Fundacja "Nieściszalni" ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17,
60-838 Poznań, e-mail: kontakt@republikarytmu.pl
tel. (+48) 790 780 530, nr konta: 49 2130 0004 2001 0583 4460 0001

ENGLISH / POLSKI

fbk ytb insta soundcloud email

djembe dj gitara bas perkusja piano produkcja sax skrzypce trąbka flet spiew teatr

sprawdź wolne terminy (działamy również w wakacje)

Pracownia plastyczna

Zajęcia plastyczne dla dzieci

Najmłodszych zapraszamy na zajęcia plastyczne sprzyjające rozwojowi twórczej aktywności. Podczas zajęć dzieci wykorzystują rozmaite techniki dostosowane do ich możliwości. Celem lekcji jest rozwój kreatywności, stymulowanie naturalnego potencjału, odczuwania i dostrzegania piękna. Udział w naszych zajęciach poprawia sprawność manualną, koncentrację, samoocenę, a przede wszystkim daje nieskrępowaną radość tworzenia.

Lekcje prowadzone są przez nauczycieli z doświadczeniem pedagogicznym, którzy dbają o ciepłą i przyjemną atmosferę podczas zajęć. Grupy nie przekraczają 5 osób, dzięki czemu do każdego dziecka możemy podejść indywidualnie.

Kurs rysunku i malarstwa

Kurs rysunku i malarstwa skierowany jest zarówno dla kandydatów przygotowujących się do egzaminów wstępnych na uczelnie wyższe*, jak i osób, które rysowaniem zajmują się hobbystycznie.

*Uniwersytet Artystyczny (Malarstwo, Rzeźba, Grafika, Architektura Wnętrz, Wzornictwo, Scenografia, Edukacja Artystyczna); Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa (Grafika Projektowa); Uniwersytet Przyrodniczy (Architektura Krajobrazu).

Program kursu rysunku obejmuje podstawy kompozycji i perspektywy z zastosowaniem światłocienia w rysunku martwej natury i postaci przy wykorzystaniu różnych technik rysunkowych. Umożliwiamy kurs odwzorowywania modeli "z natury".

Program kursu malarstwa obejmuje ćwiczenia malarskie w zakresie:
- martwej natury,
- szkiców ,
- modela, aktu;

Kursanci mają tu możliwość nauki posługiwania się temperą, akrylami, akwarelą, pastelami, czy farbami olejnymi. Lekcje przebiegają w bardzo małych grupach, liczących do 5 osób. Zajęcia mają charakter indywidualny, dzięki czemu istnieje możliwość rozpoczęcia nauki nawet w trakcie trwania kursu. Lekcje rysunku prowadzą wykwalifikowani artyści plastycy z wykształceniem pedagogicznym.

Cennik

KURS RODZAJ WIEK CZAS CENA
zajęcia plastyczne grupowy 5 - 11 lat 4 x 60 min 160 zł/miesiąc
rysunek i malarstwo grupowy "hobby" od 12 lat 4 x 120 min 280 zł/miesiąc
rysunek i malarstwo grupowy "egzaminy wstępne" kandydaci na uczelnie wyższe 4 x 180 min 420 zł/miesiąc
rysunek i malarstwo indywidualny od 12 lat 4 x 60 min 260 zł/miesiąc

W przypadku wykupienia więcej niż 1 kursu, na każdy kolejny przysługuje zniżka 20 zł/miesiąc.

Kadra

Martyna Karpeta - absolwentka Kieleckiego Plastyka (formy użytkowe: Tkanina Artystyczna) oraz Projektowania Scenografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu (2016). Uczestniczka wielu plenerów, wystaw, warsztatów oraz projektów zbiorowych. Uwielbia kontakt z materią oraz poszukiwanie sposobów na jej przetwarzanie zarówno za pomocą form artystycznych jak i użytkowych (wzornictwo, ubiór). Oprócz nauki rozwijania klasycznego „warsztatu” pozwala na subiektywną ekspresję dostosowując program zajęć do indywidualnych estetycznych i technicznych preferencji uczniów w każdym wieku.

Zajęcia plastyczne

wydarzenia

Fundacja "Nieściszalni" ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17,
60-838 Poznań, e-mail: kontakt@republikarytmu.pl
tel. (+48) 790 780 530, nr konta: 49 2130 0004 2001 0583 4460 0001