Fundacja "Nieściszalni" ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17,
60-838 Poznań, e-mail: kontakt@republikarytmu.pl
tel. (+48) 790 780 530, nr konta: 49 2130 0004 2001 0583 4460 0001

ENGLISH / POLSKI

fbk ytb insta soundcloud email

djembe dj gitara bas perkusja piano produkcja sax skrzypce trąbka flet spiew teatr

sprawdź wolne terminy (działamy również w wakacje)

Muzyka Malucha - ogólnomuzyczne zajęcia dla dzieci

Muzyka Malucha to ogólnorozwojowe zajęcia muzyczne przeznaczone dla maluchów od 6 miesiąca życia. Prowadzone są w dwóch grupach wiekowych:
- 6 miesięcy – 18 miesięcy / Grupa I Bobo
- 1,5 – 3 lata / Grupa II Maluchy

zajecia dla dzieci

Co robimy podczas zajęć?

Bawimy się muzyką! Śpiewamy po polsku i po angielsku, tańczymy, gramy na różnych instrumentach, również stworzonych z przedmiotów codziennego użytku. Chcemy, by panująca na zajęciach swobodna atmosfera umożliwiła maluchom spontaniczne reagowanie na wykonywaną przez nich muzykę. Wychodzimy z założenia, że zdolności muzyczne objawią się już w łonie matki, a każde dziecko przychodzi na ten świat z muzycznym pakietem startowym, który tylko czeka na swojego przewodnika. Przewodnikami będą również rodzice, którzy razem z osobą prowadzącą zajęcia, wprowadzą dzieci w magiczny świat muzyki.

Podczas zajęć używamy naturalnego instrumentu jakim jest ludzki głos, aktywnie słuchamy muzyki, gramy na instrumentach melodycznych (pianino, dzwonki) oraz perkusyjnych (djembe, bongosy, klawesy, marakasy, kastaniety, janczary, terkotki i inne), poruszamy się do muzyki oraz uczestniczymy w różnych zabawach muzycznych.

zajecia dla dzieci

Zajęcia maja określoną strukturę i rytm, bazują na założeniu, że dziecko rozwija się najszybciej poprzez powtarzanie i naśladowanie. Każde ze spotkań składać się będzie z dwóch etapów.
- wprowadzającego – 15 minut swobodnej zabawy i oswojenia z salą i grupą
- głównego – 45 minut zajęć muzycznych

Rodzice otrzymają od nas gotowe materiały oraz wskazówki potrzebne do muzykowania z dziećmi w domu.

zajecia dla dzieci

Cennik

Zapisy na zajęcia trwają przez cały rok. Zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu i trwają 60 minut.
Wszelkie materiały do nauki gry na instrumencie w postaci nut i podręczników zapewnia Republika Rytmu, uczeń nie ponosi żadnych innych kosztów niż opłata za kurs.

KURS RODZAJ WIEK CZAS CENA
Muzyka Malucha grupowy 0,5-3 lat 4 x 60 min 180 zł/miesiąc

W przypadku wykupienia więcej niż 1 kursu, na każdy kolejny przysługuje zniżka 20 zł/miesiąc.

Kadra

Paulina Rogowska-Serwa – dyrygent, muzyk, animator. Od kilku lat zajmuje się edukacją muzyczną dzieci. Na co dzień uczy gry na pianinie, prowadzi zajęcia umuzykalniające dla dzieci oraz zajęcia z rytmiki z elementami gry na perkusji, a także warsztaty muzyczne dla najmłodszych. Współpracuje również z Uniwersytetem Dzieci i poznańskimi agencjami artystycznymi, dla których realizuje różnorodne warsztaty oraz animacje dla dzieci. W pracy z dziećmi najbardziej zależy jej na rozwijaniu wyobraźni muzycznej oraz nauce wyrażania siebie w muzyce przez zabawę. Muzykowanie z dziećmi i obserwowanie ich rozwoju to jej największa pasja. Prywatnie mama dwójki maluchów, z którymi muzykuje codziennie i na ich przykładzie widzi, jak wielkie znaczenie ma muzyka dla rozwoju małego dziecka.

zajecia dla dzieci
wydarzenia

Fundacja "Nieściszalni" ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17,
60-838 Poznań, e-mail: kontakt@republikarytmu.pl
tel. (+48) 790 780 530, nr konta: 49 2130 0004 2001 0583 4460 0001