Fundacja "Nieściszalni"
ul. J. H. Dąbrowskiego 17, 60-838 Poznań
e-mail: kontakt@republikarytmu.pl, tel. (+48) 790 780 530

ENGLISH / POLSKI

fbk ytb insta soundcloud email

djembe dj gitara bas perkusja piano produkcja sax skrzypce trąbka spiew

Fundacja "Niesciszalni" zawiesza swoja dzialalnosc, a szkola muzyczna Republika Rytmu zostala zamknieta z dniem 1.07.2023.

Archiwalna zawartosc strony:
sprawdź dostępne terminy

Kurs gry na skrzypcach

Podczas nauki gry na skrzypcach w Republice Rytmu uczeń rozwija swoje zdolności, zdobywając stopniowo coraz szersze kompetencje. Należą do nich zarówno umiejętności związane ściśle z grą na instrumencie, jak i z ogólnym uwrażliwieniem muzycznym oraz wspierające je zaplecze teoretyczne. Nauka przebiega zatem równocześnie w dwóch kierunkach: nabywania nowych umiejętności i zwiększania poziomu zaawansowania opanowanych już elementów gry.

Najważniejsze aspekty programu realizowanego na naszych lekcjach (w zależności od stopnia zaawansowania ucznia) obejmują naukę:
- opanowania aparatu gry i prawidłowej postawy podczas grania, zapewniającej łatwość wydobycia dźwięku oraz zapobiegającej powstawaniu kontuzji; świadomości pracy z własnym ciałem – jego możliwości i ograniczeń
- doskonalenia słuchu muzycznego, w tym - powtarzania melodii ze słuchu i ćwiczenia pamięci muzycznej
- współpracy z innymi muzykami poprzez grę w duecie, w tym - uwrażliwiania muzycznego, rozwijania poczucia rytmu, wyobraźni muzycznej i improwizacji oraz ekspresji emocjonalnej poprzez instrument
- posługiwania zapisem nutowym, z – i bez pomocy instrumentu
- podstawowej wiedzy z zakresu akustyki, instrumentoznawstwa, teorii muzyki i historii muzyki
- różnorodnych technik instrumentalnych charakterystycznych dla odmiennych stylów gry: od muzyki klasycznej, poprzez rozrywkową, aż po folk – etno.

Program zajęć jest zawsze indywidualnie dopasowywany do potrzeb i zainteresowań ucznia, jego poziomu zaawansowania, naturalnych predyspozycji, gustów muzycznych i możliwości czasowych związanych z samodzielną pracą w domu. Uczniom zainteresowanym nowoczesnymi formułami kształcenia oferujemy możliwość wykorzystania w toku nauki pomocy edukacyjnych w postaci programów i aplikacji muzycznych.

Na pierwszych lekcjach nie jest wymagane posiadanie własnego instrumentu. Pamiętajmy jednak, że wszystkie wymienione powyżej technikalia są jednak... sprawą wtórną. Główny cel zajęć to przecież: osiągnięcie radości obcowania z instrumentem, cieszenie się muzyką i umiejętność dzielenia się tym szczęściem z innymi!

Cennik

Zapisy na zajęcia trwają przez cały rok. Na początku zapraszamy na jednorazową lekcję próbną (110zł/55min), która nie zobowiązuje do podpisania umowy, ale umożliwia zapoznanie się z nauczycielem i programem zajęć.

Wszelkie materiały do nauki gry na instrumencie w postaci nut i podręczników zapewnia Republika Rytmu, uczeń nie ponosi żadnych innych kosztów niż opłata za kurs.

KURS RODZAJ WIEK CZAS CENA
skrzypce indywidualny od 6 lat 4 x 55 min* 440 zł/miesiąc

*W przypadku dzieci do 10 roku życia jedne zajęcia trwają 45 minut.

W przypadku wykupienia więcej niż 1 kursu, na każdy kolejny przysługuje zniżka 20 zł/miesiąc.

Kadra

Antonina Banaś - absolwentka studiów pierwszego stopnia Akademii Muzycznej imienia Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Przygodę ze skrzypcami rozpoczęła w wieku ośmiu lat. Swój talent rozwijała na Mistrzowskich Kursach Muzycznych w Łańcucie, Międzynarodowych Kursach Muzycznych w Żaganiu, Zimowej Akademii Talentów w Kudowie Zdrój i Bałoszycach. Jako muzyk orkiestrowy wielokrotnie brała udział w tournne, między innymi w Chińskiej Republice Ludowej, Włoszech, Francji, Rosji i Syberii. Swój talent pedagogiczny rozwijała w Zespole Szkół Muzycznych I i II stopnia w Koszalinie prowadząc zespoły kameralne i orkiestrę symfoniczną.

kurs gry na skrzypcach

Karolina Ossowska - Absolwentka poznańskiej Akademii muzycznej na wydziale instrumentalnym o kierunku pedagogika. Skrzypaczka i pianistka. Czasem solistka, częsciej kameralistka i muzyk orkiestrowy, gdyż to raczej gra zespołowa jest jej preferowaną formą muzykowania. Koncertuje z powodzeniem od wielu lat w kraju i za granicą, czasem nawet w miejscach tak odległych jak Chiny czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Na stałe związana z orkiestrą "Sinfonietta Polonia" gdzie zajmuje stanowisko asystenta i zastępcy koncertmistrza.
Oprócz działalności koncertowej związanej z klasycznym wykształceniem zajmuję się również muzyką improwizowaną. Wspólnie z mężem Jeffem Gburkiem, amerykańskim gitarzystą-improwizatorem, tworzą duet eksperymentujący na polu improwizowanej muzyki elektroakustycznej. Ich współpraca, często także z udziałem innych muzyków, owocuje wieloma koncertami oraz nagraniami. Wspólnie prowadzili również warsztaty tej muzyce poświęcone podczas Międzynarodowych Spotkań Artystycznych "Experyment Festival". Ostatnią dziedziną, w której realizuje się zawodowo jest pedagogika. Jest nauczycielem mianowanym a doświadczenia zbiera od lat ucząc zarówno w szkołach państwowych jak i prywatnych a także doszkalając się na wielu kursach. Ma świetny kontakt z dziećmi i z dorosłymi oraz wprawę w dobieraniu metod nauczania do każdego ucznia indywidualnie. Ucząc gry na instrumencie stara się przede wszystkim rozbudzać entuzjazm i zainteresowanie muzyką w ogóle; chce aby jej uczniowie nauczyli się rozumieć i posługiwać językiem muzyki tak aby mogli czerpać przyjemność i sadysfakcję z obcowania z nieograniczonym światem dźwięków.

kurs gry na skrzypcach

Jan Jaworski - skrzypek, kompozytor, aranżer. Absolwent Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w klasie skrzypiec oraz Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie skrzypiec jazzowych. Ma za sobą także doświadczenia chóralne, będąc tenorem w akademickim chórze. Dzięki temu miał okazję do koncertowania z nim po najważniejszych scenach muzycznych Polski i do udziału w konkursach. Muzyka jazzowa, improwizowana są jego pasją i muzyczną drogą, którą realizuje w różnych zespołach będąc członkiem ale także liderem, pisząc własnego kompozycje. Prezentował je na wielu ważnych jazzowych scenach kraju, np. Blue Note w Poznaniu, 12on14 w Warszawie, Harris Jazz Club w Krakowie. Dzięki aktywności scenicznej występował z wieloma rozpoznawalnymi i cenionymi postaciami na rynku muzycznym: skrzypkami jazzowymi Michałem Urbaniakiem i Jamesem Sandersem, perkusistą Piotrem Biskupskim, saksofonistą Gregiem Wardem, akordeonistą Marcinem Wyrostkiem. Usłyszeć można go było w znanych programach telewizyjnych takich jak: Must be the music, czy Opolskie przeboje. Od dłuższego czasu polem jego zainteresowań jest polska muzyka tradycyjna, która stała się dla niego wielką inspiracją do twórczych poszukiwań i kształtowania własnego języka muzycznego, do którego dąży każdy artysta. Jest to dla niego także ważny element odkrywania dziedzictwa kulturowego Polski. Swoją pasję, otwartość na różne style muzyczne oraz profesjonalne wykształcenie zarówno w klasycznym jak i jazzowym kierunku, zaczął przekładać na pracę pedagogiczną, którą traktuje bardziej jako misję niż zwykłą aktywność zawodową.

kurs gry na skrzypcach

ytb
ytb
ytb

Fundacja "Nieściszalni"
ul. J. H. Dąbrowskiego 17, 60-838 Poznań
e-mail: kontakt@republikarytmu.pl, tel. (+48) 790 780 530