Fundacja "Nieściszalni" ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17,
60-838 Poznań, e-mail: kontakt@republikarytmu.pl
tel. (+48) 790 780 530, nr konta: 49 2130 0004 2001 0583 4460 0001

ENGLISH / POLSKI

fbk ytb insta soundcloud email

djembe dj gitara bas perkusja piano produkcja sax skrzypce trąbka flet spiew rysunek żagle teatr

sprawdź wolne terminy

Warsztaty teatralne Poznań

Warsztaty teatralne

Warsztaty teatralne w Republice Rytmu są prowadzone dla kilku grup wiekowych: 7-10 lat, 11-17 lat, 18+ i są zróżnicowane w zależności od wieku uczestnika w grupie oraz teatralnego doświadczenia.

Pierwsze spotkanie to drobiazgowa analiza zapotrzebowań artystycznych i twórczych uczestnika. Następnie rozpoczynamy specjalistyczny kurs warsztatu aktorskiego, podczas którego realizowane są praktyczne ćwiczenia z zakresu: artykulacji, emisji głosu, dykcji, poprawnego akcentu, tempa, oddechu, dynamiki. Dobre przygotowanie do wygłaszania tekstu jest momentem, w którym na zajęciach pojawia literatura – podstawa do zbudowania teatralnej narracji, w skład której wchodzi:
- interpretacja
- wiersz klasyczny i wiersz współczesny
- proza klasyczna i proza współczesna
- elementarne zadania aktorskie
- praca nad rolą, praca nad postacią
- improwizacja
- etiudy aktorskie oraz etiudy teatralne

Kolejnym etapem jest praca z ciałem, głosem, próby pracy z rekwizytem. Ważnym etapem jest praca nad improwizacją, jest to okazja także do zadań między jednostką a grupą. Dla zainteresowanych – po kilku tygodniach zajęć praktycznych, następują zajęcia teoretyczne: oglądamy i omawiamy spektakle oraz przemiany tekstu, dramatu. Wiedza z zajęć teoretycznych owocuje bardziej świadomym uczestnictwem w kolejnych zajęciach praktycznych.

Uczestnicy warsztatów biorą udział w ogólnopolskich festiwalach żywego słowa oraz ogólnopolskich konkursach recytatorskich, a także przygotowują pod okiem prowadzącego etiudy aktorskie oraz etiudy teatralne.

"Sztuka autoprezentacji" - oferta dla firm

Sztuka autoprezentacji to warsztaty polegające nie tylko na budowaniu własnego wizerunku, ale także kontrolowaniu sposobu, w jaki jesteśmy postrzegani przez otoczenie. Zapraszamy wszystkich ze środowiska biznesu, którzy chcieliby płynnie posługiwać się technikami autoprezentacyjnymi oraz uwiarygodnić swoją osobę jako wysokiej klasy specjalistę.
Więcej informacji na stronie: oferta dla firm.

Warsztaty teatralne Poznań

Cennik

Zapisy na zajęcia trwają przez cały rok. Na początku zapraszamy na jednorazową lekcję próbną (65 zł/60 min), która nie zobowiązuje do podpisania umowy, ale umożliwia zapoznanie się z nauczycielem i programem zajęć.

Następnie proponujemy do wyboru 2 typu kursów, które różnią się ceną i liczbą godzin w miesiącu:
KURS INDYWIDUALNY: 4 lekcje w miesiącu, 1 lekcja w tygodniu, każda lekcja trwa 60 min, tryb indywidualny;
KURS GRUPOWY: 4 lekcje w miesiącu, 1 lekcja w tygodniu, każda lekcja trwa 60 min, tryb grupowy (do 8 osób w grupie);

Wszelkie materiały potrzebne do przeprowadzenia warsztatów teatralnych ponosi Republika Rytmu, uczeń zobowiązany jest jedynie do opłaty za kurs.

KURS RODZAJ WIEK CZAS CENA
teatr indywidualny od 7 lat 4 x 60 min* 260 zł/miesiąc
teatr grupowy od 7 lat 4 x 60 min* 160 zł/miesiąc

*W przypadku dzieci do 10 roku życia jedne zajęcia trwają 45 minut.
Warsztaty autoprezentacji dla firm wyceniamy wg potrzeb firmy.

W przypadku wykupienia więcej niż 1 kursu, na każdy kolejny przysługuje zniżka 20 zł/miesiąc.

Kadra

Maja Olejnik – absolwentka psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS we Wrocławiu; aktorka wrocławskiej perFORMY oraz poznańskiego Teatru PAPA; aktorka pantomimy w Teatrze Wielkim w Poznaniu; wiceprezes Stowarzyszenia Inicjatyw Scenicznych PAPA. Pisarka, w 2018 r. wydała swoją pierwszą książkę [niestwierdzona], która była swego rodzaju teatralnym manifestem o życiu młodej kobiety z bagażem doświadczeń. Od kilku lat pracuje z różnymi grupami wiekowymi prowadząc zarówno warsztaty teatralne, muzyczne, psychomotoryczne jak i psychologiczne. Obszarem jej głównych zainteresowań jest powiązanie psychiki z ciałem w teatrze oraz szeroko pojęta psychosomatyka. Wciąż podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach i warsztatach w kraju i za granicą. Prywatnie: wegetarianka, praktykująca medytację Vipassana.

Warsztaty teatralne Poznań

Daniel Stachuła (warsztaty teatralne) – absolwent filologii polskiej oraz teatrologii na UAM w Poznaniu; animator kultury, recytator, kurator projektów kulturalno-społecznych, teatralnych, recenzent teatralny, zrzeszony w kilku stowarzyszeniach kulturalno-społecznych. Prelegent na kilku ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach naukowych. Laureat kilkudziesięciu ogólnopolskich festiwali żywego słowa.
W teatrze najbardziej ceni sprawczą moc słowa mówionego oraz oszczędność środków scenicznych, dlatego swoje artystyczne poszukiwania kieruje w stronę małych form teatralnych. Uważa, że przekształcenie zapisanego w powiedziane, zamkniętego w otwarte, musi – jego zdaniem – odbywać się przy twórczym wkładzie osoby prezentującej tekst na scenie.

Warsztaty teatralne Poznań

wydarzenia

Fundacja "Nieściszalni" ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 17,
60-838 Poznań, e-mail: kontakt@republikarytmu.pl
tel. (+48) 790 780 530, nr konta: 49 2130 0004 2001 0583 4460 0001