Fundacja "Nieściszalni" ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17,
60-838 Poznań, e-mail: kontakt@republikarytmu.pl
tel. (+48) 790 780 530, nr konta: 49 2130 0004 2001 0583 4460 0001

ENGLISH / POLSKI

fbk ytb insta soundcloud email

djembe dj gitara bas perkusja piano produkcja sax skrzypce trąbka flet spiew teatr

sprawdź wolne terminy (działamy również w wakacje)

Kurs produkcji muzyki

Praca z dźwiękiem pozwala działać na wielu płaszczyznach. Jedną z jej form, jest twórcze wykorzystanie umiejętności, polegające na tworzeniu własnych aranżacji i utworów muzycznych. Warsztaty skierowane są do wszystkich osób, bez względu na poziom zaawansowania, a ich program dzięki indywidualnemu trybowi zajęć, dostosowany jest do potrzeb każdego ucznia.

Warsztaty Produkcji Muzyki w Republice Rytmu pozwolą na:
- zdobycie wiedzy dotyczącej zjawisk dźwiękowych, z elementami kształcenia słuchu i teorii muzyki.
- zapoznanie się ze sprzętem elektronicznym m.in. kontrolerami usb/midi, syntezatorami, instrumentami elektronicznymi
- obsługę programów muzycznych do produkcji muzyki
- tworzenie autorskiej muzyki pod okiem wykładowcy poprzez realizację dźwięku, w tym nagrywanie "żywych" instrumentów, wokali, oraz miks i master.

Sprzęt na którym aktualnie pracujemy to:
- Monitory odsłuchowe KRK Rokit RP5G37
- Karta dźwiękowa Focusrite Scarlett 2i2
- klawiatura sterująca Novation Nocturn
- Software: Ableton Live Suite 9

Kurs songwritingu

W dobie cyfryzacji, tworzenie muzyki jest bardzo popularnym zajęciem. Zbyt często jednak korzystamy z gotowych schematów i ‚przepisów’ na utwory, zapominając o pobudzaniu własnych, niekiedy ukrytych talentów.

Warsztaty z „pisania piosenek”, to nie tylko okiełznanie teorii muzyki. To przede wszystkim praca nad kreatywnością i emocjonalnością. Podczas zajęć odkryjesz swoją muzyczną moc i zaczniesz z niej świadomie korzystać. Nieważne czy grasz na gitarze, śpiewasz, rapujesz, czy dopiero szukasz swojego miejsca na scenie- nasze warsztaty pozwolą Ci na wydobycie własnego „ja” i rozpoczęcie przygody z tworzeniem autorskiej muzyki.

Indywidualne lekcje składają się na:
- Naukę kompozycji muzyki rozrywkowej (w dowolnym gatunku)
- Pisanie tekstów piosenek i ich edycję
- Kształcenie słuchu
- Podstawy teorii muzyki i harmonii
- Analizę muzyki rozrywkowej
- Podstawy emisji głosu
- Naukę ruchu scenicznego i zachowania na scenie
- Analizę autorskiego materiału muzycznego i tekstowego
- Podstawy kreowania wizerunku
- Warsztaty skierowane są zarówno do początkujących muzyków, jak i tych zaawansowanych.

Cennik

Zapisy na zajęcia trwają przez cały rok. Na początku zapraszamy na jednorazową lekcję próbną (70 zł/60 min), która nie zobowiązuje do podpisania umowy, ale umożliwia zapoznanie się z nauczycielem i programem zajęć.

Wszelkie materiały do nauki gry na instrumencie w postaci nut i podręczników zapewnia Republika Rytmu, uczeń nie ponosi żadnych innych kosztów niż opłata za kurs.

KURS RODZAJ WIEK CZAS CENA
produkcja muzyki/songwriting indywidualny od 12 lat 4 x 60 min 280 zł/miesiąc

W przypadku wykupienia więcej niż 1 kursu, na każdy kolejny przysługuje zniżka 20 zł/miesiąc.

Kadra

Paweł Swiernalis - kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista. Na co dzień związany z wytwórnią Kayax, której nakładem wydaje swoją muzykę. Na swoim koncie posiada kilka albumów muzycznych, setki koncertów i dziesiątki produkcji. Z wykształcenia technik realizacji dźwięku i politolog, z zawodu czynny muzyk - współpracował i występował z takimi artystami jak Hugo Race (Nick Cave & the Bad Seeds), Haydn Bendall (McCartney, Katie Melua), Kuba Karaś (the Dumplings) Paweł Cieślak, Andrzej Smolik, Piotr Rogucki i wielu innych. Prowadzi audycję "Sztruks" w poznańskim Radio Afera, wspomaga kompozycyjnie i tekstowo polskich twórców, współtworzy zespół Hoszpital.

produkcja muzyki

Wojtek Błachowiak - producent , inżynier dźwięku oraz turntablista. W ramach duetu DJ Czarny/Tas nagrał albumy: "Passion, Music, Hip-Hop" (2011) oraz "Time To Build" (2013). W 2011 zdobył tytuł Wicemistrza Świata DJ'ów IDA 2011. Jako producent zadebiutował w 2012, zajmując I miejsce na V edycji Mistrzostw Polski Beatmakerów – beatbattle.poznan (w kat. Live Act). Autor projektu Beats In Motion, którego ideą jest łączenie muzyki z podróżowaniem. W 2015 jako Voitek Noir wydał solowy album „Into The Wild” stworzony w całości w Londynie. Absolwent Reżyserii Dźwięku na UAM oraz MA Audio Production na University of Westminster. Asystent w Eprom Sounds Studio, reprezentant marki reprezentant Ableton Polska, na co dzień pracujący w poznańskiej firmie ZYLIA.

Dj

wydarzenia

Fundacja "Nieściszalni" ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17,
60-838 Poznań, e-mail: kontakt@republikarytmu.pl
tel. (+48) 790 780 530, nr konta: 49 2130 0004 2001 0583 4460 0001