Fundacja "Nieściszalni" ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17,
60-838 Poznań, e-mail: kontakt@republikarytmu.pl
tel. (+48) 790 780 530, nr konta: 49 2130 0004 2001 0583 4460 0001

ENGLISH / POLSKI

fbk ytb insta soundcloud email

djembe dj gitara bas perkusja piano produkcja sax skrzypce trąbka flet spiew rysunek żagle teatr

sprawdź wolne terminy

Kurs gry na pianinie

Na kurs gry na pianinie zapraszamy dzieci już od 5 roku życia. Pianino jest instrumentem, który świetnie rozwinie wyobraźnię i słuch muzyczny dziecka, ukształtuje jego poczucie rytmu, dynamiki, tempa oraz usprawni koordynację obu rąk. Grę na pianinie można rozpocząć w każdym wieku, dlatego zapraszamy również osoby dorosłe i starsze.

Program nauczania gry na pianinie w Republice Rytmu zakłada szeroką interakcję i indywidualne podejście do każdego ucznia. Na zajęciach uczymy grać z metronomem, zarówno metodą z nut, jak i ze słuchu. Zapewniamy wszelkie materiały dydaktyczne oraz pomagamy w wyborze i kupnie instrumentu. Osoby zaawansowane uczymy improwizacji fortepianowej, opartej na akompaniamencie swobodnym i tonalnym. Przekazujemy również wiedzę z zakresu harmonii, teorii i i zasad muzyki.

Repertuar dostosowujemy do wieku, indywidualnych umiejętności i upodobań ucznia. Jesteśmy przychylnie nastawieni do wykonywania na lekcjach utworów zaproponowanych przez uczniów. Jednocześnie kładziemy nacisk na rozwój indywidualny, doskonalenie techniki oraz nabywanie biegłości w grze na instrumencie.

Jeśli nie masz swojego instrumentu lub chciałbyś ćwiczyć w Republice Rytmu, zapraszamy do działu sale dla muzyków.

Cennik

Zapisy na zajęcia trwają przez cały rok. Na początku zapraszamy na jednorazową lekcję próbną (65 zł/60 min), która nie zobowiązuje do podpisania umowy, ale umożliwia zapoznanie się z nauczycielem i programem zajęć.

Wszelkie materiały do nauki gry na instrumencie w postaci nut i podręczników zapewnia Republika Rytmu, uczeń nie ponosi żadnych innych kosztów niż opłata za kurs.

KURS RODZAJ WIEK CZAS CENA
pianino indywidualny od 5 lat 4 x 60 min* 260 zł/miesiąc

*W przypadku dzieci do 10 roku życia jedne zajęcia trwają od 30 do 45 minut (w zależności od skupienia dziecka).

W przypadku wykupienia więcej niż 1 kursu, na każdy kolejny przysługuje zniżka 20 zł/miesiąc.

Kadra

Jakub Kaczmarek – naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat, by po kilkunastu latach zostać absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu.Już od najmłodszych lat interesował się muzyką rozrywkową. Jeszcze w liceum zaczął pasjonować go jazz – wiedzę na ten temat zdobywał w trakcie studiów, a pasję rozwija do dziś. Wyznaje zasadę, że przy instrumencie grający powinien czuć się komfortowo i na właściwym miejscu, a ze wszystkimi, nawet najtrudniejszymi muzycznymi wyzwaniami, można zmierzyć się, odnajdując w sobie chęci i zaangażowanie. Od kilku lat związany jest z poznańskim zespołem coverowym „laGuardia”.

Fotrepian

Julia Kempa-Rudny – z wykształcenia germanista, pedagog i muzyk (specjalność fortepian). Na fortepianie gra od 4 roku życia. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w klasie fortepianu w Poznaniu oraz laureatką wielu konkursów pianistycznych m.in. w Kłodzku, Choszcznie i Toruniu. Od 6 lat prowadzi indywidualne zajęcia gry na pianinie, a od roku zajęcia z dziećmi metodą aktywnego słuchania muzyki według Batii Strauss. Chętnie organizuje audycje i koncerty (2010r. – Ośrodek Kultury „Wierzbak”, 2011r. – Dom Kultury „Orle Gniazdo”, 2012r. – Schron Kultury Europa, 2013r. – Restauracja Hotelu „Nasz Klub”, 2014r. – Museum Cafe, 2015 – Restauracja Hotelu „Nasz Klub”) oraz współorganizuje koncerty w Niemczech wraz z Niemiecko-Polskim Towarzystwem w Bielefeldzie i Dortmundzie.

Pianino

Zosia „Miksa” Kurowska – naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 6 lat. Po ukończeniu Szkoły Muzycznej I stopnia w rodzinnym Giżycku oraz Szkoły Muzycznej II stopnia w Olsztynie związała się z Akademią Muzyczną w Poznaniu, gdzie rozpoczyna ostatni rok studiów magisterskich na specjalizacji Rytmika. Studiując równocześnie Wokalistykę Jazzową na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej kształci się zarówno od strony klasycznej, jak i rozrywkowej.

Fotrepian

Karolina Ossowska - Absolwentka poznańskiej Akademii muzycznej na wydziale instrumentalnym o kierunku pedagogika. Skrzypaczka i pianistka. Czasem solistka, częsciej kameralistka i muzyk orkiestrowy, gdyż to raczej gra zespołowa jest jej preferowaną formą muzykowania. Koncertuje z powodzeniem od wielu lat w kraju i za granicą, czasem nawet w miejscach tak odległych jak Chiny czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Na stałe związana z orkiestrą "Sinfonietta Polonia" gdzie zajmuje stanowisko asystenta i zastępcy koncertmistrza.
Oprócz działalności koncertowej związanej z klasycznym wykształceniem zajmuję się również muzyką improwizowaną. Wspólnie z mężem Jeffem Gburkiem, amerykańskim gitarzystą-improwizatorem, tworzą duet eksperymentujący na polu improwizowanej muzyki elektroakustycznej. Ich współpraca, często także z udziałem innych muzyków, owocuje wieloma koncertami oraz nagraniami. Wspólnie prowadzili również warsztaty tej muzyce poświęcone podczas Międzynarodowych Spotkań Artystycznych "Experyment Festival". Ostatnią dziedziną, w której realizuje się zawodowo jest pedagogika. Jest nauczycielem mianowanym a doświadczenia zbiera od lat ucząc zarówno w szkołach państwowych jak i prywatnych a także doszkalając się na wielu kursach. Ma świetny kontakt z dziećmi i z dorosłymi oraz wprawę w dobieraniu metod nauczania do każdego ucznia indywidualnie. Ucząc gry na instrumencie stara się przede wszystkim rozbudzać entuzjazm i zainteresowanie muzyką w ogóle; chce aby jej uczniowie nauczyli się rozumieć i posługiwać językiem muzyki tak aby mogli czerpać przyjemność i sadysfakcję z obcowania z nieograniczonym światem dźwięków.

Fotrepian

Iga Sikorska - Pochodzi z rodziny o muzycznych korzeniach. Ta najpiękniejsza ze sztuk towarzyszy Jej w życiu od najmłodszych lat. Jest absolwentką Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Henryka Wieniawskiego, gdzie odnosiła sukcesy pianistyczne pod kierunkiem mgr. Anny Kledzik – Karowskiej oraz Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w klasie fortepianu dr. Joanny Balewskiej i mgr. Barbary Jarantowskiej.
Ma prawie dziesięcioletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi m.in: różnego rodzaju korepetycje muzyczne, animacja kultury i sztuki. Zacięcie pedagogiczne odziedziczyła po dziadku, który również jest nauczycielem fortepianu i od początku był dla niej mentorem z zakresu metodyki nauczania. Praca z uczniami i obserwowanie postępów w ich rozwoju muzycznym to jej największa pasja. Jest pozytywnie nastawiona do każdego ucznia i bardzo angażuję się w jego naukę. Zawsze emanuje charyzmą w procesie twórczym jakim jest otwieranie przed uczniami magicznego Świata Muzyki. Dostosowuje sprawdzone metody nauczania do umiejętności, predyspozycji i upodobań muzycznych ucznia.
Oprócz nauczania, Jej pasją jest muzyka reggae. Cały czas stara rozwijać się muzycznie, między innymi wokalnie. Od lat uczestniczy w różnorodnych warsztatach muzycznych, koncertach i najważniejszych festiwalach muzycznych w całym kraju. Interesuje się również etnomuzykologią a także stara się zgłębiać techniki śpiewu archaicznego m.in. śpiewu białego oraz tuwiańskiego śpiewu alikwotowego.

Fotrepian

Patrycja Siwek - absolwentka Szczecineckiej Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie fortepianu oraz II stopnia na wydziale rytmika. Swoją muzyczną edukację zakończyła otrzymując dyplom magistra sztuki w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Uwielbia pracę z małymi dziećmi, których chętnie zaraża miłością do muzyki.

Fotrepian
wydarzenia

Fundacja "Nieściszalni" ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17,
60-838 Poznań, e-mail: kontakt@republikarytmu.pl
tel. (+48) 790 780 530, nr konta: 49 2130 0004 2001 0583 4460 0001