Fundacja "Nieściszalni"
ul. J. H. Dąbrowskiego 17, 60-838 Poznań
e-mail: kontakt@republikarytmu.pl, tel. (+48) 790 780 530

ENGLISH / POLSKI

fbk ytb insta soundcloud email

djembe dj gitara bas perkusja piano produkcja sax skrzypce trąbka spiew

Fundacja "Niesciszalni" zawiesza swoja dzialalnosc, a szkola muzyczna Republika Rytmu zostala zamknieta z dniem 1.07.2023.

Archiwalna zawartosc strony:
sprawdź dostępne terminy

Muzyka elektroniczna

Kurs produkcji muzyki

Praca z dźwiękiem pozwala działać na wielu płaszczyznach. Jedną z jej form, jest twórcze wykorzystanie umiejętności, polegające na tworzeniu własnych aranżacji i utworów muzycznych. Warsztaty skierowane są do wszystkich osób, bez względu na poziom zaawansowania, a ich program dzięki indywidualnemu trybowi zajęć, dostosowany jest do potrzeb każdego ucznia.

Warsztaty Produkcji Muzyki w Republice Rytmu pozwolą na:
- zdobycie wiedzy dotyczącej zjawisk dźwiękowych, z elementami kształcenia słuchu i teorii muzyki.
- zapoznanie się ze sprzętem elektronicznym m.in. kontrolerami usb/midi, syntezatorami, instrumentami elektronicznymi
- obsługę programów muzycznych do produkcji muzyki
- tworzenie autorskiej muzyki pod okiem wykładowcy poprzez realizację dźwięku, w tym nagrywanie "żywych" instrumentów, wokali, oraz miks i master.

Sprzęt na którym aktualnie pracujemy to:
- Monitory odsłuchowe KRK Rokit RP5G37
- Karta dźwiękowa Focusrite Scarlett 2i2
- klawiatura sterująca Novation Nocturn
- Software: Ableton Live Suite 9

Kurs syntezy modularnej/sound designu

Kurs syntezy modularnej / sound designu skierowany jest do osób zainteresowanych produkcją muzyki, tworzeniem muzyki do gier i oczywiście zdobyciem szczegółowej wiedzy z zakresy syntezy. Temat ten zaciekawi także instrumentalistów pragnących poszerzyć swój repertuar o elektronikę (przetwarzanie i interakcja).
Syntezator modularny to instrument dający ogromne możliwości kreacji brzmienia. Zrozumienie jego działania zahacza o akustykę i elektronikę, a zarazem jest pasjonującą przygodą i daje ogromną satysfakcję. Kurs opiera się na pracy z systemem modularnym zbudowanym na bazie modułów Eurorack oraz przy pomocy oprogramowania VCV RACK 2.
Zapraszamy zarówno dzieci od 10. roku życia, młodzież, studentów, jak i osoby dorosłe. Zajęcia dostosowane są poziomem do indywidualnych zdolności i potrzeb uczniów.

Lekcje syntezy modularnej obejmują:
- podstawy syntezy, budowa syntezatora, wyjaśnienie pojęć i działanie modułów m.in. oscylatora, filtra, obwiedni, vca
- budowa syntezatora modularnego
- analiza różnych rodzajów syntezy dźwięku (subtraktywna, FM, granularna)
- tworzenie własnych systemów połączeń między modułami
- techniki sound designu, tworzenie efektów dźwiękowych
- przetwarzanie instrumentów

Cennik

Zapisy na zajęcia trwają przez cały rok. Na początku zapraszamy na jednorazową lekcję próbną (110zł/55min), która nie zobowiązuje do podpisania umowy, ale umożliwia zapoznanie się z nauczycielem i programem zajęć.

Wszelkie materiały do nauki gry na instrumencie w postaci nut i podręczników zapewnia Republika Rytmu, uczeń nie ponosi żadnych innych kosztów niż opłata za kurs.

KURS RODZAJ WIEK CZAS CENA
produkcja/synteza indywidualny od 12 lat 4 x 55 min 440 zł/miesiąc

W przypadku wykupienia więcej niż 1 kursu, na każdy kolejny przysługuje zniżka 20 zł/miesiąc.

Kadra

Dawid Dąbrowski (synteza modularna) - dj, miłośnik winylowych trzasków. Nie boi się łączyć bardzo odległych od siebie stylistycznie utworów. Jego background to taneczna i nie tylko elektronika - detroit techno, electro, house, breakbeat, experimental, drum n bass.

Synteza modularna

Piotr Delimata (produkcja muzyki, songwriting) - absolwent Reżyserii Dźwięku, Filozofii oraz Kulturoznawstwa na UAM w Poznaniu. Muzyk, akustyk, producent, pomysłodawca wydarzeń muzycznych i teatralnych, twórca słuchowisk radiowych, animator kulturalny, działacz społeczny, radny jeżycki. Przez wiele lat związany z “Herrang Dance Camp” w Szwecji, „Malta Poznań Festival”, Teatrem Nowym, a obecnie z Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Współpracował z Poznańską Orkiestrą Improwizowaną, oraz współtworzył międzynarodowy projekt opowieści fonicznych „Dźwiękowóz”, a także oprawę dźwiękową spotkań tanecznych i spektakli organizowanych przez Fundację Kinestrefa. Założyciel agencji artystycznej „ŁADNIE”, członek „Fundacji Centrum Amarant” oraz Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych „Kod Krowa”. Współzałożyciel formacji KakofoNIKT, duetu Nie/Wiem, były członek zespołu Appleseed oraz Poznańskiego Chóru Kameralnego pod dyrekcją Bartosza Michałowskego. Nagrany z tym ostatnim zespołem album z muzyką Pasquale Anfossi’ego zdobył m.in. „Złotego Orfeusza” l’Akademie du Disque Lyrique w Paryżu oraz nominację do nagrody Fryderyka 2015. Wraz z Jeffem Gburkiem i Michałem Giżyckim wydał album improwizowany „Resonanse Regions” poświęcony historii powstania jeziora Rusałka.

produkcja muzyki

ytb
ytb
ytb

Fundacja "Nieściszalni"
ul. J. H. Dąbrowskiego 17, 60-838 Poznań
e-mail: kontakt@republikarytmu.pl, tel. (+48) 790 780 530