Fundacja "Nieściszalni" ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17,
60-838 Poznań, e-mail: kontakt@republikarytmu.pl
tel. (+48) 790 780 530, nr konta: 49 2130 0004 2001 0583 4460 0001

ENGLISH / POLSKI

fbk ytb insta soundcloud email

djembe dj gitara bas perkusja piano produkcja sax skrzypce trąbka flet spiew teatr

sprawdź wolne terminy (działamy również w wakacje)

Warsztaty teatralne Poznań

Warsztaty teatralne

Warsztaty teatralne w Republice Rytmu są prowadzone dla kilku grup wiekowych: 7-10 lat, 11-17 lat, 18+ i są zróżnicowane w zależności od wieku uczestnika w grupie oraz teatralnego doświadczenia.

Pierwsze spotkanie to drobiazgowa analiza zapotrzebowań artystycznych i twórczych uczestnika. Następnie rozpoczynamy specjalistyczny kurs warsztatu aktorskiego, podczas którego realizowane są praktyczne ćwiczenia z zakresu: artykulacji, emisji głosu, dykcji, poprawnego akcentu, tempa, oddechu, dynamiki. Dobre przygotowanie do wygłaszania tekstu jest momentem, w którym na zajęciach pojawia literatura – podstawa do zbudowania teatralnej narracji, w skład której wchodzi:
- interpretacja
- wiersz klasyczny i wiersz współczesny
- proza klasyczna i proza współczesna
- elementarne zadania aktorskie
- praca nad rolą, praca nad postacią
- improwizacja
- etiudy aktorskie oraz etiudy teatralne

Kolejnym etapem jest praca z ciałem, głosem, próby pracy z rekwizytem. Ważnym etapem jest praca nad improwizacją, jest to okazja także do zadań między jednostką a grupą. Dla zainteresowanych – po kilku tygodniach zajęć praktycznych, następują zajęcia teoretyczne: oglądamy i omawiamy spektakle oraz przemiany tekstu, dramatu. Wiedza z zajęć teoretycznych owocuje bardziej świadomym uczestnictwem w kolejnych zajęciach praktycznych.

Uczestnicy warsztatów biorą udział w ogólnopolskich festiwalach żywego słowa oraz ogólnopolskich konkursach recytatorskich, a także przygotowują pod okiem prowadzącego etiudy aktorskie oraz etiudy teatralne.

"Sztuka autoprezentacji" - oferta dla firm

Sztuka autoprezentacji to warsztaty polegające nie tylko na budowaniu własnego wizerunku, ale także kontrolowaniu sposobu, w jaki jesteśmy postrzegani przez otoczenie. Zapraszamy wszystkich ze środowiska biznesu, którzy chcieliby płynnie posługiwać się technikami autoprezentacyjnymi oraz uwiarygodnić swoją osobę jako wysokiej klasy specjalistę.
Więcej informacji na stronie: oferta dla firm.

Warsztaty teatralne Poznań

Cennik

Zapisy na zajęcia trwają przez cały rok. Na początku zapraszamy na jednorazową lekcję próbną (70 zł/60 min), która nie zobowiązuje do podpisania umowy, ale umożliwia zapoznanie się z nauczycielem i programem zajęć.

Następnie proponujemy do wyboru 2 typu kursów, które różnią się ceną i liczbą godzin w miesiącu:
KURS INDYWIDUALNY: 4 lekcje w miesiącu, 1 lekcja w tygodniu, każda lekcja trwa 60 min, tryb indywidualny;
KURS GRUPOWY: 4 lekcje w miesiącu, 1 lekcja w tygodniu, każda lekcja trwa 60 min, tryb grupowy (do 8 osób w grupie);

Wszelkie materiały potrzebne do przeprowadzenia warsztatów teatralnych ponosi Republika Rytmu, uczeń zobowiązany jest jedynie do opłaty za kurs.

KURS RODZAJ WIEK CZAS CENA
teatr indywidualny od 7 lat 4 x 60 min* 280 zł/miesiąc
teatr grupowy od 7 lat 4 x 60 min* 180 zł/miesiąc

*W przypadku dzieci do 10 roku życia jedne zajęcia trwają 45 minut.
Warsztaty autoprezentacji dla firm wyceniamy wg potrzeb firmy.

W przypadku wykupienia więcej niż 1 kursu, na każdy kolejny przysługuje zniżka 20 zł/miesiąc.

Kadra

Maja Olejnik – absolwentka psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS we Wrocławiu; aktorka wrocławskiej perFORMY oraz poznańskiego Teatru PAPA; aktorka pantomimy w Teatrze Wielkim w Poznaniu; wiceprezes Stowarzyszenia Inicjatyw Scenicznych PAPA. Pisarka, w 2018 r. wydała swoją pierwszą książkę [niestwierdzona], która była swego rodzaju teatralnym manifestem o życiu młodej kobiety z bagażem doświadczeń. Od kilku lat pracuje z różnymi grupami wiekowymi prowadząc zarówno warsztaty teatralne, muzyczne, psychomotoryczne jak i psychologiczne. Obszarem jej głównych zainteresowań jest powiązanie psychiki z ciałem w teatrze oraz szeroko pojęta psychosomatyka. Wciąż podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach i warsztatach w kraju i za granicą. Prywatnie: wegetarianka, praktykująca medytację Vipassana.

Warsztaty teatralne Poznań

wydarzenia

Fundacja "Nieściszalni" ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17,
60-838 Poznań, e-mail: kontakt@republikarytmu.pl
tel. (+48) 790 780 530, nr konta: 49 2130 0004 2001 0583 4460 0001