Fundacja "Nieściszalni"
ul. J. H. Dąbrowskiego 17, 60-838 Poznań
e-mail: kontakt@republikarytmu.pl, tel. (+48) 790 780 530

ENGLISH / POLSKI

fbk ytb insta soundcloud email

djembe dj gitara bas perkusja piano produkcja sax skrzypce trąbka spiew

Fundacja "Niesciszalni" zawiesza swoja dzialalnosc, a szkola muzyczna Republika Rytmu zostala zamknieta z dniem 1.07.2023.

Archiwalna zawartosc strony:
sprawdź dostępne terminy

Kurs gry na wiolonczeli

Podczas nauki gry na wiolonczeli w Republice Rytmu uczeń rozwija swoje zdolności, zdobywając stopniowo coraz szersze kompetencje. Należą do nich zarówno umiejętności związane ściśle z grą na instrumencie, jak i z ogólnym uwrażliwieniem muzycznym oraz wspierające je zaplecze teoretyczne. Nauka przebiega zatem równocześnie w dwóch kierunkach: nabywania nowych umiejętności i zwiększania poziomu zaawansowania opanowanych już elementów gry.

Najważniejsze aspekty programu realizowanego na naszych lekcjach (w zależności od stopnia zaawansowania ucznia) obejmują naukę:
- opanowania aparatu gry i prawidłowej postawy podczas grania, zapewniającej łatwość wydobycia dźwięku oraz zapobiegającej powstawaniu kontuzji; świadomości pracy z własnym ciałem – jego możliwości i ograniczeń
- doskonalenia słuchu muzycznego, w tym - powtarzania melodii ze słuchu i ćwiczenia pamięci muzycznej
- współpracy z innymi muzykami poprzez grę w duecie, w tym - uwrażliwiania muzycznego, rozwijania poczucia rytmu, wyobraźni muzycznej i improwizacji oraz ekspresji emocjonalnej poprzez instrument
- posługiwania zapisem nutowym, z – i bez pomocy instrumentu
- podstawowej wiedzy z zakresu akustyki, instrumentoznawstwa, teorii muzyki i historii muzyki
- różnorodnych technik instrumentalnych charakterystycznych dla odmiennych stylów gry: od muzyki klasycznej, poprzez rozrywkową, aż po folk – etno.

Program zajęć jest zawsze indywidualnie dopasowywany do potrzeb i zainteresowań ucznia, jego poziomu zaawansowania, naturalnych predyspozycji, gustów muzycznych i możliwości czasowych związanych z samodzielną pracą w domu. Uczniom zainteresowanym nowoczesnymi formułami kształcenia oferujemy możliwość wykorzystania w toku nauki pomocy edukacyjnych w postaci programów i aplikacji muzycznych.

Na pierwszych lekcjach nie jest wymagane posiadanie własnego instrumentu. Pamiętajmy jednak, że wszystkie wymienione powyżej technikalia są jednak... sprawą wtórną. Główny cel zajęć to przecież: osiągnięcie radości obcowania z instrumentem, cieszenie się muzyką i umiejętność dzielenia się tym szczęściem z innymi!

Cennik

Zapisy na zajęcia trwają przez cały rok. Na początku zapraszamy na jednorazową lekcję próbną (110zł/55min), która nie zobowiązuje do podpisania umowy, ale umożliwia zapoznanie się z nauczycielem i programem zajęć.

Wszelkie materiały do nauki gry na instrumencie w postaci nut i podręczników zapewnia Republika Rytmu, uczeń nie ponosi żadnych innych kosztów niż opłata za kurs.

KURS RODZAJ WIEK CZAS CENA
wiolonczela indywidualny od 6 lat 4 x 55 min* 440 zł/miesiąc

*W przypadku dzieci do 10 roku życia jedne zajęcia trwają 45 minut.

W przypadku wykupienia więcej niż 1 kursu, na każdy kolejny przysługuje zniżka 20 zł/miesiąc.

Kadra

Karolina Napiwodzka jest absolwentką Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie dr. Tomasza Lisieckiego. Przygodę z wiolonczelą rozpoczęła w wieku siedmiu lat. Chętnie grywa w zespołach kameralnych. Nie stroni od nietypowych, eksperymentalnych zastosowań wiolonczeli w muzyce, nie tylko w klasycznych składach.
Mając wieloletnie doświadczenie pracy w szkole, najbardziej ceni sobie wychowawczy i rozwojowy aspekt nauki gry na instrumencie. W relacjach z uczniami kieruje się indywidualnym podejściem. Poza muzycznym życiem zawodowym zajmuje się naukowo-badawczo etyką oraz filozofią medycyny. Chciałaby kiedyś nauczyć się gry na harfie.

kurs gry na wiolonczeli

ytb
ytb
ytb

Fundacja "Nieściszalni"
ul. J. H. Dąbrowskiego 17, 60-838 Poznań
e-mail: kontakt@republikarytmu.pl, tel. (+48) 790 780 530