Fundacja "Nieściszalni"
ul. J. H. Dąbrowskiego 17, 60-838 Poznań
e-mail: kontakt@republikarytmu.pl, tel. (+48) 790 780 530

ENGLISH / POLSKI

fbk ytb insta soundcloud email

djembe dj gitara bas perkusja piano produkcja sax skrzypce trąbka spiew

Fundacja "Niesciszalni" zawiesza swoja dzialalnosc, a szkola muzyczna Republika Rytmu zostala zamknieta z dniem 1.07.2023.

Archiwalna zawartosc strony:
sprawdź dostępne terminy

Perkusja + rytmika dla dzieci

Perkusja i Rytmika, to program stworzony z myślą o dzieciach w wieku 3-6 lat.
Zajęcia te mają na celu rozwijanie wyobraźni muzycznej dziecka, kształtowanie jego poczucia rytmu oraz muzykalności.
Unikatowość i atrakcyjność tych lekcji polega na swego rodzaju połączeniu zajęć grupowej rytmiki dla dzieci z indywidualną grą na perkusji.

Dzieci uczą się zatem piosenek, biorą udział w grach i zabawach rytmicznych, ale również poznają zapis nutowy i grają z metronomem i podkładami muzycznymi do swoich ulubionych piosenek. Dużą uwagę przykładamy wówczas również do swobodnej improwizacji.
Podczas lekcji dzieci grają na zestawie perkusyjnym oraz instrumebtach takich jak marakasy, tamburyn, janczary, bongosy, etc.
Po kilku miesiącach udziału w zajęciach, dzieci są gotowe do indywidualnych zajęć gry na perkusji oraz występów w koncertach z cyklu "Mała Scena Perkusistów RR".
Zajęcia odbywają się co tydzień, z podziałem na grupy wiekowe i poziom zaawansowania.

Po więcej informacji zapraszamy: madra@republikarytmu.pl, 690 803 870

Szkoła Muzyczna Poznań

Cennik

Zapisy na zajęcia trwają przez cały rok. Na początku zapraszamy na jednorazową lekcję próbną, która nie zobowiązuje do podpisania umowy, ale umożliwia zapoznanie się z nauczycielem i programem zajęć.

W przypadku kursu grupowego perkusja + rytmika dla dzieci nauczyciel zarekomenduje odpowiednią grupę wiekową (grupy liczą od 3 do 5 dzieci). Zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu i trwają 45 minut.

Wszelkie materiały do nauki gry na instrumencie w postaci nut i podręczników zapewnia Republika Rytmu, uczeń nie ponosi żadnych innych kosztów niż opłata za kurs. Po pierwszej lekcji nauczyciel doradzi w doborze odpowiednich pałek perkusyjnych.

KURS RODZAJ WIEK CZAS CENA
perkusja+rytmika grupowy 3-6 lat 4 x 45 min 220 zł/miesiąc

* W przypadku dzieci do 10 roku życia jedne zajęcia trwają 45 minut.

W przypadku wykupienia więcej niż 1 kursu, na każdy kolejny przysługuje zniżka 20 zł/miesiąc.

Kadra

Paulina Rogowska-Serwa (perkusja + rytmika dla dzieci) Absolwentka dyrygentury symfonicznej i operowej na Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz muzykologii na UAM w Poznaniu. W trakcie kształcenia na Akademii Muzycznej odbyła kurs nauki gry na różnorodnych instrumentach perkusyjnych. Od kilku lat zajmuje się edukacją muzyczną dzieci. Prowadzi indywidualne lekcje gry na pianinie i na perkusji dla dzieci oraz zajęcia grupowe w zakresie perkusji z rytmiką oraz zajęcia umuzykalniające dla maluszków. Paulina ma świetny kontakt z dziećmi, na co dzień prowadzi zajęcia muzyczne i warsztaty w przedszkolach i żłobkach. Współpracuje również z poznańskimi agencjami artystycznymi, dla których realizuje warsztaty, animacje oraz koncerty edukacyjne dla najmłodszych. Wspieranie rozwoju dziecka przez muzykę to jej największa pasja, dlatego nieustannie dokształca się w tym zakresie.

Rytmika

Anna Wardowska (perkusja + rytmika dla dzieci) – rodowita rzeszowianka, przyjechała do Poznania aby kontynuować edukację muzyczną. Po Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia na fortepianie oraz Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia na kierunku Rytmika, podjęła studia na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Rytmiki przez 5 lat rozwijała swoją miłość do muzyki na specjalności Rytmika. Jej pasją jest łączenie muzyki i ruchu oraz wszelka improwizacja, dlatego też to jej ulubiony dział nauczania. Posiada kilkuletnie doświadczenie pedagogiczne w nauczaniu indywidualnym i grupowym w zakresie perkusji i rytmiki dla dzieci.

Rytmika

Klaudia Woźniak – (perkusja + rytmika dla dzieci) absolwentka studiów magisterskich poznańskiej Akademii Muzycznej na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, ze specjalnością Dyrygentura Chóralna. Działa w wielu różnych obszarach w obrębie samej muzyki. Uwielbia pracę z dziećmi i młodzieżą, co realizuje prowadząc własny chór w PSM I stopnia w Kościanie. Jako studentka IV roku psychologii i jej wielka pasjonatka, wykorzystuje wiedzę o rozwoju człowieka i psychicznym aspekcie funkcjonowania w edukacji muzycznej. W jej sercu jednak ponad wszystko gra muzyka rozrywkowa. Na scenie wystąpiła po raz pierwszy w wieku 5 lat, biorąc później udział w licznych konkursach i festiwalach piosenki dziecięcej i młodzieżowej. Jest współzałożycielką, wokalistką, autorką tekstów i kompozytorką zespołu „Substytut?”, który tworzą poznańscy muzycy jazzowi. Formacja wykonuje autorską muzykę rozrywkową z elementami jazzu, rocka, funku czy poezji śpiewanej. Miała okazję wspierać głosem na jednej scenie, w tle chóralnym, takich artystów jak Kuba Badach, Kasia Cerekwicka, Ania Dąbrowska i Kasia Rościńska przy projekcie „Tribute to Miachael Jacson”. Ponadto z zamiłowania zajmuje się aranżowaniem utworów rozrywkowych na chór, wielogłos, zespół oraz wykony solowe

Rytmika


ytb
ytb
ytb

Fundacja "Nieściszalni"
ul. J. H. Dąbrowskiego 17, 60-838 Poznań
e-mail: kontakt@republikarytmu.pl, tel. (+48) 790 780 530