Fundacja "Nieściszalni"
ul. J. H. Dąbrowskiego 17, 60-838 Poznań
e-mail: kontakt@republikarytmu.pl, tel. (+48) 790 780 530

ENGLISH / POLSKI

fbk ytb insta soundcloud email

djembe dj gitara bas perkusja piano produkcja sax skrzypce trąbka spiew

Fundacja "Niesciszalni" zawiesza swoja dzialalnosc, a szkola muzyczna Republika Rytmu zostala zamknieta z dniem 1.07.2023.

Archiwalna zawartosc strony:

Scena RR - zespołowe próby i koncerty uczniów Republiki Rytmu

* Zobacz również stronę scena RR - relacje, gdzie zamieszczamy zapis audio, foto i video z naszych koncertów.

Uważamy, że największych postępów w nauce śpiewu i gry na instrumentach można dokonać przy kooperacji z innymi. Dopiero wtedy młodzi muzycy mogą nauczyć się współpracy z sekcją rytmiczną, jednoczesnego grania i słuchania pozostałych instrumentów, obycia ze sceną, współpracy z akustykiem oraz improwizacji m.in. w razie błędu. Jest to również świetna okazja do uświadomienia zasadności pracy z metronomem zarówno w grze solowej, jak i w wiekszej grupie.

Etap 1. Nauka podczas lekcji indywidualnych oraz prób zespołowych w naszych salach

Post udostępniony przez Republika Rytmu (@republikarytmu)

Stworzyliśmy program "Scena Republiki Rytmu", aby najbardziej ambitnym uczniom umożliwić dokonanie kolejnego kroku na drodze dalszego rozwoju muzycznego. Podczas prób z zespołem, pod okiem nauczycieli, młodzi muzycy uczą się współpracy w sekcji rytmicznej, razem ćwiczą z metronomem, słuchają siebie nawzajem, próbując utrzymać wspólny puls. Podczas prób pod okiem nauczycieli wszystkich przedmiotów poznają możliwości aranżacji i improwizacji. Nagrywamy próby, by każdy uczestnik mógł wrócić do trudniejszych fragmentów w domu oraz podczas lekcji indywidualnych z nauczycielem.

Etap 2. Współpraca z zespołem i akustykami podczas prób na profesjonalnej scenie

Post udostępniony przez Republika Rytmu (@republikarytmu)

Następnie, po miesiącach wspólnych prób, mają okazję wystąpić przed szeroką publicznością. Program "Scena Republiki Rytmu" umożliwia uczniom naszej szkoły udział kilka razy do roku w tematycznych charytatywnych koncertach na profesjonalnych scenach w poznańskich klubach muzycznych (m.in. Blue Note Jazz Club, Dylemat Cafe, Scena Wspólna Teatru Łejery, Sala Wielka CK ZAMEK lub Klub B17).

Etap 3. Występ przed publicznością

Post udostępniony przez Republika Rytmu (@republikarytmu)

Jest to nagroda dla najwytrwalszych i najzdolniejszych uczniów za włożoną energię i postępy w zajęciach indywidualnych oraz unikalna okazja kontaktu ze sceną i sprzętem estradowym "od kuchni". Z jednej strony uczniowie podczas koncertu mają szansę zaprezentowania swoich umiejętności przed rodziną i znajomymi, a z drugiej strony poznają tajniki nagłaśniania sprzętu, dobierania brzmienia oraz współpracy z akustykami na scenie.

Podczas każdego koncertu nagrywamy audio ścieżkowo z miksera, video z kilku kamer oraz zapewniamy relację fotograficzną. Na stronie "scena RR - relacje" zamieszczamy część ww. materiałów.


ytb
ytb
ytb

Fundacja "Nieściszalni"
ul. J. H. Dąbrowskiego 17, 60-838 Poznań
e-mail: kontakt@republikarytmu.pl, tel. (+48) 790 780 530