Fundacja "Nieściszalni"
ul. J. H. Dąbrowskiego 17, 60-838 Poznań
e-mail: kontakt@republikarytmu.pl, tel. (+48) 790 780 530

ENGLISH / POLSKI

fbk ytb insta soundcloud email

djembe dj gitara bas perkusja piano produkcja sax skrzypce trąbka spiew

Fundacja "Niesciszalni" zawiesza swoja dzialalnosc, a szkola muzyczna Republika Rytmu zostala zamknieta z dniem 1.07.2023.

Archiwalna zawartosc strony:
sprawdź dostępne terminy

Kurs gry na perkusji

Na kurs gry na perkusji zapraszamy wszystkich „zapaleńców”, którzy od zawsze marzyli o grze na tym instrumencie (w dzieciństwie podkradając mamie garnki z kuchni i budując z nich zestaw perkusyjny). Mile widziane są również perkusiści, którzy grają już od kilku lat i chcieliby zająć się poprawą konkretnych umiejętności w swoim warsztacie perkusyjnym.

Lekcje gry na perkusji w Republice Rytmu obejmują: zarówno naukę podstawowej techniki werblowej, jak i ćwiczenia na całym zestawie perkusyjnym. Na zajęciach uczymy grać z metronomem, zarówno metodą z nut, jak i ze słuchu. Zapewniamy wszelkie materiały dydaktyczne oraz pomagamy w wyborze i kupnie instrumentu.

Początkujący uczniowie poznają budowę zestawu perkusyjnego, uczą się poprawnego trzymania pałek perkusyjnych oraz utrzymania prawidłowej postawy przy perkusji. Uczniowie bardziej zaawansowani doskonalą dotychczasowy warsztat i technikę werblową (rudimenty), poznają tajniki improwizacji, pracują nad szybkością i dynamiką.

Jeśli nie masz swojego instrumentu lub chciałbyś ćwiczyć w Republice Rytmu, zapraszamy do działu sale dla muzyków.

Post udostępniony przez Republika Rytmu (@republikarytmu)

Cennik

Zapisy na zajęcia trwają przez cały rok. Na początku zapraszamy na jednorazową lekcję próbną (110 zł/55 min), która nie zobowiązuje do podpisania umowy, ale umożliwia zapoznanie się z nauczycielem i programem zajęć.

W przypadku kursu grupowego perkusja + rytmika dla dzieci nauczyciel zarekomenduje odpowiednią grupę wiekową (grupy liczą od 3 do 5 dzieci). Zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu i trwają 45 minut.

Wszelkie materiały do nauki gry na instrumencie w postaci nut i podręczników zapewnia Republika Rytmu, uczeń nie ponosi żadnych innych kosztów niż opłata za kurs. Po pierwszej lekcji nauczyciel doradzi w doborze odpowiednich pałek perkusyjnych.

KURS RODZAJ WIEK CZAS CENA
perkusja indywidualny od 6 lat 4 x 55 min* 440 zł/miesiąc
perkusja+rytmika grupowy 3-6 lat 4 x 45 min 220 zł/miesiąc

* W przypadku dzieci do 10 roku życia jedne zajęcia trwają 45 minut.

W przypadku wykupienia więcej niż 1 kursu, na każdy kolejny przysługuje zniżka 20 zł/miesiąc.

Kadra

Natalia Drozdowska (lekcje perkusji) - Studentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu na kierunku perkusja jazzowa. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w szkole muzycznej I stopnia, gdzie uczyła się grać na fortepianie. Jest absolwentką Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im Mieczysława Karłowicza, którą ukończyła w klasie perkusji jazzowej. Doświadczenie zdobywała grając w big bandzie, oraz biorąc udział w szkolnych i akademickich projektach. Najbardziej inspiruje ją muzyka jazzowa, jednak uwielbia również pop, hip-hop i funk. Jako nauczycielka współpracowała z dziećmi i młodzieżą w różnym wieku, oraz z osobami dorosłymi.

Perkusja

Łukasz Jasiak (lekcje perkusji i djembe) - Swoją muzyczną podróż na dobre rozpoczął chodząc na warsztaty Zbigniewa Łowżyła. W pracowni tej zrodził się dwudziesto-kilkuosobowy zespół Republika Czadu, z którym kilkakrotnie został pobity rekord Guinnessa na największą orkiestrę recyklingową na świecie. Współtworzył oprawę muzyczną do spektakli teatralnych w projekcie "Teatracje". Z projektem +pituri stworzył muzykę do spektaklu Teatru Usta Usta "Aleksandria", którego premiera odbyła się na festiwalu Malta. Poza tym grał w zespołach: Jungle Swing, Mighty Dread, Yaga Yaga, Blue Mountains, Nowy Folklor Afropolski, oraz występował i współpracował z takimi muzykami i zespołami jak: Paweł Postaremczak, Tom Horn, Stanisława Celińska, L.U.C., Jafia, Dawid Portasz, Stephen Newland. Występował m.in. na takich festiwalach jak: Woodstock, Ostróda Reggae Festival, Karnaval der Kulturen, Malta Festival, Reggae na Piaskach oraz wiele innych. Koncertował w takich krajach jak: Niemcy, Szwecja, Finlandia, Norwegia, Bahrain, Włochy. Aktualnie udziela się w zespołach Drum Work, Tryzna, Surtarang. Prowadzi warsztaty perkusyjne dla dzieci, uczy grać na perkusji, gra koncerty edukacyjne ProSinfonika(Filharmonia Poznańska), oraz akompaniuje do warsztatów tańca.

Perkusja

Filip Wyrwa (lekcje perkusji) - Jestem studentem Akademii Muzycznej w Poznaniu na kierunku perkusja jazzowa. W 2021 roku ukończyłem Szkołę Muzyczną II stopnia im. Fryderyka Chopina w Poznaniu w klasie perkusji jazzowej. Inspiruje mnie muzyka jazzowa oraz wszelkie gatunki powiązane z tradycjami Afryki. Poza udzielaniem się jako perkusista zajmuję się również tworzeniem muzyki do spektakli teatralnych oraz produkcją instrumentów. Aktualnie gram w zespole Jig Reel Maniacs. Jest to formacja z ponad 30 letnim doświadczeniem, która buduje swój repertuar bazując na tradycji muzyki irlandzkiej i szkockiej.

Perkusja

Kajetan Pilarski (lekcje perkusji) - absolwent Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Koninie oraz student I roku Poznańskiej Akademii Muzycznej na kierunku jazz i muzyka estradowa. Mimo młodego wieku ma wieloletnie doświadczenie sceniczne i studyjne co pozwala mu odnaleźć się w różnych stylach muzycznych. Obecnie gra w konińskim zespole Moderator, z którym nagrał płytę. Z wyżej wymienionym składem udało mu się zdobyć tytuł najlepszego perkusisty w Konińskiej Lidze Muzycznej w 2016 roku.

Perkusja

Pavel Rys (lekcje perkusji) - absolwent klasy perkusji Akademii Poznanskiej im. I.J Paderewskiego. Posiada wieloletnie doświadczenie sceniczne i pedagogiczne zarówno w muzyce klasycznej, jak i rozrywkowej. Obecnie jest czlonkiem dwóch zespołów: Smoothe (rock) and mood ensemble oraz Amanasleep (post punk), z którym nagrał i wydal EP. Współpracuje z takimi instytucjami jak: Teatr Wielki w Poznaniu, Teatr Muzyczny, Orkiestra Deta MPK

Perkusja

Paulina Rogowska-Serwa (perkusja + rytmika dla dzieci) Absolwentka dyrygentury symfonicznej i operowej na Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz muzykologii na UAM w Poznaniu. W trakcie kształcenia na Akademii Muzycznej odbyła kurs nauki gry na różnorodnych instrumentach perkusyjnych. Od kilku lat zajmuje się edukacją muzyczną dzieci. Prowadzi indywidualne lekcje gry na pianinie i na perkusji dla dzieci oraz zajęcia grupowe w zakresie perkusji z rytmiką oraz zajęcia umuzykalniające dla maluszków. Paulina ma świetny kontakt z dziećmi, na co dzień prowadzi zajęcia muzyczne i warsztaty w przedszkolach i żłobkach. Współpracuje również z poznańskimi agencjami artystycznymi, dla których realizuje warsztaty, animacje oraz koncerty edukacyjne dla najmłodszych. Wspieranie rozwoju dziecka przez muzykę to jej największa pasja, dlatego nieustannie dokształca się w tym zakresie.

Rytmika

Anna Wardowska (perkusja + rytmika dla dzieci) – rodowita rzeszowianka, przyjechała do Poznania aby kontynuować edukację muzyczną. Po Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia na fortepianie oraz Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia na kierunku Rytmika, podjęła studia na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Rytmiki przez 5 lat rozwijała swoją miłość do muzyki na specjalności Rytmika. Jej pasją jest łączenie muzyki i ruchu oraz wszelka improwizacja, dlatego też to jej ulubiony dział nauczania. Posiada kilkuletnie doświadczenie pedagogiczne w nauczaniu indywidualnym i grupowym w zakresie perkusji i rytmiki dla dzieci.

Rytmika

Klaudia Woźniak – (perkusja + rytmika dla dzieci) absolwentka studiów magisterskich poznańskiej Akademii Muzycznej na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, ze specjalnością Dyrygentura Chóralna. Działa w wielu różnych obszarach w obrębie samej muzyki. Uwielbia pracę z dziećmi i młodzieżą, co realizuje prowadząc własny chór w PSM I stopnia w Kościanie. Jako studentka IV roku psychologii i jej wielka pasjonatka, wykorzystuje wiedzę o rozwoju człowieka i psychicznym aspekcie funkcjonowania w edukacji muzycznej. W jej sercu jednak ponad wszystko gra muzyka rozrywkowa. Na scenie wystąpiła po raz pierwszy w wieku 5 lat, biorąc później udział w licznych konkursach i festiwalach piosenki dziecięcej i młodzieżowej. Jest współzałożycielką, wokalistką, autorką tekstów i kompozytorką zespołu „Substytut?”, który tworzą poznańscy muzycy jazzowi. Formacja wykonuje autorską muzykę rozrywkową z elementami jazzu, rocka, funku czy poezji śpiewanej. Miała okazję wspierać głosem na jednej scenie, w tle chóralnym, takich artystów jak Kuba Badach, Kasia Cerekwicka, Ania Dąbrowska i Kasia Rościńska przy projekcie „Tribute to Miachael Jacson”. Ponadto z zamiłowania zajmuje się aranżowaniem utworów rozrywkowych na chór, wielogłos, zespół oraz wykony solowe

Rytmika


ytb
ytb
ytb

Fundacja "Nieściszalni"
ul. J. H. Dąbrowskiego 17, 60-838 Poznań
e-mail: kontakt@republikarytmu.pl, tel. (+48) 790 780 530