Fundacja "Nieściszalni" ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17,
60-838 Poznań, e-mail: kontakt@republikarytmu.pl
tel. (+48) 790 780 530, nr konta: 49 2130 0004 2001 0583 4460 0001

ENGLISH / POLSKI

fbk ytb insta soundcloud email

djembe dj gitara bas perkusja piano produkcja sax skrzypce trąbka flet spiew rysunek żagle teatr

sprawdź wolne terminy

Kurs gry na saksofonie

Oferujemy kursy gry na saksofonie altowym, tenorowym i sopranowym. Zapraszamy zarówno osoby początkujące jak i te, które nabrały biegłości w grze na tym instrumencie. Zajęcia prowadzimy indywidualnie, co sprzyja szybkiemu opanowaniu materiału.

Program zajęć dostosowany jest do umiejętności i upodobań muzycznych ucznia oraz obejmuje zagadnienia takie jak:
- zadęcie (technika wydobywania dźwięku),
- aplikatura saksofonowa (technika palcowania dźwięków),
- ułożenie aparatu gry,
- techniki artykulacyjne i dynamiczne.

W programie uczeń zapozna się z budową saksofonu, nauczy się notacji muzycznej i zastosuje ją w praktyce, a także pozna podstawy z zakresu historii i teorii muzyki. Osoby zaawansowane w grze na saksofonie poznają tajniki improwizacji i będą mogły szlifować dotychczasowe umiejętności w oparciu o swoje ulubione utwory.

Oferujemy pomoc w wyborze i kupnie saksofonu, a także wszelkich innych akcesoriów związanych z nauką. Jeśli chciałbyś ćwiczyć na szkolnym saksofonie w jednej z naszych sal, zapraszamy do odwiedzenia działu sale dla muzyków.

Post udostępniony przez Republika Rytmu (@republikarytmu)

Cennik

Zapisy na zajęcia trwają przez cały rok. Na początku zapraszamy na jednorazową lekcję próbną (60 zł/60 min), która nie zobowiązuje do podpisania umowy, ale umożliwia zapoznanie się z nauczycielem i programem zajęć.

Wszelkie materiały do nauki gry na instrumencie w postaci nut i podręczników zapewnia Republika Rytmu, uczeń nie ponosi żadnych innych kosztów niż opłata za kurs.

KURS RODZAJ WIEK CZAS CENA
saksofon indywidualny* 10-60 lat 4 x 60 min 240 zł/miesiąc

*Na życzenie uczniów lekcje gry na saksofonie mogą odbywać się w systemie grupowym (2-3 osoby), przy czym organizacją grupy zajmuje się uczeń (więcej informacji w biurze Republiki Rytmu).

W przypadku wykupienia więcej niż 1 kursu, na każdy kolejny przysługuje zniżka 20 zł/miesiąc.

Kadra

Michał Śliwiński - Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 6 lat. Ukończył PSM I st. w Zduńskiej Woli na fortepianie, oraz II st. na saksofonie. Jest również absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie saksofonu. Grał w wielu zespołach, zarówno klasycznych, jak i rozrywkowych (min. kwartety saksofonowe, big-bandy). Współpracował także z Filharmonią w Poznaniu (min. pod batutą Jana Krenza). Swoje umiejętności doskonalił poprzez udział w licznych warsztatach i kursach saksofonowych (np. z Radkiem Knopem, Matjazem Drevenskiem, Bernardem Steuerem, Pawłem Gusnarem). Posiada także doświadczenie pedagogiczne w nauczaniu indywidualnym i grupowym.

Saksofon

Seweryn Graniasty - Z muzyką związany od dziecka. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Głogowie w klasie fortepianu, a także II stopnia w klasie saksofonu. Saksofonista jazzowy, jednakże nie zamyka się na inne style muzyczne, przez co w jego grze można usłyszeć wpływy różnych kultur muzycznych. Czerpie inspirację z każdego gatunku muzycznego. Student V roku Akademii Muzycznej w Poznaniu na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Swoją karierę rozpoczynał w Głogowie od autorskich projektów, wielokrotnie występował na Głogowskich Spotkaniach Jazzowych. Aktualnie związany z Global Schwung Quintet, dodatkowo jest liderem kwartetu jazzowego pod swoim nazwiskiem. Występuje jako muzyk sesyjny w wielu projektach muzycznych. Wystąpił na scenie m.in. z Kayah, Ewa Bem, Kuba Badach, Jan 'Ptaszyn' Wróblewski. Wielokrotnie uczestniczył w Międzynarodowych Chodzieskich Warsztatach Jazzowych "Cho-Jazz". Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich (Peter Weniger, Achille Succi, Jean Piere Zanella, Maciej Sikała, Piotr Baron). Posiada certyfikat Berklee College of Music, który otrzymał po ukończeniu kursu improwizacji, prowadzonym przez Garrego Burtona.

Saksofon

Krzysztof Kuśmierek

Saksofon
wydarzenia

Fundacja "Nieściszalni" ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17,
60-838 Poznań, e-mail: kontakt@republikarytmu.pl
tel. (+48) 790 780 530, nr konta: 49 2130 0004 2001 0583 4460 0001