Fundacja "Nieściszalni"
ul. J. H. Dąbrowskiego 17, 60-838 Poznań
e-mail: kontakt@republikarytmu.pl, tel. (+48) 790 780 530

ENGLISH / POLSKI

fbk ytb insta soundcloud email

djembe dj gitara bas perkusja piano produkcja sax skrzypce trąbka flet spiew

sprawdź dostępne terminy

Sekcja rytmiczna

Zajęcia sekcji rytmicznej dedykowane są zarówno dla początkujących basistów i perkusistów, jak i tych bardziej zaawansowanych. Sekcja rytmiczna to podstawa każdego zespołu, wychodzimy więc naprzeciw wymaganiom muzyków, którzy chcą dowiedzieć się i zgłębić tajniki dobrej kooperacji pomiędzy basistą i perkusistą. Na zajęciach zostanie poruszone wiele aspektów m. in. prawidłowa praca z metronomem, rozpisywanie i ujednolicenie swoich partii, praca z podkładami muzycznymi, loopami. Zajęcia prowadzą Jakub Martuzalski (perkusja) i Mateusz Nowicki (bas) - muzycy współpracujący z wieloma artystami, reprezentującymi różne style muzyczne.

Cennik

Zapisy na zajęcia trwają przez cały rok. Na początku zapraszamy na jednorazową lekcję próbną (80zł/55min), która nie zobowiązuje do podpisania umowy, ale umożliwia zapoznanie się z nauczycielem i programem zajęć.

Wszelkie materiały do nauki gry na instrumencie w postaci nut i podręczników zapewnia Republika Rytmu, uczeń nie ponosi żadnych innych kosztów niż opłata za kurs. Po pierwszej lekcji nauczyciel doradzi w doborze odpowiednich pałek perkusyjnych.

KURS RODZAJ WIEK CZAS CENA
sekcja rytmiczna grupowy od 10 lat 4 x 55 min 320 zł/miesiąc

W przypadku wykupienia więcej niż 1 kursu, na każdy kolejny przysługuje zniżka 20 zł/miesiąc.

Kadra

Jakub Martuzalski (perkusji) - absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Jarocinie w klasie perkusji i fortepianu. Jako perkusista brał udział w wielu projektach scenicznych, jak i studyjnych. Razem z grupą Acapulco grał na wielu znaczących imprezach na terenie kraju- Jarocin Festiwal 2005, 2006, 2010; Rock na Bagnie 2011, Jarmark Świętojański w Poznaniu, Juwenalia w Kaliszu i Warszawie. Z tym zespołem zarejestrował płytę live pt. "Na żywo w skansenie". Jako perkusjonista współpracował z big bandem Marka Kurzawy, z którym wystąpił na Gali Polskiego Żużla w Warszawie oraz dwóch edycjach festiwalu "Śpiewomania".Obecnie udziela się w poznańskim zespole Rust, promując ich najnowszy krążek "White fog", który przez portal cgm.pl został wybrany jedną z najlepszych rockowych płyt 2014 roku w Polsce. Z tym projektem koncertuje w kraju i za granicą.

Perkusja

Mateusz Nowicki (bas) – absolwent szkoły muzycznej II stopnia w Poznaniu w klasie kontrabasu oraz studiów II stopnia Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w Zakładzie Jazzu i Muzyki Estradowej na gitarze basowej w klasie prof. Zbigniewa Wrombla. Wieloletnie doświadczenie zdobywał grając w Big Bandzie prowadzonym przez Stanisława Gruszkę oraz jako akompaniator w Policealnym Studium Piosenkarskim im. Czesława Niemena w Poznaniu. Szerokie zainteresowania muzyczne od jazzu, przez rock, soul i funk realizuje w wielu projektach, między innymi: Poznańska Orkiestra Rozrywkowa, Big Band Akademii Muzycznej czy zespół Miłyband. Poza stałymi zespołami angażuje się w liczne inicjatywy muzyczne: wszelkiego rodzaju warsztaty, projekty muzyczne takie jak: musical Jesus Christ Superstar, nagrania i koncerty - jako muzyk sesyjny. Biegle porusza się w różnych stylistykach muzycznych, oraz korzysta z instrumentów cztero, pięcio, sześciostrunowych i fretlessów, co czyni go basistą uniwersalnym.

Gitara basowa

wydarzenia

Fundacja "Nieściszalni"
ul. J. H. Dąbrowskiego 17, 60-838 Poznań
e-mail: kontakt@republikarytmu.pl, tel. (+48) 790 780 530