Fundacja "Nieściszalni" ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17,
60-838 Poznań, e-mail: kontakt@republikarytmu.pl
tel. (+48) 790 780 530, nr konta: 49 2130 0004 2001 0583 4460 0001

ENGLISH / POLSKI

fbk ytb insta soundcloud email

djembe dj gitara bas perkusja piano produkcja sax skrzypce trąbka flet spiew teatr

sprawdź wolne terminy (działamy również w wakacje)

Kurs gry na saksofonie

Oferujemy kursy gry na saksofonie altowym, tenorowym i sopranowym. Zapraszamy zarówno osoby początkujące jak i te, które nabrały biegłości w grze na tym instrumencie. Zajęcia prowadzimy indywidualnie, co sprzyja szybkiemu opanowaniu materiału.

Program zajęć dostosowany jest do umiejętności i upodobań muzycznych ucznia oraz obejmuje zagadnienia takie jak:
- zadęcie (technika wydobywania dźwięku),
- aplikatura saksofonowa (technika palcowania dźwięków),
- ułożenie aparatu gry,
- techniki artykulacyjne i dynamiczne.

W programie uczeń zapozna się z budową saksofonu, nauczy się notacji muzycznej i zastosuje ją w praktyce, a także pozna podstawy z zakresu historii i teorii muzyki. Osoby zaawansowane w grze na saksofonie poznają tajniki improwizacji i będą mogły szlifować dotychczasowe umiejętności w oparciu o swoje ulubione utwory.

Oferujemy pomoc w wyborze i kupnie saksofonu, a także wszelkich innych akcesoriów związanych z nauką. Jeśli chciałbyś ćwiczyć na szkolnym saksofonie w jednej z naszych sal, zapraszamy do odwiedzenia działu sale dla muzyków.

Post udostępniony przez Republika Rytmu (@republikarytmu)

Cennik

Zapisy na zajęcia trwają przez cały rok. Na początku zapraszamy na jednorazową lekcję próbną (70 zł/60 min), która nie zobowiązuje do podpisania umowy, ale umożliwia zapoznanie się z nauczycielem i programem zajęć.

Wszelkie materiały do nauki gry na instrumencie w postaci nut i podręczników zapewnia Republika Rytmu, uczeń nie ponosi żadnych innych kosztów niż opłata za kurs.

KURS RODZAJ WIEK CZAS CENA
saksofon indywidualny 10-60 lat 4 x 60 min 280 zł/miesiąc

W przypadku wykupienia więcej niż 1 kursu, na każdy kolejny przysługuje zniżka 20 zł/miesiąc.

Kadra

Michał Śliwiński - Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 6 lat. Ukończył PSM I st. w Zduńskiej Woli na fortepianie, oraz II st. na saksofonie. Jest również absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie saksofonu. Grał w wielu zespołach, zarówno klasycznych, jak i rozrywkowych (min. kwartety saksofonowe, big-bandy). Współpracował także z Filharmonią w Poznaniu (min. pod batutą Jana Krenza). Swoje umiejętności doskonalił poprzez udział w licznych warsztatach i kursach saksofonowych (np. z Radkiem Knopem, Matjazem Drevenskiem, Bernardem Steuerem, Pawłem Gusnarem). Posiada także doświadczenie pedagogiczne w nauczaniu indywidualnym i grupowym.

Saksofon

Krzysztof Kuśmierek - saksofonista, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej imienia Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie saksofonu jazzowego. Swoją muzyczną ekspresję wyraża poprzez granie w bardzo różnych stylistycznie projektach. Głównym polem jego pracy jest muzyka jazzowa oraz estradowa . Najsilniej kojarzony jest z poznańskimi projektami takimi jak: Przed Wschodem Słońca, Anomalia czy Panoptikum. Podczas swej muzycznej drogi współpracował z wieloma znanymi zespołami do których można zaliczyć: „Dizzy Boys Brass Band”, „Polską Orkiestrę Muzyki Filmowej”, „Hot Lips”, „Poznańską 15”, „Art Piknik Orkiestrę”czy orkiestrę filharmonii szczecińskiej. Krzysztof miał także przyjemność występować na jednej scenie z takimi nazwiskami jak: Gregory Porter, Kayah, Justyna Steczkowska, Kuba Badach, Małgorzata Ostrowska, Krzysztof Dys. Od dłuższego czasu zajmuje się także pracą pedagogiczną.

Saksofon
wydarzenia

Fundacja "Nieściszalni" ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17,
60-838 Poznań, e-mail: kontakt@republikarytmu.pl
tel. (+48) 790 780 530, nr konta: 49 2130 0004 2001 0583 4460 0001