Fundacja "Nieściszalni" ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17,
60-838 Poznań, e-mail: kontakt@republikarytmu.pl
tel. (+48) 790 780 530, nr konta: 49 2130 0004 2001 0583 4460 0001

ENGLISH / POLSKI

fbk ytb insta soundcloud email

djembe dj gitara bas perkusja piano produkcja sax skrzypce trąbka flet spiew rysunek żagle teatr

sprawdź wolne terminy

Kurs gry na skrzypcach

Podczas nauki gry na skrzypcach w Republice Rytmu uczeń rozwija swoje zdolności, zdobywając stopniowo coraz szersze kompetencje. Należą do nich zarówno umiejętności związane ściśle z grą na instrumencie, jak i z ogólnym uwrażliwieniem muzycznym oraz wspierające je zaplecze teoretyczne. Nauka przebiega zatem równocześnie w dwóch kierunkach: nabywania nowych umiejętności i zwiększania poziomu zaawansowania opanowanych już elementów gry.

Najważniejsze aspekty programu realizowanego na naszych lekcjach (w zależności od stopnia zaawansowania ucznia) obejmują naukę:
- opanowania aparatu gry i prawidłowej postawy podczas grania, zapewniającej łatwość wydobycia dźwięku oraz zapobiegającej powstawaniu kontuzji; świadomości pracy z własnym ciałem – jego możliwości i ograniczeń
- doskonalenia słuchu muzycznego, w tym - powtarzania melodii ze słuchu i ćwiczenia pamięci muzycznej
- współpracy z innymi muzykami poprzez grę w duecie, w tym - uwrażliwiania muzycznego, rozwijania poczucia rytmu, wyobraźni muzycznej i improwizacji oraz ekspresji emocjonalnej poprzez instrument
- posługiwania zapisem nutowym, z – i bez pomocy instrumentu
- podstawowej wiedzy z zakresu akustyki, instrumentoznawstwa, teorii muzyki i historii muzyki
- różnorodnych technik instrumentalnych charakterystycznych dla odmiennych stylów gry: od muzyki klasycznej, poprzez rozrywkową, aż po folk – etno.

Program zajęć jest zawsze indywidualnie dopasowywany do potrzeb i zainteresowań ucznia, jego poziomu zaawansowania, naturalnych predyspozycji, gustów muzycznych i możliwości czasowych związanych z samodzielną pracą w domu. Uczniom zainteresowanym nowoczesnymi formułami kształcenia oferujemy możliwość wykorzystania w toku nauki pomocy edukacyjnych w postaci programów i aplikacji muzycznych.

Na pierwszych lekcjach nie jest wymagane posiadanie własnego instrumentu. Pamiętajmy jednak, że wszystkie wymienione powyżej technikalia są jednak... sprawą wtórną. Główny cel zajęć to przecież: osiągnięcie radości obcowania z instrumentem, cieszenie się muzyką i umiejętność dzielenia się tym szczęściem z innymi!

Kurs gry na altówce

Altówka należy do grupy instrumentów smyczkowych wraz ze skrzypcami, wiolonczelą i kontrabasem. Altówka jest niewiele większa od skrzypiec. Technika gry na altówce jest zbliżona do techniki gry na skrzypcach. Jest to instrument o bardzo pięknym, ciepłym brzmieniu, który pełni bardzo ważną rolę w orkiestrach i w zespołach kameralnych, a także bardzo dobrze sprawdza się jako instrument solowy. Lekcje gry na altówce, to świetny wybór dla osób, którym dźwięk skrzypiec wydaje się zbyt ostry i wysoki.

W jakim wieku można zacząć grać na altówce?
Na altówce, podobnie jak na skrzypcach, mogą zacząć grać dzieci najmłodsze, nawet trzylatki. Jeśli chodzi o limit wiekowy, to takowego nie ma :)

Czego można oczekiwać od zajęć:
- zajęcia dostosowane indywidualnie do ucznia
- na zajęciach uczeń zdobywa wiedzą z zakresu szeregu stylów muzycznych; m.in muzyka rozrywkowa, klasyczna
- uczeń uczy się techniki gry na altówce
- rozwój umiejętności czytania muzyki
- praktyczne zastosowanie teorii muzyki

Cennik

Zapisy na zajęcia trwają przez cały rok. Na początku zapraszamy na jednorazową lekcję próbną (65 zł/60 min), która nie zobowiązuje do podpisania umowy, ale umożliwia zapoznanie się z nauczycielem i programem zajęć.

Wszelkie materiały do nauki gry na instrumencie w postaci nut i podręczników zapewnia Republika Rytmu, uczeń nie ponosi żadnych innych kosztów niż opłata za kurs.

KURS RODZAJ WIEK CZAS CENA
skrzypce/altówka indywidualny od 6 lat 4 x 60 min* 260 zł/miesiąc

*W przypadku dzieci do 10 roku życia jedne zajęcia trwają 45 minut.

W przypadku wykupienia więcej niż 1 kursu, na każdy kolejny przysługuje zniżka 20 zł/miesiąc.

Kadra

Karolina Ossowska - Absolwentka poznańskiej Akademii muzycznej na wydziale instrumentalnym o kierunku pedagogika. Skrzypaczka i pianistka. Czasem solistka, częsciej kameralistka i muzyk orkiestrowy, gdyż to raczej gra zespołowa jest jej preferowaną formą muzykowania. Koncertuje z powodzeniem od wielu lat w kraju i za granicą, czasem nawet w miejscach tak odległych jak Chiny czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Na stałe związana z orkiestrą "Sinfonietta Polonia" gdzie zajmuje stanowisko asystenta i zastępcy koncertmistrza.
Oprócz działalności koncertowej związanej z klasycznym wykształceniem zajmuję się również muzyką improwizowaną. Wspólnie z mężem Jeffem Gburkiem, amerykańskim gitarzystą-improwizatorem, tworzą duet eksperymentujący na polu improwizowanej muzyki elektroakustycznej. Ich współpraca, często także z udziałem innych muzyków, owocuje wieloma koncertami oraz nagraniami. Wspólnie prowadzili również warsztaty tej muzyce poświęcone podczas Międzynarodowych Spotkań Artystycznych "Experyment Festival". Ostatnią dziedziną, w której realizuje się zawodowo jest pedagogika. Jest nauczycielem mianowanym a doświadczenia zbiera od lat ucząc zarówno w szkołach państwowych jak i prywatnych a także doszkalając się na wielu kursach. Ma świetny kontakt z dziećmi i z dorosłymi oraz wprawę w dobieraniu metod nauczania do każdego ucznia indywidualnie. Ucząc gry na instrumencie stara się przede wszystkim rozbudzać entuzjazm i zainteresowanie muzyką w ogóle; chce aby jej uczniowie nauczyli się rozumieć i posługiwać językiem muzyki tak aby mogli czerpać przyjemność i sadysfakcję z obcowania z nieograniczonym światem dźwięków.

kurs gry na skrzypcach

Urszula Pietz Absolwentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu oraz Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Jest osobą z wieloletnim doświadczeniem w pracy artystycznej. Na co dzień pracujew Teatrze Wielkim w Poznaniu w charakterze skrzypka orkiestrowego. Od 6 lat pracuje jako nauczyciel gry na skrzypcach w Katedralnej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia oraz w Gimnazjum Katedralnym w Poznaniu. Nauczanie innych to jej prawdziwa pasja. Jej uczniowie biorą udział w wielu konkursach (mają na swoim koncie wyróżnienia) a także w warsztatach w całej Polsce. Wykazuje się świetnym podejściem zarówno do młodszych jak i starszych uczniów co sprawia, że coraz więcej osób chce się uczyć właśnie u niej. Gra w wielu orkiestrach i zespołach, a także współpracuje z osobami z branży artystycznej. Brzmienie jej skrzypiec można usłyszeć na płytach takich artystów jak: Sylwia Grzeszczak, Liber, V- Unit, Marika, Brainfreezer. Miała również zaszczyt wystąpić na jednej scenie min. z Rodem Stewartem na koncercie w Rybniku. Posiada także wieloletnie doświadczenie w grze na skrzypcach elektrycznych. Współpracuje min. z takimi klubami jak ; HaH (Poznań, Wrocław, Sopot), Tygmont (Warszawa), Glam Club (Warszawa) gdzie można ją usłyszeć w improwizowanych live act'ach.

kurs gry na skrzypcach
wydarzenia

Fundacja "Nieściszalni" ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17,
60-838 Poznań, e-mail: kontakt@republikarytmu.pl
tel. (+48) 790 780 530, nr konta: 49 2130 0004 2001 0583 4460 0001