Fundacja "Nieściszalni"
ul. J. H. Dąbrowskiego 17, 60-838 Poznań
e-mail: kontakt@republikarytmu.pl, tel. (+48) 790 780 530

ENGLISH / POLSKI

fbk ytb insta soundcloud email

djembe dj gitara bas perkusja piano produkcja sax skrzypce trąbka spiew

Fundacja "Niesciszalni" zawiesza swoja dzialalnosc, a szkola muzyczna Republika Rytmu zostala zamknieta z dniem 1.07.2023.

Archiwalna zawartosc strony:
sprawdź dostępne terminy

Kurs gry na saksofonie

Oferujemy kursy gry na saksofonie altowym, tenorowym i sopranowym. Zapraszamy zarówno osoby początkujące jak i te, które nabrały biegłości w grze na tym instrumencie. Zajęcia prowadzimy indywidualnie, co sprzyja szybkiemu opanowaniu materiału.

Program zajęć dostosowany jest do umiejętności i upodobań muzycznych ucznia oraz obejmuje zagadnienia takie jak:
- zadęcie (technika wydobywania dźwięku),
- aplikatura saksofonowa (technika palcowania dźwięków),
- ułożenie aparatu gry,
- techniki artykulacyjne i dynamiczne.

W programie uczeń zapozna się z budową saksofonu, nauczy się notacji muzycznej i zastosuje ją w praktyce, a także pozna podstawy z zakresu historii i teorii muzyki. Osoby zaawansowane w grze na saksofonie poznają tajniki improwizacji i będą mogły szlifować dotychczasowe umiejętności w oparciu o swoje ulubione utwory.

Oferujemy pomoc w wyborze i kupnie saksofonu, a także wszelkich innych akcesoriów związanych z nauką. Jeśli chciałbyś ćwiczyć na szkolnym saksofonie w jednej z naszych sal, zapraszamy do odwiedzenia działu sale dla muzyków.

Post udostępniony przez Republika Rytmu (@republikarytmu)

Cennik

Zapisy na zajęcia trwają przez cały rok. Na początku zapraszamy na jednorazową lekcję próbną (110zł/55min), która nie zobowiązuje do podpisania umowy, ale umożliwia zapoznanie się z nauczycielem i programem zajęć.

Wszelkie materiały do nauki gry na instrumencie w postaci nut i podręczników zapewnia Republika Rytmu, uczeń nie ponosi żadnych innych kosztów niż opłata za kurs.

KURS RODZAJ WIEK CZAS CENA
saksofon indywidualny 10-60 lat 4 x 55 min 440 zł/miesiąc

W przypadku wykupienia więcej niż 1 kursu, na każdy kolejny przysługuje zniżka 20 zł/miesiąc.

Kadra

Michał Żółtowski - Ukończył studia licencjackie w instytucie jazzu i muzyki estradowej w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, gdzie kształcił się zarówno na klarnecie jak i na saksofonie pod okiem mgr Jarosława Wachowiaka. Aktualnie rozpoczyna studia magisterskie na kierunku klarnet jazzowy. Jest absolwentem Zespołu Szkół Muzycznych I i II st. w Gnieźnie, gdzie ukończył z wyróżnieniem klasę klarnetu. W 2018 roku otrzymał Stypendium Artystyczne Starosty Gnieźnieńskiego. Ma na koncie wiele występów w Polsce i za granicą m.in.: w Danii i Holandii z zespołem Metanoia. Wykonuje muzykę jazzową, rozrywkową i ludową. Jest klarnecistą w kapeli Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie”, ale próbuje również rozpowszechnić ten instrument we współczesnej muzyce rozrywkowej i jazzowej m.in. dzięki projektowi Anti Komeda Komeda Club, gdzie jest też saksofonistą i kompozytorem.

Julia Oleksa - Saksofonistka, absolwentka Szkoły Muzycznej II stopnia przy ul. Głogowskiej w Poznaniu. Studiuje na Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Jest aktywnym zawodowo muzykiem. Najlepiej czuje się w Big Bandach i małych składach jazzowych. Jej największymi wzorami saksofonowymi są Gerald Albright, Phil Woods oraz Michael Brecker. Na co dzień słucha hardbopu, smooth jazzu oraz poezji śpiewanej.


ytb
ytb
ytb

Fundacja "Nieściszalni"
ul. J. H. Dąbrowskiego 17, 60-838 Poznań
e-mail: kontakt@republikarytmu.pl, tel. (+48) 790 780 530