Fundacja "Nieściszalni"
ul. J. H. Dąbrowskiego 17, 60-838 Poznań
e-mail: kontakt@republikarytmu.pl, tel. (+48) 790 780 530

ENGLISH / POLSKI

fbk ytb insta soundcloud email

djembe dj gitara bas perkusja piano produkcja sax skrzypce trąbka flet spiew

sprawdź dostępne terminy

Kurs gry na saksofonie

Oferujemy kursy gry na saksofonie altowym, tenorowym i sopranowym. Zapraszamy zarówno osoby początkujące jak i te, które nabrały biegłości w grze na tym instrumencie. Zajęcia prowadzimy indywidualnie, co sprzyja szybkiemu opanowaniu materiału.

Program zajęć dostosowany jest do umiejętności i upodobań muzycznych ucznia oraz obejmuje zagadnienia takie jak:
- zadęcie (technika wydobywania dźwięku),
- aplikatura saksofonowa (technika palcowania dźwięków),
- ułożenie aparatu gry,
- techniki artykulacyjne i dynamiczne.

W programie uczeń zapozna się z budową saksofonu, nauczy się notacji muzycznej i zastosuje ją w praktyce, a także pozna podstawy z zakresu historii i teorii muzyki. Osoby zaawansowane w grze na saksofonie poznają tajniki improwizacji i będą mogły szlifować dotychczasowe umiejętności w oparciu o swoje ulubione utwory.

Oferujemy pomoc w wyborze i kupnie saksofonu, a także wszelkich innych akcesoriów związanych z nauką. Jeśli chciałbyś ćwiczyć na szkolnym saksofonie w jednej z naszych sal, zapraszamy do odwiedzenia działu sale dla muzyków.

Post udostępniony przez Republika Rytmu (@republikarytmu)

Cennik

Zapisy na zajęcia trwają przez cały rok. Na początku zapraszamy na jednorazową lekcję próbną (80zł/55min), która nie zobowiązuje do podpisania umowy, ale umożliwia zapoznanie się z nauczycielem i programem zajęć.

Wszelkie materiały do nauki gry na instrumencie w postaci nut i podręczników zapewnia Republika Rytmu, uczeń nie ponosi żadnych innych kosztów niż opłata za kurs.

KURS RODZAJ WIEK CZAS CENA
saksofon indywidualny 10-60 lat 4 x 55 min 320 zł/miesiąc

W przypadku wykupienia więcej niż 1 kursu, na każdy kolejny przysługuje zniżka 20 zł/miesiąc.

Kadra

Michał Śliwiński - Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 6 lat. Ukończył PSM I st. w Zduńskiej Woli na fortepianie, oraz II st. na saksofonie. Jest również absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie saksofonu. Grał w wielu zespołach, zarówno klasycznych, jak i rozrywkowych (min. kwartety saksofonowe, big-bandy). Współpracował także z Filharmonią w Poznaniu (min. pod batutą Jana Krenza). Swoje umiejętności doskonalił poprzez udział w licznych warsztatach i kursach saksofonowych (np. z Radkiem Knopem, Matjazem Drevenskiem, Bernardem Steuerem, Pawłem Gusnarem). Posiada także doświadczenie pedagogiczne w nauczaniu indywidualnym i grupowym.

Saksofon

Krzysztof Kuśmierek - saksofonista, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej imienia Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie saksofonu jazzowego. Swoją muzyczną ekspresję wyraża poprzez granie w bardzo różnych stylistycznie projektach. Głównym polem jego pracy jest muzyka jazzowa oraz estradowa . Najsilniej kojarzony jest z poznańskimi projektami takimi jak: Przed Wschodem Słońca, Anomalia czy Panoptikum. Podczas swej muzycznej drogi współpracował z wieloma znanymi zespołami do których można zaliczyć: „Dizzy Boys Brass Band”, „Polską Orkiestrę Muzyki Filmowej”, „Hot Lips”, „Poznańską 15”, „Art Piknik Orkiestrę”czy orkiestrę filharmonii szczecińskiej. Krzysztof miał także przyjemność występować na jednej scenie z takimi nazwiskami jak: Gregory Porter, Kayah, Justyna Steczkowska, Kuba Badach, Małgorzata Ostrowska, Krzysztof Dys. Od dłuższego czasu zajmuje się także pracą pedagogiczną.

Saksofon
wydarzenia

Fundacja "Nieściszalni"
ul. J. H. Dąbrowskiego 17, 60-838 Poznań
e-mail: kontakt@republikarytmu.pl, tel. (+48) 790 780 530