Fundacja "Nieściszalni"
ul. J. H. Dąbrowskiego 17, 60-838 Poznań
e-mail: kontakt@republikarytmu.pl, tel. (+48) 790 780 530

ENGLISH / POLSKI

fbk ytb insta soundcloud email

djembe dj gitara bas perkusja piano produkcja sax skrzypce trąbka spiew

Fundacja "Niesciszalni" zawiesza swoja dzialalnosc, a szkola muzyczna Republika Rytmu zostala zamknieta z dniem 1.07.2023.

Archiwalna zawartosc strony:
sprawdź dostępne terminy

Kurs gry na pianinie

Na kurs gry na pianinie zapraszamy dzieci już od 5 roku życia. Pianino jest instrumentem, który świetnie rozwinie wyobraźnię i słuch muzyczny dziecka, ukształtuje jego poczucie rytmu, dynamiki, tempa oraz usprawni koordynację obu rąk. Grę na pianinie można rozpocząć w każdym wieku, dlatego zapraszamy również osoby dorosłe i starsze.

Program nauczania gry na pianinie w Republice Rytmu zakłada szeroką interakcję i indywidualne podejście do każdego ucznia. Na zajęciach uczymy grać z metronomem, zarówno metodą z nut, jak i ze słuchu. Zapewniamy wszelkie materiały dydaktyczne oraz pomagamy w wyborze i kupnie instrumentu. Osoby zaawansowane uczymy improwizacji fortepianowej, opartej na akompaniamencie swobodnym i tonalnym. Przekazujemy również wiedzę z zakresu harmonii, teorii i i zasad muzyki.

Repertuar dostosowujemy do wieku, indywidualnych umiejętności i upodobań ucznia. Jesteśmy przychylnie nastawieni do wykonywania na lekcjach utworów zaproponowanych przez uczniów. Jednocześnie kładziemy nacisk na rozwój indywidualny, doskonalenie techniki oraz nabywanie biegłości w grze na instrumencie.

Jeśli nie masz swojego instrumentu lub chciałbyś ćwiczyć w Republice Rytmu, zapraszamy do działu sale dla muzyków.

Cennik

Zapisy na zajęcia trwają przez cały rok. Na początku zapraszamy na jednorazową lekcję próbną (110zł/55min), która nie zobowiązuje do podpisania umowy, ale umożliwia zapoznanie się z nauczycielem i programem zajęć.

Wszelkie materiały do nauki gry na instrumencie w postaci nut i podręczników zapewnia Republika Rytmu, uczeń nie ponosi żadnych innych kosztów niż opłata za kurs.

KURS RODZAJ WIEK CZAS CENA
pianino indywidualny od 5 lat 4 x 55 min* 440 zł/miesiąc

*W przypadku dzieci do 10 roku życia jedne zajęcia trwają od 30 do 45 minut (w zależności od skupienia dziecka).

W przypadku wykupienia więcej niż 1 kursu, na każdy kolejny przysługuje zniżka 20 zł/miesiąc.

Kadra

Kuba Banaś - Absolwent trzech kierunków muzycznych na polskich uniwersytetach i akademii muzycznej (Edukacja muzyczna, Muzykoterapia, Muzykologia), od lat zajmujący się muzyką – zarówno od strony praktycznej: instrumentalista (fortepian, bębny afrykańskie, bogate instrumentarium perkusyjne) i wokalista (śpiew - instruktor wokalny), jak i teoretycznej (zajęcia z teorii i historii muzyki XX wieku – doktorat w Katedrze Muzykologii UAM w Poznaniu) oraz muzykoterapeutycznej (ukończone studia Muzykoterapii). Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi – prowadził cykliczne i jednorazowe warsztaty perkusyjne i zajęcia muzyczne w kilkudziesięciu poznańskich i wielkopolskich przedszkolach, domach kultury, prowadzenie okolicznościowych eventów, animacje, obozy sportowe – zarówno z najmłodszymi, jak i młodzieżą (również w pracy z trudną młodzieżą, dziećmi i osobami z niepełnosprawnościami) oraz dorosłymi (imprezy integracyjne dla firm i korporacji).

Fortepian

Jakub Kaczmarek – naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat, by po kilkunastu latach zostać absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu.Już od najmłodszych lat interesował się muzyką rozrywkową. Jeszcze w liceum zaczął pasjonować go jazz – wiedzę na ten temat zdobywał w trakcie studiów, a pasję rozwija do dziś. Wyznaje zasadę, że przy instrumencie grający powinien czuć się komfortowo i na właściwym miejscu, a ze wszystkimi, nawet najtrudniejszymi muzycznymi wyzwaniami, można zmierzyć się, odnajdując w sobie chęci i zaangażowanie. Od kilku lat związany jest z poznańskim zespołem coverowym „laGuardia”.

Fortepian

Karolina Ossowska - Absolwentka poznańskiej Akademii muzycznej na wydziale instrumentalnym o kierunku pedagogika. Skrzypaczka i pianistka. Czasem solistka, częsciej kameralistka i muzyk orkiestrowy, gdyż to raczej gra zespołowa jest jej preferowaną formą muzykowania. Koncertuje z powodzeniem od wielu lat w kraju i za granicą, czasem nawet w miejscach tak odległych jak Chiny czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Na stałe związana z orkiestrą "Sinfonietta Polonia" gdzie zajmuje stanowisko asystenta i zastępcy koncertmistrza.
Oprócz działalności koncertowej związanej z klasycznym wykształceniem zajmuję się również muzyką improwizowaną. Wspólnie z mężem Jeffem Gburkiem, amerykańskim gitarzystą-improwizatorem, tworzą duet eksperymentujący na polu improwizowanej muzyki elektroakustycznej. Ich współpraca, często także z udziałem innych muzyków, owocuje wieloma koncertami oraz nagraniami. Wspólnie prowadzili również warsztaty tej muzyce poświęcone podczas Międzynarodowych Spotkań Artystycznych "Experyment Festival". Ostatnią dziedziną, w której realizuje się zawodowo jest pedagogika. Jest nauczycielem mianowanym a doświadczenia zbiera od lat ucząc zarówno w szkołach państwowych jak i prywatnych a także doszkalając się na wielu kursach. Ma świetny kontakt z dziećmi i z dorosłymi oraz wprawę w dobieraniu metod nauczania do każdego ucznia indywidualnie. Ucząc gry na instrumencie stara się przede wszystkim rozbudzać entuzjazm i zainteresowanie muzyką w ogóle; chce aby jej uczniowie nauczyli się rozumieć i posługiwać językiem muzyki tak aby mogli czerpać przyjemność i sadysfakcję z obcowania z nieograniczonym światem dźwięków.

Fotrepian

Paulina Rogowska-Serwa - naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 6 lat w Państwowej Szkole Muzycznej w Inowrocławiu. Absolwentka dyrygentury symfonicznej i operowej na Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz muzykologii na UAM w Poznaniu. Prowadzi indywidualne lekcje gry na pianinie dla dzieci i dorosłych, lekcje gry na perkusji dla dzieci oraz zajęcia grupowe w zakresie perkusji z rytmiką oraz zajęcia umuzykalniające dla maluszków. Paulina ma świetny kontakt z dziećmi, na co dzień prowadzi zajęcia muzyczne i warsztaty w przedszkolach i żłobkach. Współpracuje również z poznańskimi agencjami artystycznymi, dla których realizuje warsztaty, animacje oraz koncerty edukacyjne dla najmłodszych. Wspieranie rozwoju dziecka przez muzykę to jej największa pasja, dlatego nieustannie dokształca się w tym zakresie.

Fotrepian

Patrycja Siwek - Swoją muzyczną przygodę rozpoczęła w wieku 6 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I następnie II stopnia, które to szkoły doprowadziły ją do uzyskania dyplomu magisterskiego Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu na I wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Rytmiki. Z zawodu muzyk- prężnie działający w dziedzinie rytmiki i tańca- prowadzi zajęcia w poznańskich przedszkolach i żłobkach, a także zajęcia z nauki gry na fortepianie oraz improwizacji fortepianowej.Od ponad 7 lat współpracuje z Republiką Rytmu. Bardzo lubi pracę z dziećmi i młodzieżą. Pragnie zaszczepić w nich miłość do muzyki poprzez dobrą zabawę, ciekawy i indywidualny repertuar oraz miłą atmosferę podczas zajęć.

Fortepian

Anna Wardowska - rodowita rzeszowianka, przyjechała do Poznania aby kontynuować edukację muzyczną. Po Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia na fortepianie oraz Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej Ii stopnia na rytmice, podjęła studia na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Rytmiki przez 5 lat rozwijała swoją miłość do muzyki na specjalności rytmika. Jej pasją jest łączenie muzyki i ruchu oraz wszelka improwizacja, dlatego też to jej ulubiony dział nauczania. Studia licencjackie z przedmiotu improwizacja fortepianowa ukończyła pod kierunkiem prof. Antoniego Grefa, na ostatnim roku studiów poznawała tajniki jazzu i muzyki rozrywkowej u pierwszej damy polskiego jazzu - dr hab. Katarzyny Stroińskiej. Od ponad trzech lat zaraża muzyką dzieci, młodzież i osoby dorosłe, prowadząc zajęcia z nauki gry na pianinie oraz przygotowuje do egzaminów wstępnych do państwowych szkół muzycznych I i II stopnia.

Fotrepian

ytb
ytb
ytb

Fundacja "Nieściszalni"
ul. J. H. Dąbrowskiego 17, 60-838 Poznań
e-mail: kontakt@republikarytmu.pl, tel. (+48) 790 780 530