymi, dla których realizuje warsztaty, animacje oraz koncerty edukacyjne dla najmłodszych. Wspieranie rozwoju dziecka przez muzykę to jej największa pasja, dlatego nieustannie dokształca się w tym zakresie.

Rytmika

Anna Wardowska (perkusja + rytmika dla dzieci) – rodowita rzeszowianka, przyjechała do Poznania aby kontynuować edukację muzyczną. Po Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia na fortepianie oraz Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia na kierunku Rytmika, podjęła studia na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Rytmiki przez 5 lat rozwijała swoją miłość do muzyki na specjalności Rytmika. Jej pasją jest łączenie muzyki i ruchu oraz wszelka improwizacja, dlatego też to jej ulubiony dział nauczania. Posiada kilkuletnie doświadczenie pedagogiczne w nauczaniu indywidualnym i grupowym w zakresie perkusji i rytmiki dla dzieci.

Rytmika

Klaudia Woźniak – (perkusja + rytmika dla dzieci) absolwentka studiów magisterskich poznańskiej Akademii Muzycznej na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, ze specjalnością Dyrygentura Chóralna. Działa w wielu różnych obszarach w obrębie samej muzyki. Uwielbia pracę z dziećmi i młodzieżą, co realizuje prowadząc własny chór w PSM I stopnia w Kościanie. Jako studentka IV roku psychologii i jej wielka pasjonatka, wykorzystuje wiedzę o rozwoju człowieka i psychicznym aspekcie funkcjonowania w edukacji muzycznej. W jej sercu jednak ponad wszystko gra muzyka rozrywkowa. Na scenie wystąpiła po raz pierwszy w wieku 5 lat, biorąc później udział w licznych konkursach i festiwalach piosenki dziecięcej i młodzieżowej. Jest współzałożycielką, wokalistką, autorką tekstów i kompozytorką zespołu „Substytut?”, który tworzą poznańscy muzycy jazzowi. Formacja wykonuje autorską muzykę rozrywkową z elementami jazzu, rocka, funku czy poezji śpiewanej. Miała okazję wspierać głosem na jednej scenie, w tle chóralnym, takich artystów jak Kuba Badach, Kasia Cerekwicka, Ania Dąbrowska i Kasia Rościńska przy projekcie „Tribute to Miachael Jacson”. Ponadto z zamiłowania zajmuje się aranżowaniem utworów rozrywkowych na chór, wielogłos, zespół oraz wykony solowe

Rytmika


ytb
ytb
ytb

Fundacja "Nieściszalni"
ul. J. H. Dąbrowskiego 17, 60-838 Poznań
e-mail: kontakt@republikarytmu.pl, tel. (+48) 790 780 530