Fundacja "Nieściszalni" ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17,
60-838 Poznań, e-mail: kontakt@republikarytmu.pl
tel. (+48) 790 780 530, nr konta: 49 2130 0004 2001 0583 4460 0001

ENGLISH / POLSKI

fbk ytb insta soundcloud email

djembe dj gitara bas perkusja piano produkcja sax skrzypce trąbka flet spiew teatr

sprawdź wolne terminy (działamy również w wakacje)

Muzyka i zmysły - sensomotoryczne zajęcia dla dzieci 1,5-3 lata

"Muzyka i zmysły" to zajęcia ogólnorozwojowe dla maluszków od 1,5 do 3 lat, podczas których wykorzystywane są instrumenty, muzyka, rekwizyty oraz materiały plastyczne. Celem zajęć jest harmonijny rozwój pięciu zmysłów, cierpliwości, samodzielności, wiary w siebie przez naukę i twórczą zabawę oraz kontakt z rówieśnikami. Zajęcia odbywają się w obecności rodziców, w grupach maksymalnie 6-osobowych.Do prawidłowego rozwoju dziecka bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniej proporcji pomiędzy poznawaniem świata za pomocą ruchu oraz zmysłów. Na zajęciach grupowych łączymy rozwój pięciu zmysłów wraz z motoryką przy wykorzystaniu różnorodnych instrumentów, śpiewu oraz różnych technik plastycznych:

SENSO (świat odbierany za pomocą zmysłów)
Rozwój pięciu zmysłów:
- słuch (słuchamy różnych dźwięków, instrumentów, rozwijamy uwagę, uczymy się piosenek i rytmu)
- wzrok (oglądamy świat z różnych perspektyw, uczymy się skupienia, koncentracji, kolorów, kształtów)
- smak (rozróżniamy różne smaki, uczymy się porządkować smaki ze względu na intensywność, wspólnie przyrządzamy mini posiłki)
- węch (poznajemy zapachy związane z poszczególnymi porami roku, wykorzystujemy je do zabaw plastycznych)
- dotyk (poprzez dotyk uczymy się nowych powierzchni, rozróżniamy ciężary przedmiotów, ich konsystencję, temperaturę, wielkość)

MOTORYKA (świat odbierany za pomocą ruchu)
Na zajęciach wykorzystujemy:
- małą motorykę, związaną ze sprawnością ruchową dziecięcych dłoni (wszelkie zabawy plastyczne, lepienie, rysowanie, chwytanie)
- dużą motorykę, związaną ze sprawnością fizyczną całego ciała (skakanie, chodzenie, pokonywanie przeszkód, koordynacja wzrokowo -ruchowa, celowanie)

Cennik

Zapisy na zajęcia trwają przez cały rok. Nauczyciel zarekomenduje odpowiednią grupę wiekową (grupy liczą od 2 do 5 dzieci). Zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu i trwają 45 minut.

Wszelkie materiały do nauki gry na instrumencie w postaci nut i podręczników zapewnia Republika Rytmu, uczeń nie ponosi żadnych innych kosztów niż opłata za kurs.

KURS RODZAJ WIEK CZAS CENA
Muzyka i zmysły grupowy 1,5-3 lat 4 x 45 min 160 zł/miesiąc

* W przypadku dzieci do 10 roku życia jedne zajęcia trwają 45 minut.

W przypadku wykupienia więcej niż 1 kursu, na każdy kolejny przysługuje zniżka 20 zł/miesiąc.

Kadra

Maja Olejnik – absolwentka psychologii na Uniwersytecie Humanistyczno-społecznym SWPS we Wrocławiu. Tematem jej pracy magisterskiej była percepcja współczesnego malarstwa oraz porównanie jej do percepcji malarstwa tradycyjnego. Od kilku lat pracuje z różnymi grupami wiekowymi prowadząc zarówno spotkania indywidualne, jak i warsztaty sensomotoryczne i psychoedukacyjne. W 2015 roku przeprowadziła badania dotyczące arteterapii oraz muzykoterapii oraz ich wykorzystaniu w procesie rehabilitacji. Rok później na ten temat został opublikowany artykuł naukowy. Obszarem jej głównych zainteresowań jest powiązanie psychiki z ciałem oraz szeroko pojęta psychosomatyka. Wciąż podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach i warsztatach w kraju i za granicą. W pracy z dziećmi dopasowuje się do tego, co aktualnie je interesuje, starając się nie narzucać im dokładnego kierunku zajęć. Wychodzi z założenia, że zajęcia powinny zachęcać dzieci do eksplorowania świata poprzez ich naturalną kreatywność i spontaniczność, a nie być przykrym obowiązkiem związanym z nauką nowych rzeczy. Rozwój pięciu zmysłów poprzez zabawę i radosną twórczość to główna zasada na warsztatach.

Warsztaty teatralne Poznań

wydarzenia

Fundacja "Nieściszalni" ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17,
60-838 Poznań, e-mail: kontakt@republikarytmu.pl
tel. (+48) 790 780 530, nr konta: 49 2130 0004 2001 0583 4460 0001