Fundacja "Nieściszalni"
ul. J. H. Dąbrowskiego 17, 60-838 Poznań
e-mail: kontakt@republikarytmu.pl, tel. (+48) 790 780 530

ENGLISH / POLSKI

fbk ytb insta soundcloud email

djembe dj gitara bas perkusja piano produkcja sax skrzypce trąbka flet spiew

sprawdź dostępne terminy

Kurs gry na pianinie

Na kurs gry na pianinie zapraszamy dzieci już od 5 roku życia. Pianino jest instrumentem, który świetnie rozwinie wyobraźnię i słuch muzyczny dziecka, ukształtuje jego poczucie rytmu, dynamiki, tempa oraz usprawni koordynację obu rąk. Grę na pianinie można rozpocząć w każdym wieku, dlatego zapraszamy również osoby dorosłe i starsze.

Program nauczania gry na pianinie w Republice Rytmu zakłada szeroką interakcję i indywidualne podejście do każdego ucznia. Na zajęciach uczymy grać z metronomem, zarówno metodą z nut, jak i ze słuchu. Zapewniamy wszelkie materiały dydaktyczne oraz pomagamy w wyborze i kupnie instrumentu. Osoby zaawansowane uczymy improwizacji fortepianowej, opartej na akompaniamencie swobodnym i tonalnym. Przekazujemy również wiedzę z zakresu harmonii, teorii i i zasad muzyki.

Repertuar dostosowujemy do wieku, indywidualnych umiejętności i upodobań ucznia. Jesteśmy przychylnie nastawieni do wykonywania na lekcjach utworów zaproponowanych przez uczniów. Jednocześnie kładziemy nacisk na rozwój indywidualny, doskonalenie techniki oraz nabywanie biegłości w grze na instrumencie.

Jeśli nie masz swojego instrumentu lub chciałbyś ćwiczyć w Republice Rytmu, zapraszamy do działu sale dla muzyków.

Cennik

Zapisy na zajęcia trwają przez cały rok. Na początku zapraszamy na jednorazową lekcję próbną (80zł/55min), która nie zobowiązuje do podpisania umowy, ale umożliwia zapoznanie się z nauczycielem i programem zajęć.

Wszelkie materiały do nauki gry na instrumencie w postaci nut i podręczników zapewnia Republika Rytmu, uczeń nie ponosi żadnych innych kosztów niż opłata za kurs.

KURS RODZAJ WIEK CZAS CENA
pianino indywidualny od 5 lat 4 x 55 min* 320 zł/miesiąc

*W przypadku dzieci do 10 roku życia jedne zajęcia trwają od 30 do 45 minut (w zależności od skupienia dziecka).

W przypadku wykupienia więcej niż 1 kursu, na każdy kolejny przysługuje zniżka 20 zł/miesiąc.

Kadra

Jakub Kaczmarek – naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat, by po kilkunastu latach zostać absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu.Już od najmłodszych lat interesował się muzyką rozrywkową. Jeszcze w liceum zaczął pasjonować go jazz – wiedzę na ten temat zdobywał w trakcie studiów, a pasję rozwija do dziś. Wyznaje zasadę, że przy instrumencie grający powinien czuć się komfortowo i na właściwym miejscu, a ze wszystkimi, nawet najtrudniejszymi muzycznymi wyzwaniami, można zmierzyć się, odnajdując w sobie chęci i zaangażowanie. Od kilku lat związany jest z poznańskim zespołem coverowym „laGuardia”.

Fortepian

Zosia „Miksa” Kurowska – naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 6 lat. Po ukończeniu Szkoły Muzycznej I stopnia w rodzinnym Giżycku oraz Szkoły Muzycznej II stopnia w Olsztynie związała się z Akademią Muzyczną w Poznaniu, gdzie rozpoczyna ostatni rok studiów magisterskich na specjalizacji Rytmika. Studiując równocześnie Wokalistykę Jazzową na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej kształci się zarówno od strony klasycznej, jak i rozrywkowej.

Fortepian

Bartłomiej (Bartek) Niedziałkowski - zawodowy muzyk, nauczyciel gry na fortepianie, pianista i aranżer. Po dwunastu latach nauki ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. Fryderyka Chopina w Poznaniu. Swoją pasją do muzyki potrafi zarazić dosłownie każdego, zawsze znajdując w kimś predyspozycje i rozwijając jego największe zainteresowania w zakresie muzyki. Sam rozwija się bez przerwy w dziedzinach kompozycji, produkcji muzyki elektronicznej, improwizacji jazzowej, muzyki poważnej i teorii muzyki. Umiejętności wykorzystuje do tworzenia własnej muzyki oraz występowaniu w różnych miejscach w Poznaniu. Bardzo zależy mu na tym, aby jego uczniowie czuli się dobrze rozwijając swoje zainteresowania i dba o dobrą energię i ich motywację.

Fortepian

Karolina Ossowska - Absolwentka poznańskiej Akademii muzycznej na wydziale instrumentalnym o kierunku pedagogika. Skrzypaczka i pianistka. Czasem solistka, częsciej kameralistka i muzyk orkiestrowy, gdyż to raczej gra zespołowa jest jej preferowaną formą muzykowania. Koncertuje z powodzeniem od wielu lat w kraju i za granicą, czasem nawet w miejscach tak odległych jak Chiny czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Na stałe związana z orkiestrą "Sinfonietta Polonia" gdzie zajmuje stanowisko asystenta i zastępcy koncertmistrza.
Oprócz działalności koncertowej związanej z klasycznym wykształceniem zajmuję się również muzyką improwizowaną. Wspólnie z mężem Jeffem Gburkiem, amerykańskim gitarzystą-improwizatorem, tworzą duet eksperymentujący na polu improwizowanej muzyki elektroakustycznej. Ich współpraca, często także z udziałem innych muzyków, owocuje wieloma koncertami oraz nagraniami. Wspólnie prowadzili również warsztaty tej muzyce poświęcone podczas Międzynarodowych Spotkań Artystycznych "Experyment Festival". Ostatnią dziedziną, w której realizuje się zawodowo jest pedagogika. Jest nauczycielem mianowanym a doświadczenia zbiera od lat ucząc zarówno w szkołach państwowych jak i prywatnych a także doszkalając się na wielu kursach. Ma świetny kontakt z dziećmi i z dorosłymi oraz wprawę w dobieraniu metod nauczania do każdego ucznia indywidualnie. Ucząc gry na instrumencie stara się przede wszystkim rozbudzać entuzjazm i zainteresowanie muzyką w ogóle; chce aby jej uczniowie nauczyli się rozumieć i posługiwać językiem muzyki tak aby mogli czerpać przyjemność i sadysfakcję z obcowania z nieograniczonym światem dźwięków.

Fotrepian

Paulina Rogowska-Serwa - naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 6 lat w Państwowej Szkole Muzycznej w Inowrocławiu. Absolwentka dyrygentury symfonicznej i operowej na Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz muzykologii na UAM w Poznaniu. Prowadzi indywidualne lekcje gry na pianinie dla dzieci i dorosłych, lekcje gry na perkusji dla dzieci oraz zajęcia grupowe w zakresie perkusji z rytmiką oraz zajęcia umuzykalniające dla maluszków. Paulina ma świetny kontakt z dziećmi, na co dzień prowadzi zajęcia muzyczne i warsztaty w przedszkolach i żłobkach. Współpracuje również z poznańskimi agencjami artystycznymi, dla których realizuje warsztaty, animacje oraz koncerty edukacyjne dla najmłodszych. Wspieranie rozwoju dziecka przez muzykę to jej największa pasja, dlatego nieustannie dokształca się w tym zakresie.

Fotrepian

Patrycja Nowakowska - absolwentka Szczecineckiej Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie fortepianu oraz II stopnia na wydziale rytmika. Swoją muzyczną edukację zakończyła otrzymując dyplom magistra sztuki w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Uwielbia pracę z małymi dziećmi, których chętnie zaraża miłością do muzyki.

Fortepian

Mateusz Walczak - Pianista z Poznania. Swój warsztat szkoli od najmłodszych lat u profesjonalistów, m.in. Krzysztof Dys, Marcin „Mały” Górny, co pozwoliło mu koncertować na scenach w całej polsce oraz zagranicą. Specjalizuje się w muzyce rozrywkowej, w szczególności pop i funky. Największą przyjemność sprawia mu tworzenie i aranżowanie autorskich piosenek oraz kreowanie syntezatorowych brzmień. Współpracował m. in. z Kubą Jurzykiem (Studio Accantus), Dawidem Portaszem (Jafia Namuel), Jeremim i Arturem Sikorskimi, Sylwią Lipką (Young Stars), Rolandem McDermott (Realizator dźwięku Tuff Gong).

Fortepian

Monika Wieczorek - swoją muzyczną edukację rozpoczęła w Zespole Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Pile. Szkołę Muzyczną I stopnia ukończyła w klasie skrzypiec, następnie kontynuowała naukę w Szkole Muzycznej II stopnia w klasie rytmiki. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, gdzie przez 5 lat studiowała Kompozycję i Teorię Muzyki, specjalność Rytmika na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Rytmiki. Zafascynowana muzyką w sposób jak najbardziej przystępny, próbuje zachwycić nią nie tylko dziecięcy świat, choć to właśnie dzieci są najbliższe jej sercu. W pracy opiera się na metodzie kształcenia i wychowania muzycznego zwaną powszechnie rytmiką, w której obok umuzykalnienia istotną rolą jest uwrażliwienie i dążenie do wyrażania własnych przeżyć za pomocą dźwięków. Obok miłości do muzyki równie intensywnie rozwijały się jej zamiłowania do nauk ścisłych, które doprowadziły ją do drzwi Politechniki Poznańskiej.

piano

wydarzenia

Fundacja "Nieściszalni"
ul. J. H. Dąbrowskiego 17, 60-838 Poznań
e-mail: kontakt@republikarytmu.pl, tel. (+48) 790 780 530